zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Konsultacje w urzędzie: Ryneczek nie zostanie zlikwidowany. W Zawierciu prawdopodobnie powstanie Kaufland [ZDJĘCIA]

Dzisiejsze konsultacje społeczne dotyczące handlu w Zawierciu były pełne emocji. Spotkanie poprowadził Maciej Zaremba, dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia.

W spotkaniu uczestniczył m.in. Witold Grim, prezydent Zawiercia w kadencji 2014-2018, a także radni miejscy obecnej kadencji.

Podczas rozmowy padły bardzo mocne słowa m.in. ze strony przedstawicielki jednej z sieci sklepów w Zawierciu.

Jeśli Pani tak dba o swój portfel, to wybudujmy lumpeksy. Jak przychodzi do mnie klient i mówi, że niemiecki sklep ma tańsze ceny niż mój i idzie tam kupić to mnie szlag trafia. Uważam, że każdemu zależy na rozwoju miasta, ale czy budowanie kolejnej galerii to rozwój miasta? – pytała kobieta.

Powiem Państwu, że jak słyszę tutaj tę dyskusję, to wstydzę się, że jestem Polką. Zawiercie powinno się rozwijać, powinien być jakiś park rozrywki, a nie nowy supermarket – mówiła inna uczestniczka spotkania.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że istniejący od 30 lat ryneczek nie powinien zostać zlikwidowany. Prowadzący konsultacje podkreślał, że Ryneczek nie zostanie zlikwidowany.

W trakcie spotkania urzędnicy informowali również o planach budowy sklepu Kaufland w Zawierciu przy DK78 na terenie po byłej Zafamie.

Informację zebrała / zdjęcia: Aleksandra Płóciennik

12 KOMENTARZY

 1. Jak to niepotrzebna kolejna galeria? Przecież jej jeszcze nie mamy a na ryneczku za żadne pieniądze nie kupię tego dziadostwa! Niech będzie ale bez żadnych taryf ulgowych. Kaufland to byłaby super sprawa! Jesteśmy totalną wiochą gdzie ciągle rządzą badylarze.

 2. Przecież każdy ma wybór gdzie chce kupować czy w Kaufland ie czy na ryneczku lub w sklepie osiedlowy. Do supermarketów jeździ się zadziej niż do sklepów osiedlowych lub ryneczkow rynków itp sklepów. Każdy zarabia i każdy narzeka. Tacy już jesteśmy. Wszystkim się nie dogodzi.

 3. nieostre i poruszone zdjęcia do kosza. Ostre i dobrze naświetlone na stronę. Mniej zdjęć pleców.
  W takiej sali może sprawdziłby się szeroki plan (ujęcie z balkonu?)
  Lustro nie dla każdego 🙁
  Amator zrobi dużo lepsze fotki dobrym telefonem.

 4. Kolejne spotkanie, kolejne bicie piany z którego niewiele wynika. Niedawno minął kolejny miesiąc rządów prezydenta Konarskiego i co? I nic. Kampania wyborcza trwa

 5. Każdy kupuje tam gdzie chce. Jest tyle sklepów w Zawierciu i w każdym są klienci. W Zawierciu powinny powstać kolejne sklepy wielkopowierzchniowe. Właścicielko Społem ma Pani tyle sklepów, że powierzchnią wykraczają ponad jednego Kauflanda. Tego sklepu brakuje w Zawierciu i jeśli wybudują Kauflanda to super. Pani, którą szlag trafia, że klienci idą gdzie taniej polecam obniżkę cen produktów.

 6. Poszłam parę dni temu na ryneczek przed 16:00 i większość sklepików była już zamknięta na głucho. Jak zakupy ma zrobić ktos , kto wychodzi z pracy ? Muszą być otwarte duże sklepy bo tam przynajmniej do 21:00 lub dłużej można robić zakupy. A zrobienie kolejnego Spolem w pseudogalerii Jurajskiej to wielka porażka. Drogo i smierdzaco, personel sfrustrowany i wiecznie niezadowolony.

 7. Czemu to wszystko służy i o co chodzi? Miasto ryneczku nie zlikwiduje a na budowę galerii nie ma wpływu więc po co to??

 8. Cieszę się z każdej inwestycji,która polepsza życie mieszkańcom . Jednak teren po byłej Zadanie można byłoby inaczej zagospodarować.Mało jest miejsc ,gdzie można byłoby fajnie spędzić czas z dziećmi ,a teren Zafamy byłby idealnym miejscem spotkań. Zrobić plac zabaw dla dzieci, strefę dla rodziców i młodzieży, posadzić ładną roślinność …..Byłoby super

 9. Same place zabaw a gdzie robić zakupy? W średniowiecznych sklepach? Chcemy galerii w mieście, posłuchajcie ludzi z dużych miast i każdy powie, że w Zawierciu nie ma korków bo przejazd w godzinach szczytu to jakieś kilkanaście minut i co to za korki? Weźcie przestańcie opowiadać bajki, zadbajcie o rozwój a nie słuchajcie badylarzy bo to miasto nigdy się nie rozwinie. Wszędzie byście tylko chcieli place dla bachorów a gdzie na zakupy do Katowic, Krakowa bo tu jest wielkie g…

 10. Bardzo dobrze jakby powstał Kaufland. Już dawno była mowa o tym sklepie w tej lokalizacji. Kaufland to namiastka hipermarketu – różnorodny towar, duży wybór, stoisko z wędlinami, sałatkami, serami itp., atrakcyjne promocje i ceny, a dodatkowo punkty na kartę Payback.
  Jak ktoś korzysta z ryneczku i Społem, to pewnie dalej będzie tam kupował. Nie znaczy to jednak aby innym zabierał możliwość wyboru gdzie kto ma kupować i co wybierać.
  W Zawierciu widać jak brak jest dyskontów po ciasnocie w każdy weekend w nich. Wystarczy włączyć mapę Kauflandów, już dawno są w mniejszych miastach, a u nas zastój…

 11. Najlepiej jakby galeria powstała na terenie Blaszanki. Byłaby to atrakcyjna lokalizacja, bliskość osiedli wpłynęłaby, że nie byłoby musu jechać samochodem, lecz spacerkiem. W takiej lokalizacji gastronomia w galerii miałaby klientów.

 12. W Zawierciu jest wszystko prawdopodobne hm galeria?obwodnica?inwestycje w SAG? kolej na lotnisko? Kopalnia?obwodnica zachodnia? I takie pier****jest od 89 roku….i co i zero!null!ziro!!! Byla PO PiS NAWy inne krasnale te same od 89…. serdecznie pawia mi sie chce jak mozna bylo spier***to miasto i powiat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.