zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Konsultacje społeczne w sprawie skateparku na Zuzance: “Od 8 lat prosimy o skatepark i nic” [AUDIO + ZDJĘCIA]

We wtorek 21 stycznia o godzinie 16:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Zawierciu rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie skateparku i terenów rekreacyjnych na osiedlu Zuzanka w Zawierciu.

W konsultacjach uczestniczyli prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, radni Rady Miejskiej w Zawierciu Martyna Gajos, Witold Grim, Dominik Janus i Henryk Mól. Konsultacje rozpoczął włodarz Zawiercia:

Prezydent Zawiercia wyszedł ze spotkania po kilkunastu minutach. O terenie w osiedlu Zuzanka, którego dotyczyły konsultacje mówił Grzegorz Kurzawa, Zastępca Naczelnika Wydziału Nieruchomości, Gospodarki Miejskiej i Transportu:

Jeśli na terenie Zuzanki powstanie skatepark, to jego administracją zajmowałby się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Mówi Jacek Latko, dyrektor OSiR-u:

O wcześniejszych planach budowy obiektów rekreacyjnych na terenie Zuzanki mówił Henryk Mól, radny Rady Miejskiej w Zawierciu:

Witold Grim, radny Rady Miejskiej w Zawierciu i prezydent Zawiercia kadencji 2015-2019, mówił o przygotowanym w trakcie swojej prezydentury projekcie zagospodarowania terenów na Zuzance:

W spotkaniu uczestniczył Marek Kijas, przewodniczący związku zawodowego w Hucie CMC Poland:

Głos zabrał również Zdzisław Latacz:

W pewnym momencie jeden z młodych uczestników spotkania powiedział “Od 8 lat prosimy o skatepark i nic”.

Jak do nas mówisz, to wstań – powiedziała jedna z seniorek uczestniczących w konsultacjach.

Od 8 lat prosimy o skatepark i nic – powtórzył młody chłopak.

Głos zabrał również Tomasz Dudek, przewodniczący osiedla Zuzanka:

W spotkaniu uczestniczył również Dominik Janus, radny Rady Miejskiej w Zawierciu, który odnosił się do wcześniejszych wypowiedzi o zachowaniu młodzieży:

Spotkanie podsumował Patryk Drabek, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Zawierciu:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

23 KOMENTARZE

 1. tłumy zainteresowanych aż krzesła trzeba było wnosić 🙂 ale ale widać kilku radnych , Ciekawe jaki był powód tak pięknej frekwencji, w mieście jest wiele ważniejszych spraw dla których powinno się zrobić takie konsultacje i nie zapowiadać ich przez neta tylko wywieszając plakaty, Chyba że panu prezydentowi i jego ludziom zależało na tym by przyszło jak najmniej osób

 2. To nie jest poważne traktowanie mieszkańców miasta przez prezydenta Łukasza Kowalskiego gdy rozpoczyna się spotkanie a później po kilkunastu minutach wychodzi się z sali. Prezydent pokazał gdzie ma mieszkańców naszego miasta i pokazał ewidentny brak szacunku dla mieszkańców naszego miasta, których sam zaprosił na spotkanie. Taka rada dla pana prezydenta jak zaprasza gości to się nie wychodzi.

  • OMEGA Ty nie wiesz że to już “tradycja” Konarskiego, dla niego ważne jest że pokazał się na te 5 min. Robi tak za każdym razem.

 3. Panie radny Janus mówił Pan Nieszczęsna młodzież, Nieszczęściem to jest Pan w Radzie Miasta – #janusdoszkoly

 4. Pan radny Dominik Janus: “młodzież patologiczną odstrasza światło, i tak dalej i tak dalej” buhahahahahaha leżę i normalnie kwiczę

 5. Tak się zwykło mówić, że patologiczna młodzież to wampiry bojące się światła. Radny ma rację, a pokonać można je tylko osikowym kołkiem, dlatego najczęściej występują tak się zwykło mówić na pustych łąkach z dala od drzew i koszy na śmieci, ale z tymi koszami to nie wiem o co chodzi.

 6. Prezydent Grim wybudował to co najważniejsze chodniki pomiędzy ulicami plus plac zabaw i siłownie , zobaczymy co zrobi Prezydent Konarski

 7. Słuchając starego dziadka, to tylko by wystawił drugie drzwi od sracza. Zawiercie było znane z nieudolnych rządów. Chwała, że mamy to już za sobą. Prezydencie Konarski, brawo, brawo, tak należy rządzić.

 8. Janus lepiej będzie jak już przestaniesz się wypowiadać na każdych spotkaniach, konkretnie można się uśmiać z Twoich “mądrych” myśli. Chyba rodzina i nauczyciele wstydzą się za Twoje wypowiedzi. Wróć do szkoły skoro nie potrafisz się wypowiadać haha

 9. A te dzieci na widowni to miały coś konkretnego do powiedzenia? Czy P. Konarski poprosił o przybycie żeby zrobić sztuczny tłum? haha śmiech na sali.

 10. Dziadki to by chętnie tam widzieli jakiś pomnik bohaterów ZBOWiD-u albo ORMO ewentualnie kaplicę, Krasnal drzwi jakieś albo boisko. Całe szczęście, że Prezydent słucha młodych.

 11. Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi, OK czepiacie się drzwi do nikąd że powstały z Prezydenta Grima a co w tej sprawie zrobił Konarski? tak jak inni ze składu odnowy naśmiewał się wtedy krytykowali wszyscy, teraz jest prezydentem i co? komentarze ucichły a drzwi stoją dalej, Oczywiście że chodziło tylko o stołek prezydenta nic wiecej, kariera kosztem mieszkańców , Teraz dopiero co niektórzy przejrzeli na oczy , Dobrze że na spotkaniu był Pan Grim i się wypowiedział bo niedługo było by się chwalić że drzwi do nikąd to zasługa Pana Konarskiego bo ostatnio bierze wszystko na swoją klatę

  • A co, miał Konarski zlikwidować te drzwi? Niech pozostaną jako symbol, niczym slomiana kukla w Misiu Bareji, ku pamięci dla mieszkańców po wspaniałym managerze i gospodarzu miasta.

 12. Jestem za odwołaniem w referendum pana Konarskiego, oby jak najszybciej. Ktoś jest ŕownież za? Piszcie i głosujcie.
  Ośmiesza nas mieszkańców i szkodzi nam. Te neokonsultacje, to kpina z nas.

 13. Rysiek ja też jestem za, przez ostatni czas rządów tego pana zrobił się niezły bałagan a ludzi traktuje się jak śmieci . Mieszko ty tam wiesz więcej na pewno więc róbcie coś w tym kierunku aby referendum jak najszybciej się odbyło, może ta całe elyta z instytucji podległych pod urząd zostanie szybko odwołana bo na razie panoszą się jak by Zawiercie było ich własnością

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.