zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Konkurs recytatorski w Bibliotece Pedagogicznej w Zawierciu

6 czerwca 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Zawierciu odbył się V Biblioteczny Konkurs Recytatorski „W zaczarowanym świecie poezji – No to Rupaki! Danuty Wawiłow”.

Do konkursu zgłosiło się udział Przedszkole nr 1, 2,  7 i 8, Akademia Malucha, Niepubliczne Przedszkole przy Parafii M. Kolbego w Zawierciu, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 5, nr  7 i nr 14, Przedszkole w Pilicy oraz Przedszkole w Szczekocinach.

Występy oceniało jury w składzie: Dorota Koziorowska- Dyrektor SP Nr 11 w Zawierciu, Martyna Ptak – Instruktor Teatralny  MOK w Zawierciu,  oraz Joanna Szlama – doradca metodyczny ds. bibliotek szkolnych. Po wysłuchaniu uczestników konkursu komisja postanowiła nagrodzić Aleksandrę Klecz z Przedszkola ze Szczekocin, która zaprezentowała wiersz “O Rupakach”, Nikolę Wieczorek z Przedszkola Nr 1 w Zawierciu, która wyrecytowała wiersz “Dziwny kot” oraz Laurę Moszczowską z Przedszkola w Pilicy za prezentację wiersza “Daktyle”.

Gościem honorowym tegorocznego konkursu była Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach – Pani Maria Grabowska, która wszystkim uczestnikom i laureatom wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Tekst i zdjęcia: Biblioteka Pedagogiczna w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.