zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Konkurs plastyczny dla dzieci “Ekologia w oczach dziecka” [REGULAMIN+PLAKAT]

Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu ogłasza konkurs plastyczny dla najmłodszych mieszkańców Gminy Zawiercie – przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Konkurs „Ekologia w oczach dziecka III” jest współfinansowany przez gminę Zawiercie w ramach wspierania realizacji zadania publicznego w zakresie Działań edukacyjnych wśród dzieci i młodzieży, a także wśród osób dorosłych.

Głównym celem zadania jest zainteresowanie mieszkańców miasta tematyką związaną z ochroną środowiska naturalnego, szczególnie utrzymaniem czystości i porządku. Cele szczegółowe dotyczą podniesienia poziomu wiedzy młodych mieszkańców naszego miasta w zakresie ochrony przyrody i wpływu człowieka na stan środowiska naturalnego, postaw proekologicznych, podniesienia ich świadomości ekologicznej oraz zwiększenia aktywności twórczej i kreatywności. Edukacja ekologiczna jest bardzo istotnym elementem wychowania młodego pokolenia, a konkurs plastyczny w tym obszarze stanowi atrakcyjną formę przekazywania wiedzy, pobudzającą wyobraźnię i zmuszającą do refleksji – czytamy na stronie internetowej Centrum Inicjatyw Lokalnych.

W konkursie mogą wziąć udział przedszkolaki oraz uczniowie pierwszych trzech klas szkół podstawowych z Gminy Zawiercie. Technika wykonania prac jest dowolna (rysunek, farba plakatowa, tempera, akwarela, kolaż, wyklejanka, itp.). Format prac: A4-A2. Praca nie może być konstrukcją przestrzenną i powinna być przygotowana w jednym z trzech tematów:

1) Mój czysty świat

2) Dobre rady na odpady

3) Segregujesz – świat ratujesz

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście bądź przesyłką do biura Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu, ul. Polska 14 B w terminie do 30.05.2018 r.

Regulamin konkursu dostępny TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.