zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Konkurs plastyczno-patriotyczny w Przedszkolu nr 5 [ZDJĘCIA]

W Przedszkolu nr 5 w Zawierciu w związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano konkurs plastyczno-patriotyczny pt. „Niepodległość w oczach dziecka”.

Do udziału w zabawie zgłosiły się 2-osobowe reprezentacje z Przedszkoli nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 15. Wręczenie nagród odbyło się 17 maja. Głównymi celami konkursu było upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, budzenie świadomości i przynależności narodowej oraz przybliżenie postaci Józefa Piłsudskiego, konkurs został zorganizowany pod hasłem „Ja jestem Polką i Polakiem, fajną dziewczynką i chłopakiem”.

W ramach części artystycznej Aleksandra Pańczyk i Sabina Sobańska – wychowawczynie grupy „0” – wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowały przedstawienie pt. „Piękna nasza Polska cała”. Przedszkolaki w strojach zatańczyły ludowych kujawiaka, zaśpiewały hymn oraz deklamowały wiersze. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Koordynatorkami konkursu były: Małgorzata Faliszewska, Elżbieta Gryc.

Źródło: Przedszkole nr 5 w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.