zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Koniec nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla dzieci? Szpital wyjaśnia

Na Facebooku pojawiły się informacje od zaniepokojonych mieszkańców Zawiercia w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla dzieci. W biuletynie Szpitala Powiatowego w Zawierciu zapisane jest, że opieka ta… funkcjonuje w dni robocze w godzinach 8:00-22:00 i w dni wolne od pracy od 8:00 do 18:00. Zwróciliśmy się do zawierciańskiej lecznicy w tej kwestii.

Informacja zawarta w Biuletynie odnosi się do niezbędnego minimum zabezpieczenia opieki pediatrycznej wymaganej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Świadczenia dla dorosłych i dzieci udzielane są jak do tej pory w dni robocze od 18.00 do 8.00 rano dnia następnego, natomiast w niedzielę, święta i w dni wolne od pracy w godz. od 8.00 do godz. 8.00 dnia następnego – uspokaja Karolina Matuszewska, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

3 KOMENTARZE

    • Ten kto ma nagły przypadek np. małemu dziecku nie można zbić gorączki, ten kto w okresie jesiennym nie dostał się za dnia do lekarza wskutek długich kolejek, ten kto jest np poza domem na wakacjach i coś się dzieje. Na karetkę zwykle długo się czeka, aż za długo, to po pierwsze; po drugie karetka to nie taksówka, jeśli ktoś jest w stanie na własną rękę dostać się do szpitala to niech nie zabiera szansy tym co np. nie mogą dostać się do szpitala własnym środkiem transportu. Bardzo głupie stwierdzenie, świadczące o braku wyobraźni.

  1. A dlaczego zlikwidowana została fizykoterapia? Podobno dla dobra pacjentów i celem skrócenia czasu oczekiwania na zabiegi. Kto jest w stanie zrozumieć logikę tego posunięcia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.