zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Koniec bezpłatnego parkowania koło DL Shopping Center na ul. Leśnej 10 w Zawierciu. Firma zamontowała parkomat [AKTUALIZACJA]

Od środy 29 stycznia 2020 roku nie można bezpłatnie parkować na parkingu koło galerii handlowej DL Shopping Center Zawiercie przy ul. Leśnej.

Na parkingu nie zainstalowano bramek wjazdowych, jednak każdy parkujący będzie musiał zadbać o pobranie biletu z parkomatu dla swojego pojazdu, pierwsza godzina parkowania jest bezpłatna. Brak biletu wiąże się z opłatą w wysokości 95 zł. Regulamin korzystania z parkingu dostępny poniżej.

Dlaczego firma DL Invest podjęła decyzję o wprowadzeniu opłat za parking? Redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się z tym pytaniem do właściciela galerii.

Opłaty za parking DL Shopping Center Zawiercie wprowadzamy, by zapewnić komfort klientom. Wielokrotnie zarówno najemcy DL Shopping Center Zawiercie, jak i ich klienci zgłaszali nam problem ze znalezieniem miejsc parkingowych, które zajmowane były przez osoby trzecie, niekorzystające z oferty centrum. Wzorem innych centrów handlowych i supermarketów w woj. śląskim, które zdecydowały się na wprowadzenie opłat za parkowanie na terenach prywatnych, my również – w trosce o najemców i ich klientów – wprowadzamy zasadę bezpłatnego parkowania jedynie dla osób, które korzystają z oferty centrum. Szczegółowe zasady korzystania z parkingu zostaną ujęte w regulaminie dostępnym do publicznej wiadomości – informuje DL Invest.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Informacja: Czytelnik Łukasz

22 KOMENTARZE

 1. Jeżeli chodzi o parkowanie to może Straż Miejska baczniej przyjrzalaby się pojazdom parkujacym na ul. 3go maja w strefie czasowego parkowania. Są auta, które parkuja tam całymi dniami np pomarańczowa Dacia Sandero. Chyba nie po to jest ta strefa, aby godzinami trzymać tam swoje auto, podczas gdy inni muszą nerwowo jeździć w kółko i szukać jakiegoś zaułka. Ruszcie swoje 4 litery i egzekwujcie prawo, chyba że są równi i rowniejsi w tym mieście.

 2. To się zaraz podniesie burza pracowników i interesantów Urzędu Skarbowego i innych pobliskich instytucji bo nie będzie gdzie parkować za darmo.

 3. Nurtujący jest pkt 4 regulaminu, gdzie nawet osoby niepełnosprawne mają wnosić opłaty ? W całej Unii Europejskiej „ niebieskie karty „ są bezpłatne a w Zawierciu trzeba płacić – to stan umysłu ?

 4. Ciekawe jak mogą korzystać posiadacze karnetów w Interfit. Najkrótsze zajęcia trwają godzinę. Więc należy chyba po godzince ubrać się wynieść i kupić nowy bilet. Chyba że nie , to koszty siłowni znacznie wzrosną . Moga stracić klientów.

 5. Zakładam że to wina urzędów, które są w okolicy. Ludzie przyjeżdżają do pracy lub do urzędu i zastawiają parkingi dla klientów. Bo pod blokiem też miejsc niema. Więc zrobili takie ograniczenie. Powinni zrobić 2 – 3h za free to trening w interfit i zakupy by sie zrobiło.

  • Oznakowanie, parkingu jest błędne…Osoba, co nie przyjemnie mandatu wygra sprawę w sądzie.

   Masakra, robią parking płatny, a nie potrafią prawidłowo oznakowac parkingu

   Swoją drogą uważam, że słusznie, płacą podatki za parking, to niech z tego czerpią korzyści. A nie, że klient co chce robić zakupy, musi szukać miejsca.

   W Kauflandzie, z racji, że jest bardzo mały parking, na 100% będzie parkomat, czy odrazu zamontuja czas pokaże. Jak nie, bardzo szybko postawią! Tym. Bardziej, że Kaufland w prawie wszystkich marketach w Polsce parkometr jest.

   Do czasu, jak nie ma strefy parkowania w Zawierciu, to Lidl czy Biedronka parkometrow nie postawią, będzie strefa będą parkometr tam…

 6. Właściciel pisze, że wprowadza zasadę bezpłatnego parkowania jedynie dla osób, które korzystają z oferty centrum. Jak to się ma do regulaminu, gdzie na żółtym tle pisze “dla klientów obiektu 1 godzina bezpłatna”? Ten właściciel to mało galerii widział. Zdecydowana większość parkingów przy galerii w województwie śląskim jest bezpłatna.

  • Np we Wrocławiu nawet przy Lidlach czy Biedronkach wprowadzane są opłaty za parkowanie na podobnych zasadach jak w tym przypadku. Rozwiązanie to nie powinno więc nikogo dziwić.

 7. Prywatne to prywatne. Ich sprawa skoro są właścicielami. Co Was to obchodzi? Darowaliście działkę?
  To samo powinno być n 3 Maja. Cwaniaki całymi dniami podjeżdżają i idą na pociąg, zostawiajac swoje lumpiarskie auta. Parking zrobiony dla wszystkich a nie dla emigrantów zarobkowych.

  • Może Pan Redaktor by napisał, że ekipie Konarskiego udało się pozyskać blisko 1,9 mln zł na rozbudowę żłobka miejskiego. To kolejny sukces tej ekipy. Ileż drzwi donikąd można za te pieniądze postawić?

   • Ale mi sukces!!! Kasa na rozbudowę funkcjonującego “syfu”!!!!! Ten obiekt należałoby zburzyć i wybudować nowy z prawdziwego zdarzenia i koniecznie w innym miejscu. To byłby sukces!!!! Rozbudowa tego co jest, to marnotractwo środków. Coś w stylu tych “drzwi do nikąd”. Ale co się dziwić, jaki pan taki kram.

   • Wow sensacja. Sensacja to by była gdyby powstał nowy żłobek od podstaw. Wiemy jak bardzo Pan Prezydent Konarski kocha ulicę Marszałkowską, ale bez przesady.

    • Dobrze że omijam tą Marszałkowską Konarskiego szerokim łukiem. Niech sobie ją przeniesie do siebie razem z cyganami. Konarski do odwołania!!!!!!!

 8. Po pobraniu biletu z parkomatu przy DL Shopping Center udałem się do pojazdu, aby umieścić go za szybą.Kontroler już robił zdjęcie. Po zwróceniu uwagi, w chamski sposób poinformował mnie, że mogę się odwołać. Na żoltym bilecie kontrolera widniała godz 16.00, a bilet pobrałem o godz 18 . Dojście do samochodu zajęło mi ok. 2 min. Ciekawe?Nigdzie nie będe się odwoływał. Sprawę zgłosiłem do prokuratury. 95 zł, to nie majątek, ale żeby w tak jawny sposób robić klientów w konia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.