zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Konflikt Prezydenta Zawiercia z rzecznikiem Urzędu Miasta?

Zwykle informujemy o zdarzeniach i wydarzeniach, które mają miejsce w Zawierciu. Tym razem sprawa dotyczy samej działalności redakcji zawiercianskie.pl

W środę 22 sierpnia jako redakcja zawiercianskie.pl wysłaliśmy do wszystkich kandydatów na Prezydenta Zawiercia wiadomość mailową z dziesięcioma pytaniami (do Prezydenta Witolda Grima na jego służbowy adres mailowy oraz na maila rzecznika) – odpowiedzi na pytania znajdą się w najbliższym wydaniu Gazety zawiercianskie.pl. Z niewielkim opóźnieniem odpowiedzieli wszyscy: Beata Chawuła, Łukasz Konarski, Ryszard Mach i Krzysztof Peroń. W kwestii odpowiedzi Prezydenta Zawiercia otrzymaliśmy w piątek 31 sierpnia telefoniczne zapewnienie, że zostaną one przesłane do poniedziałku. We wtorek przesłaliśmy informację mailową i sms-ową zarówno do Prezydenta Witolda Grima jak i rzecznika UM, zgodnie z którą w przypadku braku udzielenia odpowiedzi w tym samym dniu zostanie w zestawieniu umieszczona informacja o braku woli dyskusji ze strony włodarza Zawiercia. Krótko po tym odebraliśmy telefon od jednej z pracownic urzędu miejskiego z zapewnieniem o zamiarze przesłania odpowiedzi do godziny 9:00 następnego dnia (dziś – tj. środy 5 września). Dziś po godzinie 7:00 rzecznik UM przekazał nam jednak informację, wedle której odpowiedzi Prezydenta nie będzie, a jedynie krótki komunikat.

Uprzejmie informuję, iż Prezydent Miasta Zawiercie Pan Witold Grim odniesie się do zadanych przez Pana Redaktora pytań po dacie kiedy zostanie zarejestrowany jako kandydat na Prezydenta Miasta Zawiercie – czytamy w odpowiedzi.

Około 9:00 pracownica UM (ta sama osoba, która zapewniała nas dzień wcześniej o zamiarze udzielenia odpowiedzi przez Prezydenta Zawiercia) oświadczyła, że mail zostanie przesłany z niewielkim opóźnieniem. Redaktor naczelny portalu poinformował o otrzymanej wypowiedzi od rzecznika i odmówił publikacji przesłanych pytań. W rozmowę włączył się Prezydent, który przeprosił za zamieszanie i stwierdził, że wystąpiła “niespójność” z działaniami rzecznika.

Co ciekawe, niespełna dwa tygodnie temu urząd miejski poprzez swojego rzecznika zamówił do najbliższego numeru Gazety zawiercianskie.pl publikację na dwie strony. Po upływie ustalonego terminu okazało się, że będzie to tylko 1 strona. Dziś natomiast – że ani jedna. W trakcie rozmowy telefonicznej zarówno w/w pracownica UM jak i Prezydent Grim… byli zaskoczeni informacją o zamówieniu przez rzecznika publikacji w Gazecie zawiercianskie.pl. Ostatecznie potwierdzono wykupienie jednej strony (część pozostałych kandydatów na Prezydenta Zawiercia również zarezerwowała publikację ogłoszeń o różnej wielkości w przedwyborczych wydaniach gazety).

Rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu nie skomentował sprawy.

24 KOMENTARZE

 1. Ale dziwny, by nie powiedzieć zmanipulowany artykuł. Gdzie jest jakiś argument na poparcie tezy że jest konflikt?

 2. Od kiedy PO wydało Oświadczenie o poparciu Grima od tego czasu zawłaszcza niewygodnych w UM albo ich usuwa. A W.G. nie ma innego wyjścia przecież wśród kandydatów pojawił się Ryszard Mach. Wieloletnia zażyłość pomiędzy Panami skończyła się z chwilą gdy pod przysięgą jeden ze świadków (rozprawa przeciw RM – w Myszkowie) oznajmił, że Referendum przeciwko Machowi organizował właśnie Witold G. I tak to “koledzy” stali się wrogami. A trzeba przyznać, że WG ma wiele do zawdzięczenia Ryśkowi. Tyle lat ciągną nieudacznika za sobą sądząc, że ten mu będzie wierny. Dni Rzecznika są policzone. Paweł – świetna praca redaktorska a tym bardziej wnioski. ps. na przyszłość dopisz Wik… . Będzie wiadomo kto jest rzecznikiem

 3. Poskarżyli się Tuskowi. Zawiozą Timciowi kaszankę a Junkerowi flaszkę. Trzeba szybko znaleźć wroga. Może da się coś wymyślić o braku demokracji. Najlepiej na PIS.
  A między dwoma Panami bitwa może być co najwyżej na zawartość pampersów.

 4. Kandydatura Ryszarda Macha, to gwóźdź do politycznej, prezydenckiej kariery Grima.Grim juz musi sobie szukac zajecia, bo z Ryszardem najmniejszych szans nie ma.

 5. Widac zdenerwowanie w obozie obecnego Prezydenta, oj widac. Zostal mu chyba tylko miesiac pracy:) Nic nie trwa wiecznie Panie Prezydencie 🙂

 6. Konflikt?? jaki konflikt. Skoro ktoś reprezentuje dając wypowiedzi do mediów … zamiast oficjalnego Rzecznika UM to Rzecznik powinien złożyć dymisję i to natychmiast. To jest afront wobec powierzonych obowiązków. Konfliktu brak tylko brak spójności wobec mizerii władz. Napoleon był niskiego wzrostu ale zawładną Europą. Inny gościu z wąsikiem podobnie. Przytaczając Historię: Wołodyjowski …. przewraca się w grobie widząc taki galimatias.

 7. Zwykle odwrócenie uwagi od sojuszu Grima z panią kandydata Pis. Czy nikt nie zauważył ustawki podczas imprez charytatywnych??

  • Jeżeli ma Pani na myśli imprezę charytatywna dla Michała, ktora miala miejsce 31 sierpnia, przy licytacji koszulki przez obecnego Prezydenta i kandydatka na prezydenta miasta Zawiercie – Panią Chawułą, nie można się dopatrzeć konszachtów PO z PiS, co więcej Prezydent Grim do tej pory nie wpłacił wylicytowanej kwoty. Także gdzie te ustawki, o których Pani wspomina?

 8. Pan Prezydent nie odpowiedział, bo być może spodziewał się pytań w stylu:
  1. W jakich latach Zbigniew Boniek grał w polskiej reprezentacji?,
  2. W jakim meczu reprezentacja Polski osiągnęła historyczny zwycięski remis?,
  3. Ile goli łącznie dla reprezentacji Polski zdobył Grzegorz Lato?,
  4. „Piłka jest jedna, a bramki są dwie” – jaka idea przyświecała filozofii trenerskiej K. Górskiego?,
  5. Tomasz Hajto był znany z siłowej i agresywnej gry – wymień w ilu i w których meczach zdobył on czerwone kartki?,
  6. Odpowiedz w jakich meczach Radosław Majdan popenił największe błędy taktyczne i jakie były ich skutki dla polskiej reprezentacji?,
  7. Artur Boruc jest znany z niestandardowych zachowań po za boiskiem – wymień najgłośniejsze ekscesy z udziałem bramkarza i omów ich wpływ na losy reprezentacji?,
  8. Robert Lewandowski – życie i twórczość – podczas jakiego meczu i w których minutach nasz czołowy napastnik strzelił 5 bramek pod rząd?,
  9. Wymień największe sukcesy biało-czerwonych podczas rozgrywanych mundiali?,
  10. Wymień 5 największych błędów taktyczno-strategicznych wg subiektywnej oceny, jakie popełnili biało czerwoni podczas mundialu w Rosji?

  i dodatkowe, bonusowe pytanie – ile razy w tygodniu haratasz z kolegami w gałę?
  Takich spodziewał się pytań, a nie jakiś smętów o gospodarce, rozwoju, bezrobociu i niewybudowanej obwodnicy. W kółko tylko to samo!

 9. Ani z artykułu ani z dotychczasowych wypowiedzi nie wynika moim zdaniem, że jest jakikolwiek konflikt w obecnym obozie władzy. Wynika tylko tyle, że władzy nie chcą oddać za wszelką cenę. Będą imać się wszelkich sztuczek i utrzymywać choćby kukłę Breżniewa po kroplówką i respiratorem, dopóki ktoś nie nadepnie na rurkę z tlenem. Będą oskarżać innych o to co sami robią i stosować uniki, kiedy ktoś choćby zbliży się do zadania pytania w sposób bezpośredni. To cechy władzy totalitarnej, która odrodziła się w towarzystwie określającym siebie jako liberalne. Wstrzymanie wypowiedzi do mediów świadczy wyłącznie o tym, że spodziewali się spacerku jak Komorowski przed wyborami prezydenckimi a teraz narobili w spodnie. Potwierdza to wpis osoby nazywającej siebie “mieszkaniec” a prawdopodobnie oprócz tego, że tu mieszka jest związany lub jest sympatykiem PO.
  Dla mnie to środowisko, określające dzisiaj siebie jako totalna opozycja to zestaw szkodników gospodarczych, których jak najszybciej należy pogonić z urzędu a nie wybierać ich do władz.
  Moim zdaniem ludzie Platformy Obywatelskiej, ugrupowania pod wcześniej innymi nazwami oszukali społeczeństwo w okresie przemian i chcą na ludzkiej biedzie jechać dalej. Przypomnę, że po roku 80-tym, w wyniku reform liberałów, spadek wskaźników gospodarczych, jak choćby produkcja sięgnął 50%. Nie znam innego porównywalnego przypadku na świecie w okresie pokoju. Jednym z najbardziej dotkniętych tymi “reformami” obszarów jest zagłębie śląsko – dąbrowskie i nasze miasto.
  Dla wielu osób, które dorastały w tamtych latach jest już za późno, by myśleć o własnym rozwoju. Oprócz zniszczeń majątku wycięto praktycznie całe pokolenie, które mogłoby pracować i rozwijać miasto. Przez to okres odbudowy będzie trudny i będzie trwał długo.
  Zmiany należy dokonać, by dać szanse młodym wchodzącym w wiek dojrzały, by i oni nie zostali wypędzeni z rodzinnych stron bądź skazani na wegetację w zaścianku wśród pazernych na władzę, chciwych darmozjadów i urzędników blokujących wszelką działalność.

 10. Nie wiem, skąd te twoje daleko idące przypuszczenia co do mojej osoby – wysunąłeś je na podstawie tego prześmiewczego wpisu? To spore uproszczenie. Rozczaruję Cię, nie jestem sympatykiem żadnej opcji politycznej, a już szczególnie takich opcji, w których pod płaszczykiem “demokratów” zasiadają działacze poprzedniego systemu. Spuść może z siebie trochę powietrza, lepiej dostrzegać w otoczeniu absurdy, niż szarą polityczną rzeczywistość. Uważam, iż obecnemu Prezydentowi łatwiej byłoby prawidłowo odpowiedzieć na podane wyżej pytania, niż na pytania o realnych problemach naszego miasta.

  • Tu się z Tobą zgodzę. Może źle odczytałem Twoje intencje, za co przepraszam.
   Dodatkowo PO wywiera w tym mieście ogromną presję na osoby spoza ich obozu. Chyba najgorzej jest w środowisku nauczycielskim, w którym wiele osób boi się przyznać do jakichkolwiek poglądów, gdyż szanowne dyrekcje to w dużej mierze wynalazki PO.

 11. Swoją drogą to jestem ciekaw na kogo głosować? Jestem napływowy i jakoś nie bardzo widzę kandydata na prezydenta w tym zestawieniu…jak dla mnie wszyscy tylko się puszą, nadymają się jak by chodziło o prezydenturę San Eskobar

 12. Pierdolicie Panie Hipolicie, a redakcja czesze kasę i to dużą za te wyborcze brednie. Pytania do kandydatów za mopocą meili i sms ów to kpina i brak kultury prasowej, a wiadomo ,że kandydatką zawierciańskie.pl jest Beatka. Ale co szkodzi zarobić na jeleniach, fuj

 13. Zawierciowo, ja nie jestem z tej gazety lecz uważam, że mocno przegiąłeś. Nie odpowiadają ci pytania redakcji? To co ci odpowiada. Może najlepiej bez zadawania żadnych pytań kolesie wybiorą kolesi? Zagłosują na osobę znaną jak lekarz albo nauczyciel (najlepiej WF) bez sprawdzenia jakichkolwiek jego kompetencji? A może kierować się możliwością znalezienia dojść do żłoba?
  I jeszcze ośmielasz się zarzucać brak kultury.
  Co do Betki, to nie mam nic przeciwko. Wygląda na to, że jedynie ona dysponuje odpowiednim potencjałem by przepędzić to patologiczne towarzystwo PO i NAW (fuj) oraz zmienić miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.