zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Konferencja “Symbole pamięci i ich ochrona” w starostwie [ZDJĘCIA]

Dziś w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyła się konferencja p.n. “Symbole pamięci i ich ochrona”.

W konferencji wziął udział Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich oraz Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Zawierciu Krzysztof Szlachta wraz z Zarządem Okręgu Zawierciańskiego Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej w składzie: Prezes Zarządu Okręgowego Maciej Świderski i Wiceprezes Zarządu Okręgowego Damian Liszczyk.

Na spotkaniu byli również obecni przedstawiciele samorządów, pedagodzy, członkowie Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej – Okręg Zawierciański. W czasie konferencji zostały wręczone odznaczenia: Kombatancki Krzyż Zwycięstwa otrzymał Jerzy Jędrusik, natomiast Kołobrzeski Krzyż Kombatancki otrzymał Damian Liszczyk. Na spotkaniu zostały omówione kwestie odnośnie tablic pamiątkowych, związanych z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Tekst i zdjęcia: st. kpr. rez. Damian Liszczyk

1 KOMENTARZ

  1. Podyskutowano,udekorowano,ustalono wytyczne w temacie:”Symbole pamięci i ich ochrona”… A czy odbyły się jakieś uroczystości związane z rocznicą wyzwolenia Zawiercia spod okupacji hitlerowskiej (19.I.)? Jakaś bodaj skromna wiązaneczka i znicz pamięci pod Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu? Jakaś wzmianka w regionalnej prasie i mediach? Uważacie,że ci,którzy nie licząc na medale i zaszczyty,zapłacili za nasze dzisiaj własną krwią i życiem,nie zasługują na pamięć? Tak z prostej,ludzkiej przyzwoitości nie należy im się to? “Naród,który nie szanuje swej historii,sam nie zasługuje na szacunek”. I to odnosi się do każdej społeczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.