zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Konferencja o chorobach nowotworowych w bibliotece [ZDJĘCIA]

W ubiegłym tygodniu w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Katowicach Filii w Zawierciu odbyła się konferencja edukacyjna dla nauczycieli dotycząca Profilaktyki chorób nowotworowych.

Konferencja była efektem współpracy Biblioteki Pedagogicznej ze Stowarzyszeniem Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu. Celem spotkania było przygotowanie nauczycieli do realizacji działań w zakresie profilaktyki onkologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładu „Żyj zdrowo – wygrasz!”, który wygłosiła Maria Nocek, pracownik Wydziału Oświaty Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu. W programie artystycznym zaprezentowały się wychowanki Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu w kabaretowej inscenizacji „Pecik”. Nauczyciele otrzymali publikację: „Nauczanie w szkołach o nowotworach złośliwych. Przewodnik dla nauczycieli” opracowaną przez Polski Komitet Zwalczania Raka w Gliwicach oraz broszury i ulotki informacyjne o profilaktyce chorób nowotworowych.

Konferencji towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów z Liceum Plastycznego im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej przygotowana pod kierunkiem Grażyny Bieniasz.

Tekst i zdjęcia: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach Filia w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.