zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Koncepcja budowy nowej hali na sesji. Niekompletny projekt uchwały: “Proszę Pana mecenasa, aby zwracał na to uwagę przy opiniowaniu projektów uchwał” [ZDJĘCIA]

Ciąg dalszy relacji z sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, która odbyła się w środę 26 lutego. W trakcie obrad radni omawiali projekt uchwały ds. utworzenia komisji doraźnej ds. powstania koncepcji budowy nowej hali w Zawierciu.

Co wnioskodawca miał na myśli, co chciał zrealizować, jakie miał plany w związku z powstaniem komisji? – pytała na początku dyskusja przed głosowaniem w tej sprawie radna Ewa Mićka.

Wiemy, jaka sytuacja jest odnośnie budowy hali. Zeszła kadencja minęła, obiecanki były, hali nie ma. Ta kadencja już półtora roku i też obiecanki, hali dalej nie ma. Było pismo Pana prezesa Zagumnego odnośnie tego, że jeżeli nie poczynimy kroków w tym kierunku, to mecze naszej reprezentacji siatkarskiej będą odbywały się gdzieś indziej, albo być może cały ten klub zostanie przeniesiony do innego miasta i nie będzie u nas. Żeby dopomóż Panu prezydentowi postanowiliśmy powołać taką komisję doraźną, która będzie uczestniczyć w pracach w związku z budową hali i do końca roku ma złożyć sprawozdanie z tego, co się stanie. Jest w budżecie przeznaczone 500 tys. zł na koncepcję budowy hali. Nie zmarnujmy tego, jak zmarnujemy będziemy później narzekaćHenryk Mól.

Komisja Społeczna jest równocześnie komisją sportu, tak? Wyobrażam sobie, że do tej komisji do spraw budowy hali powinni się zgłosić ci, którzy ze sportem najwięcej mają wspólnego. Jest tam 9 osób. Nie widzę lepszego ciała jak ta komisja sportu, która by się tym zajęła, a nie tworzyć następnego tworu. Stawiam wniosek, żeby to komisja sportu się tym zajęłaZbyszek Wojtaszczyk.

Jak gdyby chyba wszyscy rozumiemy intencje projektu tej uchwały. Wszystkim nam zależy na tym, aby ta inwestycja, aby ta koncepcja budowy hali sportowej doszła do skutki i żeby taka hala powstała. Wszyscy rozumiemy troskę komisji społecznej, w tym również Pana przewodniczącego, z tym że wykonanie tej uchwały, zgodnie z projektem budżetu podlega i jest obowiązkiem prezydenta miasta. Są powołane stałe komisje rady miejskiej, między innymi w ramach komisji społecznej działa komisja sportu. O tym żeśmy też rozmawiali podczas sesji z Panem Henrykiem i w grupie radnych. Jaki sens ma powołanie nowego tworu, który i tak nic nie będzie mógł zrobić, bo wykonanie uchwały powierzono prezydentowi miasta, natomiast w ramach Komisji Społecznej, jeśli chcemy nadzorować czy wszystko idzie w dobrym kierunku, czy uczestniczyć odnośnie wykonania tej uchwały uważam, że dużo lepszym by było, aby Komisja Społeczna, która ma sport pod sobą, do planu pracy komisji na ten rok co miesiąc w marcu, kwietniu, maju, czerwcu, czy co dwa miesiąca wprowadziła punkt odnośnie realizacji tego zadania. I myślę, że wszyscy, którzy się najbardziej sportem interesują z nas radnych są w Komisji Społecznej. Być może są to też kompetencje Komisji Budżetu, ale myślę, że tutaj przewodniczący, tak to zazwyczaj bywa, z pewnością też umieści w ciągu roku budżetowego taki punkt odnośnie realizacji tej inwestycji. Myślę, że to będzie skuteczniejsze i nie wprowadzi chaosu, bo może być tu konflikt interesów, bo Pan prezydent powie “no przecież jest komisja doraźna, więc niech realizuje”. Żeby to nie wprowadziło więcej złego niż dobrego. I jeszcze jedno, w kwestii proceduralnej: ta uchwała uważam, że powinna być zniesiona z porządku obrad, dlatego że posiada wadę prawną, nie ma uzasadnienia, co jest obowiązkiemPaweł Kaziród.

Oprócz tego ja widzę inne błędy, bo tu jest do spraw budowy hali sportowej, a w zadaniu jest przygotowanie koncepcji, no to nie jest to samo. Natomiast, jeśli chodzi o udział radnych, uważam, że radni powinni uczestniczyć w pracach nad przygotowaniem koncepcji budowy hali, ponieważ to radni przeznaczyli na ten cel pieniądze z budżetu. Jeżeli nie będziemy uczestniczyć czynnie, to może się okazać tak, że zostanie nam przedstawiona koncepcja, która będzie wykonana, zapłacona, a która nam się nie będzie podobać. Uważam, że tę kwestię należy uregulować w jakiś sposób, aby radni mieli udział przed zaakceptowaniem koncepcji i przed zapłaceniemBeata Chawuła.

Ja bym chciał się dowiedzieć od Pana Henryka, w czym chce Pan pomóż Panu prezydentowi? Nie wiem, czy w wypełnianiu przez niego uchwały. Pan prezydent ma wysokiej klasy specjalistów, myślę że są dobrze obeznani w tym, żeby taką koncepcję przygotować. My oczywiście będziemy chętnie na każde spotkanie chodzić i pomagać, ale myślę, że to nie jest rolą komisji doraźnej, aby robić koncepcję, bo my jakby nie odpowiadamy za uchwałę budżetową, tylko Pan prezydent konkretnie za ten punkt. Myślę, że to powinno iść w tym kierunkuMichał Myszkowski.

Przewodnicząca Beata Chawuła przed zabraniem głosu przez kolejnego radnego prosiła o wyjaśnienie o to, w jaki sposób będzie przebiegać wykonanie tej uchwały przygotowania koncepcji tej uchwały.

Panie radny Myszkowski, przewodnicząca wytłumaczyła, dlaczego powinna być ta komisja. Nie będę się powtarzał, bo jak Pan słuchał to Pan wie. Musimy być od początku na etapie współpracy, uczestnictwa, a nie że my podejmujemy decyzję. My żadnej decyzji nie podejmujemy, ale jesteśmy od początku przy realizacji tej koncepcji. Bo tak jak się później okaże koncepcja będzie na sesji i proszą bardzo: zatwierdzacie czy nie. I znowu będziemy wałkować, znowu się będzie odwlekać. I pytam się, dokąd to się wszystko będzie odwlekać?Henryk Mól.

Na komisji dużo też dyskutowaliśmy na temat tej uchwały. Wprowadziliśmy już pewne zmiany, które już są zawarte. I ja zadałem a propos tego, co Pan radny Kaziród, uzasadnienia, zadałem proste pytanie Panu mecenasowi: czy możemy głosować tą uchwałę, czy jest zgodna z prawem? Otrzymałem odpowiedź: tak. Tu by wychodziło, że nieDamian Świderski.

Przypominamy fragment z Komisji Społecznej, o której mówił radny Damian Świderski:

Panie Henryku, Pani przewodnicząca przed chwilą powiedziała nie że ma być ta komisja, nie słuchał Pan, tylko że radni powinni uczestniczyć w realizacji tej inwestycji. Uczestniczymy my jako radni w kontroli nad realizacją inwestycji, które my uchwaliliśmy, a prezydent ma za zadanie wykonać poprzez swoje komisje stałe. I Pana komisja społeczna zawiera w sobie również, dedykowane ma zadania dotyczące sportu. Tak została ukonstytuowana. Wiedział Pan, podejmując się zadania bycia przewodniczącym tej komisji. Kontrola nad wykonaniem realizacji inwestycji budowy hali. My jako radni kontrolujemy to, co wykonuje Pan prezydent, tak, więc jeśli chce Pan pomóc Panu prezydentowi, to wydaje mi się, że najlepsze będzie kontrolowanie tego, co Pan prezydent już zrobił. Bo Pan prezydent sobie świetnie poradzi, jestem tego pewna. I wydaje mi się, że bardzo dobrym pomysłem jeżeli Pan nie będzie chciał tego realizować tej kontroli czy postępu tych prac, jak to nazwać to można również na Komisji Społecznej. To wydaje mi się, że nie będzie tutaj problemu jeżeli chodzi o komisję budżetową. To ja bardzo bym prosiła, żebyśmy my jako komisja budżetowa poprosili od Pana prezydenta na razie co dwa miesiące, na przyszły miesiąc, jak wygląda realizacja inwestycji zapisanej w budżecie pod nazwą przygotowanie koncepcji budowy hali i będziemy mogli z tego Pana prezydenta rozliczyć, a na komisji będziemy mogli powiedzieć, czy nam się coś podoba czy nie i ewentualnie Pan prezydent uwzględni nasze zdanie lub nie uwzględni. Komisja doraźna rozmywa kompetencje pomiędzy nami a Panem prezydentem. Tak jak powiedział Pan Kaziród, to Pan prezydent odpowiada za realizację budżetu, nie my. Później Pan prezydent może powiedzieć: no komisja, nie chciała, nie wiedziała, nie zebrała się. Proponuję “załatwić to” komisją budżetową, jeżeli Pan sobie życzy również i społecznąEwa Mićka.

Pani przewodnicząca, Panie wychodzący prezydencie (śmiech). Ja myślę, że ta dyskusja jest zbyteczna. Projekt uchwały przygotowany przez komisję ma wadę prawną. Po co tracimy czas i na to dyskutujemyWitold Grim.

Beata Chawuła zwróciła się do radnego Zbyszka Wojtaszczyka z informacją, że wnioski formalne, aby mogły być poddane pod głosowanie, powinny być składane w formie pisemnej.

Zapraszam Pana prezydenta do przedstawienia sytuacji dotyczącej realizacji uchwały w sprawie przygotowania koncepcji budowy hali. Na jakim jesteśmy etapie?Beata Chawuła.

Będzie powołany zespół przy prezydencie, który będzie dalej koordynował te prace. Natomiast rozmawiam jeszcze z najbardziej zainteresowanymi, no i to zainteresowanie okazuje się nie takie, jak nam się wydawało na początku – prezydent Łukasz Konarski.

Panie prezydencie, będzie powołany zespół czy będzie firma wynajęta do tej koncepcji?Beata Chawuła.

Najpierw musimy wiedzieć, co chcemy mieć w tej koncepcjiŁukasz Konarski.

Nie wiemy?Beata Chawuła.

Różne są głosy, różne opinie, różne pomysły Łukasz Konarski.

Przewodnicząca poddała pod głosowanie wniosek radnego Pawła Kaziroda o zdjęcie uchwały z porządku obrad z powodu braku uzasadnienia uchwały. Wniosek został poddany przy 17 głosach “za” i 3 “przeciw”.

No i mamy dowód na to, jak było hala budowana w poprzedniej kadencji. Jak była budowana tak, jak teraz podchodzimy do sprawy, to trudno, że nie ma. Czekajmy dalej, odwlekajmy, przekładajmy, pieniądze pójdą na inne cele, tak jak poszły tamte, co miała być hala poszerzona trochę. BrawoHenryk Mól.

Panie przewodniczący powodem, dla którego wniosek został złożony jest brak uzasadnienia do projektu uchwały. Statut miasta Zawiercie, w paragrafie 22, ustęp 3, punkt 2 mówi: występujący z inicjatywą uchwałodawczą do projektu uchwały dołącza faktyczne i prawne uzasadnienie, w którym powinna być wyjaśniona potrzeba i cel podjęcia uchwały. Tego elementu projekt uchwały przedstawiony przez komisje nie zawiera. Także na przyszłość proszę, aby dokładać wszelkiej staranności i proszę Pana mecenasa, aby zwracał na to uwagę przy opiniowaniu projektów uchwałBeata Chawuła.

Tekstowa relacja z pierwszej części sesji dostępna TUTAJ.

Paweł Kmiecik
redakcja@zawiercianskie.pl

12 KOMENTARZY

 1. Hala hala…..inwestycne w SAG i z podatkow bedzie hala aqupar…Czy wybrancy ktorzy dostaja wynagrodzenie z naszych podatkow obudza sie bo tak to trwa….od 89 roku skansen inwestycyjny i jaranie sie prawoskretem z Sienkiewicza inwestycja-:) a turystyka Brama na Jure yyyy Dziure……gdzie informacja tirudtyczna na dworcu a zapomnialem Panie nie mowily po angielsku……powiat Panie Dors………po Pana udy ji w radiu Katowice i stwierdzenie ze w Szczekocinach sa takie korki…..smiech przez lzy….szef powiatu.

 2. Niech Pan Mól się douczy ze Statutu, że uchwała powinna posiadać uzasadnienie. Może korepetycje trzeba zamówić dla wszystkich radnych. Tyle wykształconych radnych i żaden nie potrafił zwrócić na to uwagi podczas głosowania porządku obrad.

 3. powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.
  powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.
  powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.
  powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.
  powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

 4. miasto jest zadłużone, jakieś 40 mln zł prawda?
  więc zapamiętajcie sobie: nie będzie żadnej nowej hali, miasto na to nie stać, koszt hali dostosowanej do “europejskich” standardów to minimum 30 mln. To nie przejdzie.
  Natomiast klub siatkarski jeśli wybroni się sportowo to za kilka lat odpadnie z ligi z powodu braku odpowiedniej hali.
  Było miło ale się skończyło. Jest miasto o podobnym potencjale finansowym – Nysa, tam już kilka lat temu oddano nową halę, na około 3 tys. widzów.
  Tutaj to nie wypali. I skończy się marudzenie o dokładaniu pieniędzy na prywatny klub, którego budżet będzie mógł być zmnijszony. Przynajmniej wszyscy którzy chcą oglądać siatkówkę w Zawierciu nie będą mieli trudności z miejscówkami, bo sezonowcy się wykruszą, a I ligę można grać w hali przy Blanowskiej i raczej więcej niż 1200 widzów nie będzie chciało przychodzić na te mecze. Kilka obecnych problemów automatycznie się rozwiąże.

 5. Byłeś kiedyś w Nysie? Widziałeś jakie tam się obecnie potężne hale przemysłowe i magazynowe budują? Stąd właśnie miasto ma pieniądze, przyciąga inwestorów. Podziekujmy Machowi i Grimowi za super inwestorow w SAG.

 6. powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.
  powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.
  powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.
  powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.
  powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.
  powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.
  powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu” firma P.U.H. “DOMAX” Arkadiusz Mika jako generalny wykonawca zadania informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Ze względu na kompleksową przebudowę drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie prace wymagają całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, na okres ich wykonywania przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

  Objazd odbywać się będzie ulicami Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

 7. Trzeba zacząć od tego, czy miasto będzie w stanie (kiedykolwiek w przyszłości) wygospodarować środki na budowę hali ? To jest inwestycja, która nie przyniesie zysku materialnego i będzie trzeba na to łożyć do końca świata. Zawiercie ma NIESTETY naprawdę dużo ważniejsze potrzeby. Szkoda, że przy Blanowskiej nie powstała kiedyś hala z prawdziwego zdarzenia. Była stara na OSiR-rze i narzekano, że po co budować nową przy Blanowskiej ? A no po to, że teraz trzeba budować trzecią, bo pierwsze dwie są tak samo nieodpowiednie. Zrządzenie losu, pech, przypadek… Lepiej wyjdzie wybudowanie pola golfowego na SAG-u. To też jest sport, rozpropaguje region, zagospodaruje nieużytki i co najważniejsze, przyciągnie inwestorów, żeby sobie pograli i spokojnie porozmawiali o swoich nowych, światowych interesach w nowym obiecującym eldorado, czyli na Ukrainie – amen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.