zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Komunikat Zarządu PO [MATERIAŁ SPONSOROWANY]

Zarząd Miejski i Powiatowy Platformy Obywatelskiej RP Powiatu Zawierciańskiego wystosował komunikat.

27 KOMENTARZY

 1. Jest pewne że wybory wygra Konarski, a zawiercianskie PO zaczyna dostrzegać, iz kandydatura Grima to najzwyklejszy samobój do własnej bramki.

 2. Też mi się wydaje ,że Mach ma największe szanse. Jedyny Prezydent tego miasta , który coś robił , starał się , polepszył infrastrukturę , miasto wygląda przez to znacznie ładniej. Co zrobił Grim przez 4 lata ??Hmmm…kurcze nie wiem…Peło już dziękujemy.

  • Rysiu to ile miejsc pracy??? bylo w SAG od czasow ogoreczka/pomidorka w Osirze…. Dlaczego wszyscy mlodzi spier***z Zawiercia od 89…jak tak dalej pojdzie powiat bedzie w Dabrowie Myszkowie Kielce Olkusz Czestchowa oz ku** moze to jest moze celowe aby pkacuc Grazynom/Januszim min plac w Zawierciu

 3. Komunikat jak z Bareji kandydat NIEZALEZNY-:) od PO -:) -:) -:) -:) Boze chron Zawiercie i Najajsniejszą od niezaleznych

 4. Widać, jaka koteria rządzi nami od wielu lat. Sami “wspaniali” kandydaci, wiecznie żywi jak Lenin. WF-wiści, kanciarze nieudacznicy i nieroby, przedstawiciele geriatrii. Niektórzy to podrzutki zakichanej Platformy. Prawdziwie “niezależny” jest też Grim. Cytując słowa klasyka Wenderlicha, “od kogo Pan jest niezależny” Panie Grim? Bo chyba nie od PO. Są odpowiedzialni za zniszczenie miasta, jego gospodarki i zakładów, miejsc pracy, brak rozwoju, wypędzenie młodych z miasta. Trzeba być ślepym albo nie opuszczać osiedla i oglądać TVN by nie dostrzegać jak rozwijają się miasta sąsiednie i inne rejony kraju.
  Najwyższy czas oderwać to towarzystwo od stołów bo sami nie odejdą.
  Apel do młodych. Idźcie na wybory i odbierzcie koterii miasto bo jest ono Wasze. Wybierzcie ludzi, którzy dają szanse na zmianę. Patrzcie do jakiego ugrupowania należą, jakie funkcje dotychczas sprawowali, z kim trzymali dotychczas. Nie dajcie się oszukać i omamić sloganami “niezależny”, “alternatywa” i innymi, których wypowiadanie nic nie kosztuje. Wybierzcie takich, którzy nie sprowadzą Wam tu niechcianych gości, nie zajmą naszych terenów za bezcen roztaczając niczym nie poparte fantazje (także te kopalniane), za to będą współpracować ze wszystkimi organami Państwa, od których zależ przyznawanie środków na rozwój. Patrzcie na nasze podwórko i nasz interes.

 5. Niezależny pożal się boże. Co zrobił obecny prezydent Grim ? Jak to co drzwi do lasu 🙂 Centrum przesiadkowe – to jakaś tragikomedia o i przez 4 lata jeszcze plac zabaw. Chawuła pewnie jak nic zacznie od nazywania ulic L.Kaczyński no i pewnie pomnik postawi bo przecież tego jeszcze nie ma 🙂 Peroń zabroni budowy czegokolwiek w mieście bo to przecież siła przedsiębiorczości i nie ma mowy aby w mieście budować wszak swój o swojego dba i nie można tworzyć nowych miejsc pracy bo i po co jeszcze by ludzie chcieli aby im więcej płacić :). Jak PO nalatuje na Konarskiego znaczy, że lepszy od tej ekipy i mądrzejszy od tych wszystkich na zdjęciu. Mach nie ma wyroku prawomocnego i może startować a On wiele dla miasta zrobił. Tak więc dwóch ostatnich powinno przejść do drugiej tury.

  • Chawula, ma plus taki, ze jakby wygrala to srodki z państwa by szly do Zawiercia. Zawsze Jest tak, ze
   każdy rząd wspiera bardziej ludzi swoich… Niz opozycje…

 6. Z calym szacunkiem, ale Grim sie na Prezydenta nie daje. Nie ma tego “czegos”, nie jest gospodarzem, a figurantem Rady Gospodarczej, ktora rządzi miastem.Czas na zmiany,dla dobra tego miasta.

 7. Zawiercie to dziwne miasto, pensje niskie, a zycie jak w Warszawie… Takie drogie… Nie buduje sie nowych dyskontow ani stacji paliw i taki mamy efekt… Do tego chodniki wygladaja jakby czołg przejechal w wielu miejscach. Dużo terenow ba nawet w środku miasta stoi puste… SAG niestety jest porażką… Lokalne firmy sa tam, zero inwestorów zewnątrz… Za mało środków sciaganych z UE w porównaniu do innych miast…. Do tego miasto szare, ponure, elewacje w duzej części budynkow wygladaja fatalnie.. Więc mamy nadal glosowac na obecne władze…? Zastanówcie się …

 8. Całe to PełO się skompromitowało. Nadzieja ludu Zawiercia posłANKA przez dwie kadencje będąc posłem, co dobrego zrobiła dla Zawiercia podpowiedzcie, bo może nie mam pełnej wiedzy w tym temacie. Jej namaszczony Mirosław przez jedną kadencję co zrobił ??? Następny autorytet Witold co zrobił ???? Czas podziękować tym fenomenom publicznym za ich zaangażowanie które otrzymaliśmy, bo takiej zapaść w wyludniającym bez perspektyw Zawierciu nie było.

 9. Od początku roku widać nagonkę ze strony pana kandydata na prezydenta, Ł.K. na obecnego Prezydenta Grima. Komentarze pod tym artykułem piszą wyłącznie młodzi ludzie od niego. Styl, poruszane tematy, ba, nawet błędy stylistyczne są takie same, tak i tu, jak i na facebooku, prawda panie “bullterierze” tego komitetu? Bullterier, tak zostałeś pan nazwany na fejsie. Ostatnio krytykowałeś nawet fakt, że Prezydent Grim śmiał podjechać pod MOK swoim wypasionym, w twoim bulterierowym mniemaniu, nowym, samochodem Alfa. A tymczasem nie wiedziałeś, że to autko ma co najmniej 5 lat (wystarczyło zobaczyć na kod roku produkcji na szybach). Ja wiem, że cel ma niby uświęcać środki, ale jednak przy komentowaniu odrobina kultury i szczypta prawdy, obowiązują. Jak widać, u was nie! I to się zemści, jak nie bezpośrednio na was, to (co nie daj Boże) po wyborach, na nas, mieszkańcach Zawiercia.

 10. A ja myślę , że w Zawierciu mieszka wielu rozsądnych ludzi i nie ulegną mowie nienawiści. Sprawy demografii , mieszkalnictwa inne ,są problemami ogólnokrajowym. Chciałbym zobaczyć miny tych internetowych społeczników gdy zaczną wypełniać oświadczenia majątkowe , które będą ogolno dostępne i pokażą ich zaradność i przedsiębiorczość o której tak piszą. Będą spotykać ludzi , których teraz często nieslusznie dyskredytują , patrzeć im w oczy i pracować dla nich , bo wówczas oni będą oceniani i rozliczani. Samorządu nie można traktować jako własności prywatnej bo przyjadą smutni panowie i zaproszą na wycieczkę. Niektórzy z piszących zresztą mieli już okazję …

 11. Napiszmy wprost jestesmy w czarnej du…TAK to fakt mieszkaja ludzie przedsiebiorczy w Zawierciu i powiecie tylko pracuja na Slasku/Zaglebiu….a chcialbym aby ta wiedza zostala w Zawierciu i powiecie!Jak wyglada SAG w stosunku do innych stref KSSE? jak? Potrzebujemy inwestycji co za tym idzie konkurencji pracodawcow….nie za 1600 na reke!!!!!!Kinkurencja tylko zdrowa! Komunikacja moze ZKM bedzie komunikacja powiatowa???? Mamy dosc byc “patykiem od kaszanki” slaskiego…ZAWIERCIE do GZM!!!!!! Co zrobiliscie w-fysty PelOwce z Zawierciem.totalne dno bezrobocia i pracy za minimum ZAWIERCIANIE OBUDZCIE SIE!!!! DOSC TEGO MARAZMU!!!!!!!

 12. Panie Grim, ja mam takie wrazenie, ze nawet Pan osobiscie czuje, ze sie Pan na Prezydenta nie nadaje.Ze jest Pan w “szponach” Rady Gospodarczej, ktora dyktuje warunki i najlepiej, aby nie bylo zmian, bo im po prostu jest dobrze… Kto sie tam martwi “szarymi” obywatelami Zawiercia…Z calym szacunkiem do Pana, ale nie kazdy nadaje sie na Prezydenta…

 13. Biedne platfuśki. Jak mi was szkoda. Jak smutno, że papciu w korytku ucieka. Kwiczycie jak małe świnki bo nie potraficie przyjąć z godnością tego, że wreszcie ludzie zaczynają się orientować co tu się dzieje. Nie mieliście litości, kiedy ludzie masowo tracili pracę, porzucali domy dzielili rodziny by zarabiać na chleb. Nie interweniowaliście u tusków, buzków, lewandowskich i innych złoczyńców. Nie krytykowaliście łotrzyka balcerowicza zwanego profesorem, gdy ludzie nie ze swojej winy popadali masowo w zadłużenie. Pamiętacie te kredyty na mieszkanka, którymi Zawiercie zostało dotknięte – kto wie, czy nie najbardziej w kraju? Oni nie brali kredytów we Frankach. To wasz lesiu uczynił z nich dłużników. Nie żal Wam było co?
  To teraz nie kwiczcie. Nie szukajcie wpisów konkurencji. Nie szukajcie mowy nienawiści, bo to bardzo delikatne oceny waszej działalności. Nie szukajcie faszystów ani ksenofobów. To, niestety dla was piszą zwykli ludzie.

 14. Prawda jest taka nic PO w osobie posłanki nie zrobiło/a dla miasta oprócz prób zniszczenia konkurencji i byłego prezydenta. Nawet będąc wiceministrem żadnych dotacji dla miasta ta pani nie zrobiła a już obecny to porażka i tylko kolarzy wspierał przez trzy lata, w roku wyborczym kasa potrzebna jest na promocję własną i zrobienie wiat jako centrum przesiadkowe- parodia. PiS nie da tylko obiecuje a każe stawiać pomniki i zmieniać nazwy ulic na Kaczyńskiego, rondo, plac, ulica, aleja itp. Kukiz’15 to strach, że nacjonaliści zaczną zamawiać przysłowiowe 5 piw na czele z prezydentem tej opcji. Strach co może nas czekać przy sile przedsiębiorczości.

 15. A ZB Przyjazn kto za to odpowie???Pan ex-prezes…gdzie jest nowy park maszynowy….nagle znikl….ryle miejsc pracy..gdzie byli poslowie senatorzy ziemi jurajskiej/slaskiej/zaglebiowskiej maja w czarnej dupie powiat zawiercianski!!! Miasto umiera ludziw wy*** bo nie ma perspektyw rozwoju zawodowego WuFisty na sale na boisko!!!!Zawiercianie na Wybory!!!!

 16. No to powspominajmy, co tutaj było. Było a nie ma. Nie ma, bo przez długie lata mieliśmy państwo rządzone przez liberałów (KLD-UW-PO) oraz miasto rządzone przez ludzi niekompetentnych. Tu wymieniam nie tylko środowisko PO. Tyle samo warci są ci od drugiego nauczyciela wychowania fizycznego, rzekomo alternatywnego i niezależnego.
  1. Czy pamięta ktoś, że była tu octownia. Dzisiaj nie ma nawet gruzów.
  2. Zakłady tkanin technicznych STOMIL produkujące dla przemysłu oponiarskiego.
  3. Fabryka domów z produkcją wielkiej płyty.
  4. Zawierciańskie zakłady naprawy samochodów. Zakład ten, jako jeden z dwóch wielkich w kraju wykonywał remonty kapitalne ciężarówek Jelcz, z produkcją własną niektórych podzespołów.
  5. Mleczarnia Zawiercie.
  6. Przedsiębiorstwo Budowy Drug i Mostów PBuDiM.
  7. Bawełna Zawiercie (stara Bawełna).
  8. Przędzalnia PRZYJAŹŃ (nowoczesny i duży zakład produkcji przędzy).
  9. Wiktoryjka (Zakład Nr 2 Odlewni Żeliwa Ciągliwego).
  10. Fabryka Opakowań Blaszanych.
  11. Huta Szkła Gospodarczego Zawiercie.
  12. W okolicy Fabryka Obrabiarek Ciężkich w Porębie, produkująca obrabiarki konkurujące na rynkach światowych.
  13. Cementownia WIEK w Ogrodzieńcu.
  14. Cementownia WYSOKA.
  15. ETERNIT Ogrodzieniec.
  Pewnie nie wymieniłem wszystkich. Były jeszcze średnie i małe przedsiębiorstwa. Niektóre się skurczyły zarówno zajmowaną powierzchnią jak i produkcją lub nawet są w stanie likwidacji. Wymienię tu takie zakłady jak Odlewnia Żeliwa Ciągliwego – Zakład Nr 1, czy ZAFAMA.
  Jeśli coś przekręciłem albo pominąłem, proszę o skorygowanie, uzupełnienie.

  Kiedy opowiadam o tym znajomym z innych części Polski, otwierają oczy ze zdumienia a czasami słyszę słowa takie jak: to było jakieś El Dorado.

  Jeżeli nawet niektóre zakłady musiały zakończyć produkcję z racji profilu a nawet upaść, to w temacie ważne jest to, jak zagospodarowana została infrastruktura po nich.

  Tu powiem krótko. Rzygać się chce. A PO i NAW jak mają czelność jeszcze zgłaszać tu na tej umęczonej ziemi swoje kandydatury? Nie piszcie więcej o dobrodziejstwach, jakie zrobili dla Zawiercia, bo nie mają żadnych znaczących osiągnięć.

  • Można wiele ale nie zawsze ? Zakłady państwowe miasto nie utrzyma i nie będzie produkować na magazyn, nie te czasy. Czy ktoś był chętny na te rudery nie, czy wszystko to teren miasta, pewnie też nie do końca. Więc nie zarzucajcie, że tego nie zagospodarowano bo łatwo tylko mówić. To wszystko jest do zaorania i szukania chętnych na kupno i postwienia czegoś od nowa ale na pewno nie zakładów pracy. W mieście mogą powstawać centra handlowo – rozrywkowe, ale nie budy jarmarczne czy też małe sklepiki bo to do miasta nikogo nie przyciągnie to nie te lata. Młodzi ludzie mieszkając jeszcze w Zawierciu chcą rozrywki na wysokim poziomie, chcą sklepów a nie minusów czy zygzaków i nie poza miastem bo jak poza to całkiem dobrze można jechać dalej. Wszystko to wina sterujących prezydentem i zakazujących tylko moje, inni nie mogą wejść bo wtedy trzeba zapłacić pracownikowi więcej a po co skoro nic nie powstanie to będzie jak jest, to myślenie PO i innych kandydatów którzy mówią nie pozwolę.

  • Piszesz niewątpliwie o faktach, ale takie jest oblicze „kapitalizmu z ludzką twarzą” jaki sami Polacy sobie zafundowali. I tak jest w całej Polsce wiec nie buduj tu takiej atmosfery. W mieście powstały też nowe zakłady pracy w miejsce tych upadłych, tyle, że prywatne: Królmet, Bodeko, Optopol, Aluron, Virtu, Return, i wiele, wiele innych. A, że mniejsze? Bo to firmy prywatne, a nie utrzymywane z centralnego rozdawnictwa publicznej kasy! Chcesz się wypowiadać merytorycznie to nie zapominaj też o obiektywiźmie! No tak, ale kampania wyborcza ma swoje zbójeckie prawa, co?

 17. Gościu, co Ty wypisujesz. Albo nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi albo próbujesz wywrócić kota ogonem. Nikt nie pisał o produkcji na magazyn ani utrzymywaniu państwowych zakładów przez miasto. Z zaoraniem ujawniłeś swoje POwskie poglądy. O gruzach mówił Wasz idol Balcerowicz i do tego doprowadził. Nikt na świecie tak nie robi. Chyba,że w wyniku wojny i bombardowań. Nie nadajecie się do do zarządzania, Nie macie o tym pojęcia. Więc PO – wynocha z naszego samorządu.
  Zorro napisał o kilku małych podmiotach, które niewątpliwie powstały. Dodam jeszcze do tego stragany, leżaki i samochodowe złomy jako autobusy. Zapomniał tylko o skali. A skalę widać po jeszcze innym upadłym przedsiębiorstwie. Był to zawierciański PKS z dużą bazą techniczną i paliwową. To zawierciański PKS kiedyś dowoził tu ludzi do pracy a dzisiaj stąd ludzie wyjeżdżają za pracą. I nie opowiadajcie tu bajek, o tym, że w nie zależy to od władz samorządowych. Póki władza będzie taka jak jest nikt rozsądny nie zainwestuje w tym miejscu dużego kapitału. Co do wymienionych mniejszych firm. Powstanie BODEKO, które dawno z miasta się wyprowadziło nie jest zasługą Waszych władz, tylko ówczesnego zarządu Huty Zawiercie i trzech odważnych ludzi związanych z Hutą. Tacy Ludzie jak Wypych (były Prezes Huty) to ludzie wielcy z wizją i skuteczni w działaniu. Dlatego twoje prawdy Zorro, to prawdy góralskie. W jednym masz rację. Na uwagę zasługuje powstanie w okresie Waszej władzy Firmy RETURN zajmującej się między innymi złomowaniem majątku pozostawionego po komunie w Zawierciu. Rzeczywiście w okresie Waszej władzy miała co robić. PO i NAW to złomiarze a nie gospodarze. Nigdy nie powinni rządzić.
  Choć po szkodzie, to lepiej późno wcale. Czas na zmianę.

  • A czy ktoś dysponuje informacją o Zawierciańskich Zakładach Napraw Samochodów? Jakieś zdjęcia? Ciekawe, że nigdzie nie ma nic na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.