zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Komunikacja miejska w Zawierciu w dniu Wszystkich Świętych [ROZKŁADY JAZDY]

Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu informuje, że w dniu 1 listopada zostaną uruchomione okrężne linie specjalne „L”, które zapewnią Państwu dogodny dojazd do cmentarzy.

Linia „L1” będzie kursowała od dworca PKP, przez cmentarz przy ul. Paderewskiego, Kromołów i cmentarz komunalny w Blanowicach do dworca PKP.

Natomiast linia „L2” pojedzie w odwrotnym kierunku tj. przez cmentarz komunalny w Blanowicach do Kromołowa i powróci do Zawiercia przez cmentarz przy ul. Paderewskiego.

Korzystanie z komunikacji miejskiej w dniu Wszystkich Świętych jest odpłatne.

 

Informacja o kursowaniu autobusów ZKM w dniu 1 listopada 2018

  1. Linie: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 będą kursowały wg rozkładu jazdy jak w dni wolne
  2. Linia 9 będzie kursowała jak w dni robocze ale bez kursów rozpoczynających się z dworca PKP o godz: 4:47, 5:47, 6:52. Pierwszy kurs linii 9 o godz. 8:21
  3. Linia 10 będzie kursowała jak w dni robocze
  4. Linia 1 i 2 będzie kursować ze zmienionym przebiegiem na terenie Zawiercia – wszystkie kursy będą prowadzone ulicą Glinianą, pominięty będzie odcinek ul. Blanowskiej: od cegielni do ronda w Blanowicach

 

3 KOMENTARZE

  1. “Zawiercie bez podziałów”hasło wyborcze prezydenta Grima.Szkoda tylko,że nie obowiązuje w Łośnicach.Ewidentnie jesteśmy traktowani gorzej niż inne dzielnice,nawet autobusy jeżdżące na cmentarze nas omijają.

  2. Czy jest jakiś istotny powód dla którego
    “L”-ka nie może zatrzymać się na przystankach w Łośnicach i Wierczkach??? Z Wierczek są drogi dojazdowe do ul. Wyspiańskiego skąd autobus L jedzie do Blanowic lub Kromołowa, umożliwiając tym samym mieszkańcom tego rejonu dojazd na cmentarze.W obecnej sytuacji aby skorzystać z L-ki musimy się dostać do Kromołowa lub Zawiercia.To już chyba zła wola decyduje o tym by nas ominąć bo możliwości są.Lepiej z Kromołowa jechać ul Wyspiańskiego wśród pól niż pojechać Łośnicką i zabrać ludzi.Brawo WY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.