zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza w Zawierciu [ZDJĘCIA]

W piątek 17 stycznia na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza w Zawierciu około godziny 16:30 doszło do niewielkiej kolizji dwóch samochodów osobowych.

Na miejscu pracowała tylko policja. Droga jest już przejezdna.

11 KOMENTARZY

 1. Nie wiem, który to wypadek w ostatnim czasie w tym miejscu 4, 5…? Może warto zastosować jakieś rozwiązania w tym miejscu, by ograniczyć wypadki?

 2. To miejsce jest bardzo niebezpieczne…..trzeba uważać bo jak się dojeżdża do Leśnej czy to od Policji czy od Bazyliki Św. Ap. Piotra i Pawła to mają pierwszeństwo i pędzą niektórzy jak szaleni bo to niezła prosta jest…..a niektórzy wymuszają pierwszeństwo i to się tak kończy….. dodać pieszego jak przechodzi i tragedia murowana…..
  Może wcześniej postawić duży znak ostrzegawczy ZWOLNIJ!!! z obu stron Leśnej dojeżdżając do tego trefnego miejsca?

 3. swiatla i po problemie……..a z innej beczki zwezka kolo Kauf….. mistrzostwo swiata-:) pozdrawiam super mozga tego projektu!!!-:)!!!

 4. Moim zdaniem światła by przyczyniły się do korku na odcinku do skrzyżowania koło UM. Jest zbyt za krótki odcinek do świateł. Ale to tylko moja ocena.
  Nie zmienia to faktu, że ktoś powinien się tym zająć….

  • Zróbmy ronda wszędzie na każdym skrzyżowaniu. Miejsca nie jest full. Rondo byłoby takie jak koło ZUS-u. Kierowcy ciężarówek bardzo narzekają na to rondo, że jest za małe. Po Leśnej też jeżdżą ciężarówki. Ustaw się koło ronda przy ZUS-ie, a zobaczysz korek do Żabek. Nie ma aż takiej płynności. Irracjonalne jest wykonanie ronda tylko z powodu tego, że część kierujących powoduje w tym miejscu wypadki. Rondo zakorkuje ul. Leśną.

   • Jak były światła koło ZUS to było lepiej, przy znacznie mniejszym natężeniu ruchu? Ronda są super, pod warunkiem iż są dobrze zaprojektowane, a w Zawierciu takich nie ma. Polecam wycieczkę do Rybnika, sam się przekonasz.

    • Ronda nie są takie superowe. Korki też są. Do wykonania ronda z prawdziwego zdarzenia potrzeba terenu, którego w Zawierciu nie ma dużo. Budujmy ronda tam gdzie jest odpowiednie na nie miejsce. Teraz ul. Leśna jest przejezdna. Wybudowanie ronda tą przejezdność ograniczy. Na Żabkach duży teren i była możliwość wykonania większego ronda.

 5. Drogowcy szukają sposobu na ograniczenie tranzytu ciężarówek w Warszawie bo stolica jest zakorkowana a tym czasem na blanowskiej pustki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.