zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Kolizja drogowa w Zdowie. Sprawczyni zdarzenia trzeźwa, drugi kierowca miał ponad 2 promile

W niedzielę 4 lipca w Zdowie doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły dwa pojazdy. Jak się okazało, kobieta, z winy której doszło do zdarzenia drogowego, była trzeźwa. Drugi kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godziny 18:40 na ulicy Wesołej w Zdowie. Uczestniczyły w nim dwa pojazdy. Jak ustalili policjanci z zawierciańskiej drogówki, kierująca seatem 18-latka, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa skodzie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Sprawczyni kolizji była trzeźwa, natomiast wynik badania drugiego kierującego wskazał 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Kierujący i pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Kobieta za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. 52-letni kierowca odpowie za popełnione przez siebie przestępstwo – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
źródło: KPP Zawiercie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.