zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Kolejny protest w Zawierciu przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego [WIDEO+ZDJĘCIA]

W środę 28 października o godzinie 18:30 na placu św. Jana Pawła II w Zawierciu rozpoczął się kolejny protest przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

TK stwierdził, że niezgodne z art. 38 konstytucji (“Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”) w związku z art. 30 w związku z art. 31 jest przerywanie ciąży w przypadku, gdy “badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu” (art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży).

Jesteśmy wk***** na to, co robi nasz rząd. Na to, co próbuje zrobić z naszymi kobietami. Jesteśmy tu właśnie dlatego. W całej Polsce ludzie wychodzą na ulice, bo nie zgadzają się z tym, co się dzieje w tej chwili. Byliśmy tutaj w poniedziałek. Mówiłem, że we wtorek spotyka się Pan prezes ze swoimi doradcami. I co wymyślił? W swoim orędziu powiedział, co wymyślił. Jest wielkim obrońcą wiary. To on stoi na straży polskości, naszych sumień i naszych serc. Wzywa brygady ONR-u do jawnego rozlewu krwi, do napaści na ludzi, którzy mają inne poglądy, którzy wyrażają inne wartości niż on. I dlatego proszę o trzy rzeczy. Po pierwsze: mamy epidemię, maseczki. Po drugie: nie dajmy się sprowokować. Żadnych flar, żadnych dewastacji i żadnego niszczenia. Nie jesteśmy bandytami, nie jesteśmy wandalami. Wyszliśmy tutaj po to, żeby zaprotestować przeciwko temu, co się dzieje, żeby nasze kobiety miały prawo wyboru, żebyśmy my mieli prawo wyboru – mówił jeden ze współorganizatorów protestu.

Zobaczcie wideorelację z protestu:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

24 KOMENTARZE

   • Przecież swego czasu minister od oświaty-Stelmachowski-publicznie stwierdził:”Polskiemu dziecku wystarczy, że będzie umiało czytać, pisać i do 100 policzyć”. I tej zasady PiS się trzyma. Tylko nie wzięli pod uwagę, że część młodych ludzie także potrafi MYŚLEĆ.

   • Jeśli chcecie zmnieniać prawo to proszę wygrać następne wybory i uchwalić wszelkie ustawy jakie chcecie. Ale zamiast BEZ SENSU w jakiś CZARNYCH MARSZACH uczestniczyć to POwinniście już pisać te ustawy!! I Nie marnować czasu jak już “wygracie” wybory aby te w WAszym mniemaniu złe ustawy jak najszybciej zmienić. Bo jak zwykle na początku PO KO i Lewica tylko Kradną nie dając nic obywatelom, a kiedy już społeczeństwo inaczej zagłosuje to dopiero zastanawiają się CO SIĘ STAŁO.
    Większość TYCH MAŁOLATÓW nie pamięta i nie wie jak TUSK PALIKOT SCHETYNA żądzili i jak znikały Nasze pieniądze w budżecie.
    Na szczęście jest teraz demokracja i każdy głosuje według swojego sumienia.
    I zastanówcie się czy chcecie aborcji na żądanie i państwa świeckiego. Bo tylko o to chodzi tym “Wulgarnym kobietom” które sowicie opłacane przez Niemcy i inne kraje podburzają do takich protestów.
    BOŻE CHROŃ POLSKĘ

  • Patrz, kto by powiedzial, że w Zawierciu mieszka tylu radykalnych lewaków, lesbijek, gejów i tranwestytów? Tylu ich przyszło na protest. W większych miastach naszego kraju jest ich jeszcze więcej. Okazało się nawet, że to katolicy, o zgrozo, mogą stanowić mniejszość. Jak żyć w takim mieście, w takim kraju?

   • A nie przyszło ci do głowy, że ludzie dzielą się na tych, którzy wierzą w Boga i tych, którzy wierzą w kościół? Ci pierwsi myślą i starają się żyć zgodnie z zasadami miłości bliźniego, co do tych drugich to nienawiść do wszystkiego przesłania im rzeczywistość.

  • TAK SIĘ WIRUS ROZPRZESTRZENIA. ALE 3/4 TYCH OSÓB POWIE ŻE NIE, TO NIE ONI…. TO NA PEWNO RZĄDU WINA…. BO ONI W MASECZKACH PRZECIEŻ BYLI….. I USTA MIELI ZASŁONIĘTE…..
   DEBILE…..

  • 2 tygodnie pozniej drastyczny wzrost zachorowan na Covid. obym sie mylil…….kto Wami steruje lewackie nasienie….kto! Ciekawe czy meczety cerkwie tez malujecie…” smietana” Zawiercia czemu tak nie zabieracie glosu w sprawach waznych do zycia w tym miescie? hm…..70% z Was nawet nie wie o co chodzi….wtlaczaja Wam do glowy wybrane teksty i tak idziecie bo trza lans i na fb cos zarzucic. Brawo Mlode Zawiercie-:(

 1. Jeśli macie Matki, siostry, żony, córki
  Im powiedzcie to samo
  Widać chrześcijańską miłość
  Miłość bliźniego
  Dobroć
  Tak te podstawowe wartości.
  Gratuluję zrozumienia

 2. Najwyższa pora powiedzić dość tego PiS-wi, nie można kobiety traktować jak inkubator do rodzenia. Najwyższa pora państwo ma być świeckie, dość dojenia państwa przez nierobów, pedofili w czarnych sukienkach. Dość odbierania praw kobietom. Nikt nikomu nie każe dokonywać aborcji ale to kobieta ma decydować. Buraki pisowskie, zacofani ludzie to nie średniowiecze, mówimy dość takiemu traktowaniu, wypie……ć !!!!

  • Panie, któryś jest na niebie,
   wyciągnij sprawiedliwą dłoń!
   Wołamy z wszystkich stron do Ciebie
   o polski dach i polską broń.

   O Boże, skrusz ten miecz, co siecze kraj,
   do wolnej Polski nam powrócić daj!
   By stał się twierdzą nowej siły
   nasz dom, nasz kraj.

   O Panie usłysz, Panie, skargi nasze,
   O, usłysz nasz tułaczy śpiew!
   Znad Warty, Wisły, Sanu, Bugu
   męczeńska do Cię woła krew!

   O Boże, skrusz ten miecz, co siecze kraj,
   do wolnej Polski nam powrócić daj!
   By stał się twierdzą nowej siły,
   nasz dom, nasz kraj.

   • Epoki ci się pomyliły! Ale trzeba przyznać, że to jedno perfekcyjnie potrafimy: cierpieć za miliony. Natomiast z myśleniem jest już gorzej.

 3. Demokracja to większośc a tu ułamek procenta chce stanowic prawo.Widzę częsc osób bez masek nawet je znam .Piszcie oświadczenia że nie chcecie sie leczyc gdyz łamiecie prawo.Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.