zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Kolejny pożar odpadów chemicznych przy ul. Leśnej w Zawierciu [WIDEO]

Czarny i gęsty dym był widoczny z dużej odległości. W Zawierciu przy ul. Leśnej doszło do kolejnego pożaru odpadów chemicznych.

Pilne! Teren byłego zakładu FOB pożar odpadów chemicznych w opuszczonym budynku. Na miejscu pracuje 9 zastępów Straży Pożarnej. Sytuacja pożarowa jest opanowana. Z uwagi na panujące silne zadymienie z palących się substancji chemicznych zaleca się zamknięcie okien w mieszkaniach – napisała o godzinie 19:22 w mediach społecznościowych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.

Pożar został już opanowany.

W minionych tygodniach doszło do kilku pożarów na terenie byłego zakładu FOB.

Paweł Kmiecik
redakcja@zawiercianskie.pl

Nagranie/zdjęcie: Czytelniczka

11 KOMENTARZY

 1. Po pierwsze i ostatnie – kto na to pozwolił, aby na tym terenie, w środku miasta, po znanym i nadal funkcjonującym (tylko przeniesionym) zakładzie produkcyjnym, mogły pozostawać jakieś toksyczne i zarazem łatwopalne odpady ? Ile było już takich akcji gaśniczych, ile jeszcze będzie i kto za to wszystko zapłaci ? SKANDAL !

  • raczej nikt nie pozwolił, to jest częsta praktyka, firmy słupy wynajmują jakieś magazyny, tereny a potem zwożą syf i zarabiają na “utylizacji” odbierając właśnie takie odpady. Tak to się robi w Polsce. W halach przy Obrońców Poczty Gdańskiej już wcześniej wyszłA afera, chyba około 2 tys. ton trucizny w beczkach. Nie ma winnego, ktoś podrzucił odpady i ma z głowy, łatwa kasa.

   • W tym przypadku, te niebezpieczne odpady-chemikalia pozostawiła ZNANA firma, która na tym terenie działała od lat. Dlaczego więc, oddając dzierżawiony teren, nie została zobligowana do zabezpieczenia, nadzorowana i odpowiedniej utylizacji ? Przecież to są podstawowe obowiązki, o których się nie dyskutuje, tylko egzekwuje. A skoro ten nadzór jest bierny, to znaczy, że ktoś z urzędników (poprzez swoje zaniechanie), konkretnie na to pozwala.

 2. Kto odpowiada za STAN BEZPIECZEŃSTWA w tym mieście?
  Ustawa wskazuje tylko jedną odpiedzialną personę. Tak panie Konarski,to prezydent. Zrób pan chociaz jakis gest w tym kierunku bo przecinanie tasiemek to robota dla krawcowej,nie dla pana.Wytrują nas tutaj wszystkie scwane przekrętasy

 3. Na tym terenie jest bajzel. Po wyburzeniu budynków pozostał gruz, którego właściciel nie chce sprzątnąć, bo musiałby zapłacić. Miasto zgodnie z ustawą ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Niestety Prezydent zajmuje się ulubioną ulicą, kwiatkami, a bezpieczeństwo mieszkańców ma w głębokim poważaniu. Ktoś ewidentnie zaczyna palić pozostałości pewnie aż do skutku.

 4. Toż to tylko testy przetwarzania odpadów poprodukcyjnych z instalacji do produkcji RDF.
  Jak widać proces całkowicie niegroźny i przyjazny środowisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.