zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Kolejne odroczenie w sprawie byłego prezydenta Zawiercia

Dziś w Sądzie Okręgowym w Częstochowie odbyła się tzw. rozprawa odwoławcza w sprawie m.in. Ryszarda Macha, Prezydenta Zawiercia w latach 2002-2006 i 2010-2014 oraz Starosty Zawierciańskiego w latach 2006-2010, a także Marka K., jego zastępcy, a w latach 2014-2018 dyrektora Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu.

Rozprawa odwoławcza mogła oznaczać wyrok i zakończenie procesu. Były prezydent Zawiercia po raz kolejny nie pojawił się w częstochowskim sądzie – z tego samego powodu, co przy okazji rozprawy w styczniu bieżącego roku – ze względu na zły stan zdrowia. Obrona byłego włodarza Zawiercia przekonywała, że kolejna nieobecność spowodowana chorobą to przypadek i nie oznacza, że Ryszard Mach ucieka od odpowiedzialności. Nie jest on zobowiązany do uczestnictwa w rozprawie, ma jednak do tego prawo. Do odroczenia dochodzi, gdy oskarżony chce uczestniczyć w rozprawie, ale nie może tego zrobić z przyczyn zdrowotnych. Kolejna rozprawa przed częstochowskim sądem odbędzie się pod koniec marca.

W maju 2018 roku Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał wyrok skazujący wobec Ryszarda M., Marka K. i jego współpracownika – zarzut dotyczył przyjmowania korzyści majątkowych. Były włodarz Zawiercie otrzymał wówczas łączny wyrok 4 lat pozbawienia wolności, grzywnę 20 tys. zł, przepadek mienia zdobytego z czynów zabronionych, a także 5 lat zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej.

Fot./info: Aleksandra Płóciennik i Bartosz Jastrząb

4 KOMENTARZE

  1. Jeśli ktoś wierzy w chorobę, to jest idiotą…
    Jeśli oskarżony jest “w oczywisty sposób niewinny”, to w czym problem? Stanąć przed sądem, rozwiać wątpliwości, “zaorać” skarżących…

  2. Nawet jeśli jest winny to i tak uważam, ze lepszego prezydenta Zawiercie nie miało. Wolałbym skazanego Macha w kajdanach niż grima czy Konarskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.