zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Koleje Śląskie: w niedzielę 9 czerwca korekta rozkładu. Co się zmieni dla pasażerów z Zawiercia?

Jak informują Koleje Śląskie, w najbliższą niedzielę rozkład jazdy regionalnego przewoźnika ulegnie zmianom, które wynikają z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Na linii S1 (Częstochowa-Gliwice) utrudnienia będą dotyczyć przede wszystkim odcinka Częstochowa-Zawiercie. W całym okresie obowiązywania wakacyjnego rozkładu jazdy na odcinkach Zawiercie-Myszków oraz Częstochowa-Poraj pociągi będą kursować po jednym torze, część pociągów pojedzie drogą okrężną przez Częstochowę Mirów, z pominięciem stacji Korwinów. Od 29 czerwca cztery pociągi Kolei Śląskich zostaną skierowane do Częstochowy Stradomia. Aby umożliwić dojazd do pozostałych stacji uruchomiona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Częstochowa Stradom-Częstochowa oraz Częstochowa Stradom-Częstochowa Raków.

W lipcu autobusy zastępcze pojawią się też na odcinku Myszków-Częstochowa przy ostatnim pociągu do Częstochowy i pierwszym w danej dobie z Częstochowy. Do końca czerwca będą prowadzone dodatkowe prace na kilku pozostałych odcinkach, m.in. pomiędzy Sosnowcem a Będzinem oraz Katowicami a Katowicami Zawodziem. Prace te spowodowały kilkuminutowe przesunięcia rozkładu jazdy.

Zmiany będą dotyczyły również węzła rybnickiego – na odcinkach Rybnik-Racibórz, Rybnik-Górki Śląskie, Rybnik-Żory, Sumina-Racibórz oraz Rydułtowy-Racibórz zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Przy ostatniej relacji zostaną dodatkowo uruchomione autobusy ekspresowe.

Zastępcza komunikacja autobusowa będzie też kursować przez cały sierpień za wszystkie pociągi na odcinku Zebrzydowice-Cieszyn.

Koleje Śląskie planują również dodatkowe połączenia na wakacje.

Od 1 lipca miłośnicy górskich wędrówek będą mogli się wybrać pociągiem do stolicy polskich Tatr codziennie – zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. To podwójnie dobra wiadomość, ponieważ ze względu na prace remontowo-modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK w ostatnim czasie pociąg Kolei Śląskich musiał kończyć swój bieg w Nowy Targu. Od 22 czerwca Ornak będzie natomiast mógł znów dojeżdżać do Zakopanego, przy czym od 1 lipca trasa jego przejazdu będzie wiodła przez Wadowice. Bez problemu będzie można dotrzeć pociągiem Kolei Śląskich również do Wisły i Ustronia. Większych utrudnień nie powinni się spodziewać także pasażerowie podróżujący do Żywca i Zwardonia. W tym przypadku Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie dotyczyć przez kilka dni tylko późnowieczornych i wczesnorannych pociągów na linii S5 Na odcinku Wilkowice Bystra – Żywiec/Zwardoń – czytamy w informacji prasowej Kolei Śląskich.

Po korekcie w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich pojawią się też nowe kursy uruchamiane we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Od czerwca więcej połączeń będzie m.in. w relacji Tychy Lodowisko-Katowice.

Drobne zmiany w godzinach odjazdów poszczególnych pociągów mogą zajść również na liniach nieobjętych remontami. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny m.in. na stronie internetowej przewoźnika w zakładce Rozkład Jazdy. Kolejna korekta rozkładu jazdy będzie wprowadzana 1 września.

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich można znaleźć tutaj: https://www.kolejeslaskie.com/wp-content/uploads/2019/06/Liniowy-rozk%C5%82ad-jazdy-na-09-VI-31-VIII-stan-na-dzie%C5%84-1.06.2019.pdf

Źródło: Koleje Śląskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.