zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Koleje Śląskie: korekta rozkładu jazdy od niedzieli 1 września

W niedzielę 1 września pasażerów Kolei Śląskich czeka korekta rozkładu jazdy.

W dalszym ciągu najistotniejsze utrudnienia będą występować na liniach S1 (Częstochowa-Gliwice) oraz S58 (Czechowice-Dziedzice-Cieszyn). Na linii S1 w całym okresie obowiązywania wrześniowej korekty rozkładu jazdy na odcinkach Zawiercie-Myszków oraz Częstochowa-Poraj pociągi będą kursować po jednym torze. Aby zwiększyć możliwość dopasowania rozkładu jazdy do potrzeb podróżnych, część pociągów pojedzie drogą okrężną przez Częstochowę Mirów i Częstochowę Stradom. W przypadku linii S58 na odcinku z Zebrzydowic do Cieszyna, w związku z przeprowadzanymi pracami modernizacyjnymi, do 6 października będzie uruchamiana Zastępcza Komunikacja Autobusowa – czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

Wśród innych zmian jest m.in. wprowadzenie dodatkowych pociągów na trasie Tychy Lodowisko-Katowice-Tychy Lodowisko, a także Katowice-Tarnowskie Góry-Katowice. Z kolei pomiędzy Katowicami Ligotą a Tychami w dwa pierwsze weekendy października ruch pociągów będzie odbywać się po jednym torze, co będzie skutkowało skróceniem niektórych połączeń do stacji Tychy. Dalsza część podróży będzie odbywała się innymi połączeniami lub autobusami komunikacji zastępczej. Również w wybrane dni października na odcinku Żory-Pszczyna i Żory-Pszczyna-Bielsko Biała Główna za wszystkie pociągi zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa, pociągi pojadą okrężnie przez Chybie i Strumień.

Od 2 września do 11 października ruch pociągów na linii S5 na odcinku Milówka – Zwardoń zostanie wstrzymany. Za skrócone na tym odcinku pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusów zastępczej komunikacji mogą spodziewać się również podróżni na odcinku Zwardoń – Żywiec, obejmie ona weekendowe połączenia późnowieczorne oraz poranne w dwóch ostatnich tygodniach września. Jednocześnie informujemy, iż w przypadku pociągu Ornak, w dalszym ciągu będzie on kursować przez Wadowice, przy czym w dniach 7 oraz 8 września pociąg ten kończyć będzie swój bieg w stacji Chabówka, a dalej do Zakopanego podróżnych zabierze ZKA – informują Koleje Śląskie.

Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny m.in. na stronie internetowej Kolei Śląskich w zakładce Rozkład Jazdy. Kolejna korekta rozkładu jazdy zostanie wprowadzana 20 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.