example of a 1200 word essay traditionalism vs modernism essay scoring rubrics in essay writing sample essay definition persuasion psychology essay ucsd essay examples

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Kłótnia w starostwie: konsultacje społeczne w sprawie połączenia ZLA i szpitala

Dziś w Starostwie Powiatowym odbyły się konsultacje społeczne w sprawie planów połączenia Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego i Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Spotkanie wzbudziło wiele emocji.

Wziął w nim udział m.in. Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona, Wicestarosta Bogusław Piotrowski, Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego Maria Milejska, Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Kleszczewski, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu Anna Pilarczyk-Sprycha oraz p.o. Dyrektora Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego Sławomir Szczurak. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób.

– Dziś chcemy rozmawiać z pacjentami, widzę, że jest wielu pracowników ZLA na sali – mówiła Maria Milejska.

Członek zarządu powiatu odniosła się do ulotek rozprowadzanych w Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego, w których można znaleźć ostrą krytykę pomysłu połączenia szpitala z placówką (poniżej prezentujemy wersję ulotki opatrzoną komentarzem zarządu powiatu).

– Każdy, kto chce się przekonać o prawdziwości moich słów, niech przeczyta projekt ustawy. Nie rozumiem wzbudzenia, nic się nie dzieje, do niczego nie doszło. To mnie niepokoi, że pracownicy ZLA w trakcie pracy rozdawali ulotki. Nie będę Państwa przekonywać, odwołam się do ustawy, którą mam w ręce. Szpital zgodnie z projektem ustawy będzie miał ryczałt na wszystkie świadczenia na 4 lata, ZLA nie będzie miał takiego ryczałtu. To nie jest próba ratowania szpitala, to przewidywanie na przyszłość biorąc pod uwagę projekt ustawy – mówiła Maria Milejska.

Jak mówiła, czas na ewentualne połączenie ZLA i szpitala jest do około 20 czerwca.

– Przyjmiemy z pokorą Państwa zdanie. Jeśli za rok coś się wydarzy, to wtedy mieszkańcy będą narzekali na siebie, nie na nas – mówiła Maria Milejska.

Podczas spotkania poruszane były opisane w ulotce obawy pracowników ZLA w związku z planami połączenia.

– Nie rozumiem, dlaczego personel medyczny miałby odejść z pracy? Oni będą wykonywali tę samą pracę w tym samym miejscu za tę samą pensję. Dostępność do świadczeń będzie większa, bo ZLA nie ma np. TK – mówiła Maria Milejska.

P.o. dyrektora ZLA podawał przykłady specjalistów, którzy zostali ściągnięci do Zawiercia nawet z odległości 100 km i w wyniku zmian być może nie będą chcieli pracować w nowych warunkach.

– A co ze zwolnieniami w administracji? – pytała jedna z uczestniczek spotkania.

– Jutro jest spotkanie z pracownikami – odpowiedziała Milejska.

Podczas spotkania nie brakło emocji, wiele osób krzyczało.

– Chcecie krzyczeć, krzyczcie. Nikt nikomu nic nie wmusza. Jeśli powiecie „nie” to nie będzie połączenia – mówiła Maria Milejska.

– Ustawa jest nieszczęśliwa dla ZLA, dla szpitala jest bardzo dobra. Szpital znalazł się w sieci, przez 4 lata dostanie ryczałt, nie będzie musiał startować w konkursach. My jako pierwsza dyrekcja od lat płacimy na bieżąco wszystkie składki. Jako szpital nie potrzebujemy ZLA – mówiła Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu Anna Pilarczyk-Sprycha.

Dyrektor lecznicy w przygotowanej prezentacji przekonywała o coraz lepszej kondycji finansowej szpitala – według danych za 2016 rok bilans poprawiał się z każdym miesiącem: z -447 tys. zł w styczniu placówka osiągnęła wynik +514 tys. zł w grudniu.

– Narodowy Fundusz Zdrowia na spotkaniach sam namawia, żeby się ze sobą łączyć – mówiła Anna Pilarczyk-Sprycha.

Była dyrektor ZLA w Zawierciu Teresa Dorenda zachęcała do przygotowania w tej sprawie szczegółowej analizy SWOT.

W trakcie spotkania głos zabrał również Przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego Jarosław Kleszczewski.

– Nie wiem, czy łączyć ZLA ze szpitalem. Uważam, że powinniśmy poczekać do czerwca. Sytuacja jest dynamiczna. Połączenie tych dwóch zakładów jest ostatecznością, nie priorytetem – mówił Jarosław Kleszczewski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange