zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Klasycznie brzmiący początek lata”. Filharmonia Jurajska zaprasza na niedzielny koncert Anity Maszczyk

“Klasycznie brzmiący początek lata” – tak brzmi nazwa muzycznego projektu Filharmonii Jurajskiej, który odbędzie się w pierwszej połowie tegorocznych wakacji. Będzie on obejmował dwa koncerty, z których jeden, związany z muzyką z płyty “Muzyka znad Warty” autorstwa Anity Maszczyk, odbędzie się już w niedzielę 27 czerwca i rozpocznie się o godz. 17.00. 

Wstęp na koncert jest wolny. Rezerwacji należy jednak dokonywać telefonicznie lub w administracji Spółdzielni Mieszkaniowej “Hutnik” w Zawierciu przy ul. Paderewskiego. Jest to spowodowane wciąż obowiązującymi obostrzeniami i ograniczeniem liczby osób na widowni do 75% miejsc. Podczas koncertu będzie można posłuchać pieśni Stanisława Ignacego Rączki – solowych i chóralnych, ponieważ jego twórczość obejmuje znaczną część repertuaru z płyty. Słuchaczom dane też będzie posłuchać kompozycji Witolda Friemanna, który przyczynił się do utworzenia Akademii Muzycznej w Katowicach. Na scenie, oprócz samej Anity Maszczyk, wystąpią także m.in. Grażyna Griner (fortepian), Aleksandra Naczyńska-Szlęk (fortepian), Jolanta Brandys (altówka), chór “Capella Vartiensis” i Młodzieżowy Chór Kameralny “Tutti”.

Projekt “Muzyka znad Warty” został zainicjowany przez Anitę Maszczyk, śpiewaczkę operową z Zawiercia oraz koordynatorkę Filharmonii Jurajskiej, która otrzymała na ten cel stypendium twórcze w dziedzinie muzyki od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (o czym pisaliśmy już w lutym TUTAJ). Oprócz niedzielnego koncertu, 11 lipca odbędzie się także występ kwartetu smyczkowego Chilla Quartet. Obydwa występy będzie można zobaczyć i posłuchać w Sali koncertowej “Hutnik” przy ul. Paderewskiego 51 w Zawierciu. Szczegółowe informacje na plakacie.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Spółdzielnia Mieszkaniowa “Hutnik” w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.