zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Kiermasz świąteczny w Karlinie [ZDJĘCIA]

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku, podczas którego ma miejsce wiele projektów, mających na celu pomoc potrzebującym. Zawiercianie biorą udział w różnych przedsięwzięciach, takich jak Szlachetna Paczka czy Pochód Mikołajów.

Dziś w Zajeździe Biała Skała przy ulicy Karlińskiej odbył się kiermasz świąteczny. Była to już III edycja tej imprezy. Organizatorzy do współpracy zaprosili miejscowy Dom Dziecka, Zespół Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu, a także Centrum Kształcenia Praktycznego w Zawierciu oraz Klub Ludzi Twórczo Zakręconych. Oprócz prezentacji prac odbyły się również warsztaty dla najmłodszych, prowadzone przez młodzież z Zespołu Szkół im. X. Dunikowskiego i Centrum Kształcenia Praktycznego, w czasie których dzieci miały okazję stworzyć różnego rodzaju ozdoby świąteczne.

Lubię współpracę z ludźmi, pracuję z młodzieżą od kilkunastu lat, w związku z czym chciałem tym młodym ludziom, pokrzywdzonym przez los w jakiś sposób pomóc – mówi Tomasz Błeszyński, właściciel Białej Skały.

Dochód ze sprzedaży prac przygotowanych przez uczniów zostanie przeznaczony na upominki dla dzieci z Domu Dziecka.

– Łączymy przyjemne z pożytecznym. Przygotowanie prac jest dla nas formą zaliczenia, a ich sprzedanie pomocą dla dzieci – mówi Joanna Bogusławska, uczennica z zespołu szkół.

– Prowadzenie warsztatów jest naszym pomysłem. Skoro i tak tutaj jesteśmy, a mamy świadomość, że w kiermaszu biorą udział dzieci z domu dziecka oraz rodziny z dziećmi, to czemu nie zrobić czegoś dla nich? Miło jest patrzeć, jak dzieci cieszą się, że same coś zrobiły, a my mogliśmy im w tym pomóc – opowiada Karol Piotrowski, uczestnik kiermaszu.

Tekst i zdjęcia: Anna Lewandowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.