zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Kiedy ruszy budowa centrum handlowego przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu?

Rozpoczęcie budowy centrum handlowego “Brama Jury” przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu miało rozpocząć się pod koniec czerwca. Początek prac przesunięto na koniec wakacji. Mimo iż właśnie rozpoczął się październik, prace budowlane nie ruszyły. Dlaczego?

Mogę zapewnić, że prace na działce w Zawierciu przy projekcie galerii handlowej przebiegają zgodnie z planem. Tak jak informowałam 5 września 2018, aktualnie prowadzone są prace związane z uporządkowaniem cieku Kierszula (dokładnie są to prace adaptacyjno-konserwacyjne) – jest to rów, który odprowadza wodę deszczową miedzy innymi z naszego terenu. Odpowiadamy za przebudowę odcinka 500m, a prace są związane z uzyskanymi przez nas pozwoleniami wodno-prawnymi. Jesteśmy na drugim etapie prac, a do końca roku zostanie wykonany cały zakres – czyli trzy etapy. Prace wykonywane są przez Związek Spółek Wodnych w Zawierciu. Przez cały wrzesień udało nam się uporządkować i zaadaptować prawie cały ciek Kierszula. Zdajemy sobie sprawę, że dla mieszkańców Zawiercia jak i dla większości z nas, prace budowlane są równoznaczne z obecnością maszyn i ciężkiego sprzętu zbrojeniowego na działce. Tu chciałabym podkreślić, że proces deweloperski, czyli budowa np. galerii handlowej ma wiele etapów, a rozpoczęcie prac budowlanych (koparki na działce, żurawie i robotnicy), są tylko jednym z nich. Etap ten zaczyna się po zakończeniu prac koncepcyjnych i przygotowawczych. Brak maszyn i sprzętu na naszym terenie nie znaczy, że nic sienie dzieje – panujemy nad sytuacją i doprowadzamy grunt do stanu, który warunkuje rozpoczęcie szeroko pojętych prac budowlanych, czyli drugiego etapu budowy – mówi Karolina Majcher-Żelazek z firmy Master Management Group w odpowiedzi na pytanie dotyczące dalszych losów budowy centrum handlowego “Brama Jury”.

Pierwsze plany budowy obiektu handlowego przy ul. Wojska Polskiego pojawiły się około 7 lat temu – wówczas mówiło się o mającym tam powstać MarCredo Center.

Zdajemy sobie sprawę, że projekt galerii handlowej w Zawierciu, w rękach poprzednich właścicieli był komunikowany kilkukrotnie, nie doszedł do skutki i rozczarował mieszkańców. Jest to fakt z przeszłości i nie mamy na niego wpływu. Mamy z kolei wpływ na sytuację obecną, dlatego intensywnie pracujemy nad komercyjną atrakcyjnością projektu dla potencjalnych najemców i przyszłych klientów centrum – mówi Karolina Żelazek-Majcher.

4 KOMENTARZE

  1. Prawda z przyciągającym się rozpoczęciem prac może być smutna, ale podobna do tej z poprzedniego iwestora tzn. problem z komercjalizacją galerii a co za tym idzie brakiem kasy od banku na budowę galerii. Na leśnej powstała “galeryjka” która co by nie mówić zabrała paru typowych najemców np. .ccc, pepco, rossmann, a jest jeszcze nowy jysk i komfort. Dwóch ccc ani trzeciego rossmanna w Zawierciu nie będzie bo to nie Katowice. Bank udziela kredytu inwestorowi jak ma ok.połowy wynajętej powierzchni a z tym w Zawierciu może być problem.

    • Ludzie nauczcie się odróżniać na leśnej jest pasaż HANDLOWY ( tak samo jak na żabkach czy centrum) A NIE Galeryjka.

      problem nie są inwestorzy a układziki w UM i radzie gospodarczej

      • Pragne zauważyć że słowo galeria zostało użyte jako ironia to też znajduje sie w cudzysłowie. W tym mieście ciężko jest znaleźć dobrego najemcę bo najemcy wiedzą ile zarabia sie w zawierciu i jakie jest bezrobocie.

  2. Ten artykuł nie pomoże w odbudowie zaufania do naszego karzełka. Przegra … a niech przegra, bo nic nie zrobił i nie zrobi dla Zawiercia. Typowy arogancki nierób i leń, który obudził się po 4 latach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.