zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

KFC w Zawierciu? Informuje o tym inwestor Galerii Handlowej “Brama Jury”

Firma Master Management Group, która zamierza wybudować Galerię Handlową “Brama Jury” przy wyjeździe z Zawiercia w kierunku Poręby poinformowała, że w obiekcie ma powstać restauracja KFC.

Wsłuchujemy się w potrzeby mieszkańców Zawiercia i wprowadzamy do Bramy Jury marki, które do tej pory były nieobecne w mieście. KFC jest jedną z nich. Właśnie podpisaliśmy umowę najmu budynku o powierzchni 220 mkw., w której otwarta zostanie restauracja drive thru – powiedziała Anita Petrus, Senior Leasing Manager w Master Management Group dla portalu retailnet.pl

Kiedy rozpocznie się budowa galerii? Inwestor nie informuje o tym.

W 2018 i 2019 roku inwestor przekazywał informacje o kolejnych najemcach, którzy mają pojawić się w “Bramie Jury” – m.in. Planet Cinema, H&M, Media Expert i Subway, a także uruchomił stronę internetową www.galeriabramajury.pl.

– Dla nas priorytetem są umowy najmu, aby rozpocząć budowę niezbędni są najemcy. W ciągu około 2 tygodni ogłosimy generalnego wykonawcę, a następnie czas wbicia łopaty. Budowa takiego obiektu jak Brama Jury potrwa od 14 do 16 miesięcy – informowała na początku października 2019 roku przedstawicielka Master Management Group.

Redakcja Mediów Zawierciańskich co kilka tygodni zwraca się z pytaniem do inwestora o planowany początek prac budowlanych.

– Podtrzymujemy decyzję o budowie galerii w Zawierciu. Planujemy rozpocząć budowę w drugim kwartale bieżącego roku. Sytuacja na rynku nieruchomości zmieniła się na naszą niekorzyść. Wzrosły koszty inwestycji deweloperskich, co bezpośrednio wiąże się z ograniczoną dostępnością podwykonawców. Udało się jednak wybrać generalnego wykonawcę o czym poinformujemy wkrótce – czytamy w komunikacie firmy Master Management Group z lipca 2019 roku.

Również pod koniec ubiegłego roku wielokrotnie pytaliśmy o to, czy i kiedy inwestycja ruszy. Jak do tej pory nie udało się uzyskać informacji o generalnym wykonawcy i terminie początku prac (firma potwierdziła jedynie, że został wybrany wykonawca inwestycji). Pod koniec 2019 roku otrzymaliśmy informację o dwóch nowych najemcach w Galerii “Brama Jury” – Diverse i Briju.

Źródło: https://retailnet.pl/2020/02/04/25041-mmg-intensywnie-pracuje-nad-oferta-obiektow-w-portfolio/

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

9 KOMENTARZY

  1. O galerii w Zawierciu mówi się już od wielu lat, podobnie jak o kopalni. Obecnie, widząc już ogrodzony teren z billboardem “tu powstaje galeria Brama Jury” mieszkańcy Zawiercia reagują jedynie śmiechem. Ogrodzenie stoi już chyba 1,5 roku i nic się nie dzieje więc inwestycji nie bierze się poważnie. Nikt nie wierzy że faktycznie inwestycja zostanie sfinalizowania.

  2. Warto robić zakupy w lidlu tam taniej niż w innych sklepach i zawsze świeżo. Ostatnio nawet kupiłem tanio bułki.

  3. Pewna informacja 08.05.20 ma przyjechać prezes razem z PAD i mają wbić łopatę tylko nie mówcie nikomu że wam to zdradziłem

  4. Galeria, która już co roku ma być budowana w kolejnym kwartale…. chyba nikt już w to nie wierzy, tym bardziej, jeżeli powstanie obwodnica, galeria nie ma żadnego sensu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.