zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Kandydat opozycji do Rady Powiatu Zawiercie zwolniony z ZKM. Dlaczego? [AKTUALIZACJA]

O sprawie napisał “Kurier Zawierciański” i profil na Facebooku infozawiercie: wczoraj z pracy w Zakładzie Komunikacji Miejskiej w Zawierciu zwolniony został Tomasz Lekki – kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Konarski – Zawierciańska Odnowa.

Tomasz Lekki był kierowcą zatrudnionym w sierpniu bieżącego roku, do maja 2021 roku obowiązywała jego umowa o pracę na czas określony. Wypowiedzenie otrzymał w czwartek 18 października około godziny 20:30, jak twierdzi miało to związek z jego kandydowaniem do Rady Powiatu Zawierciańskiego z listy Łukasza Konarskiego oraz wstawieniem na swoim profilu na Facebooku kilka godzin przed otrzymaniem wypowiedzenia nakładki z napisem “Głosuję na Konarskiego!”.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do Prezes ZKM Joanny Brodzik-Kot. Prezes zakładu nie odebrała żadnego z dwóch połączeń telefonicznych, odpisała natomiast na smsa z prośbą o pilny kontakt i wyjaśnieniem tematu sprawy – “będę w pracy w poniedziałek. Tezę powyższą pozostawiam bez komentarza”.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również Prezydenta Zawiercia Witolda Grima – zapytaliśmy, czy było to zwolnienie umotywowane politycznie i czy Prezydent miał z tym związek? Prezydent stanowczo zaprzeczył i zapewnił, że gdyby miał kierować się tego rodzaju przesłankami, zwolniony zostałby były rzecznik urzędu miasta (obecnie pracownik urzędu), który zaangażował się w politykę z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu wciąż szuka kierowców, z nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji wynika, że zdarza się, iż pewne kursy nie są realizowane w wyniku braków kadrowych.

9 KOMENTARZY

  1. Nie został zwolniony z powodu kandydowania. Inny pracownik ZKM (kierowca) też kandyduje z tej samej listy i nie został zwolniony. Kandydowanie do samorządu nie chroni przed zwolnieniem z pracy. Jak się komuś miesza w głowie od samego bycia kandydatem to lepiej niech da sobie spokój. Zawierciańscy dziennikarze, odrobina profesjonalizmu i obiektywizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Panie Pawle dziwie się Panu że puszcza Pan u siebie taką tandete wyborczą.

  2. głupota, głupota, głupota. to ciekawe dlaczego nadal pracują osoby, które kandydują do rad, a nadal pracują w urzędzie i szkołach. a znamy takich

  3. Gdyby chłopak nie był tak nadęty i arogancki w stosunku do pasażerów czyli potencjalnych wyborców to może by utrzymał stanowisko, czemu Rysio i Adam nie dostali wypowiedzenia?! Bzdura!!!

  4. Moi drodzy tak było i tak będzie. Z uwagi na ciszę wyborcza powiem tylko, że Pan Y nie lubił pana konkurenta X, nie lubił to mało powiedziane i każdy, dosłownie każdy kto ośmielił się pomagać w jakikolwiek sposób Panu X miał delikatnie mówiąc przejebane.
    Ale jak to mówią po burzy zawsze pojawia się słońce.

  5. Nie nadawał się do pracy z ludźmi i go wywalił ale oczywiście to wina wyborów i obecnego prezydenta – wszystko na Niego, niedługo przypadło a zupa w kuchni będzie przez Grima – paranoja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.