zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Jolanta Brewka nową dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Zawierciu-Borowym Polu [AKTUALIZACJA]

Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił w poniedziałek 25 stycznia, że w czwartek 21 stycznia przeprowadzono konkurs i wybrano nową dyrektor szkoły.

W piątek 22 stycznia prezydenta Zawiercia wydał zarządzenie o powierzeniu Jolancie Brewce stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 im. Marii Konopnickiej w Zawierciu. Będzie ona pełniła tę funkcję od 1 lutego 2021 do 31 sierpnia 2025 r.

Jolanta Brewka jest nauczycielką języka polskiego w SP7. Dotychczas dyrektorem szkoły była Elżbieta Niedźwiedzka.

Szkoła Podstawowa nr 7 jest bardzo dobrze funkcjonującą placówką. Jestem bardzo dumna, że będę mogła kierować wspaniałym zespołem i rozwijać możliwości i umiejętności naszych podopiecznych – powiedział Jolanta Brewka.

Od trzynastu lat zawodowo związana jest właśnie z „Siódemką”, gdzie była do tej pory nauczycielką języka polskiego. Jest absolwentką między innymi Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza) i ukończyła filologię polską. Ukończyła także studia podyplomowe: z zakresu zarządzania placówkami oświatowymi (w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej), resocjalizację z profilaktyką uzależnień (ówczesna Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie) oraz informatykę i technikę (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu). Posiada także kurs kwalifikacyjny oligofrenopedagogiki – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie ilustracyjne: Facebook Szkoła Podstawowa nr 7 w Zawierciu

Zdjęcie poniżej: Urząd Miejski w Zawierciu

5 KOMENTARZY

  1. A co z innymi z innymi szkołami? Czemu robione są konkursy gdzie startuje tylko jeden kandydat. Ładnie to tak? W ciągu ostatnich dwóch lat proszę sobie sprawdzić

  2. I to jest bardzo zła informacja dla Borowego Pola gdyż pani nic nie potrafi nie mówiąc już o jakiejkolwiek nauce j. polskiego. Dwójka moich dzieci chodziła tam do szkoły i tylko szybka ucieczka z SP Nr 7 doprowadziła to tego że inny nauczyciel w innej szkole w Zawierciu przedstawił j. polski w innym świetle czego ta Pani nie potrafiła zrobić. A pan Konarski to już kogoś mądrzejszego nie mógł wystawić do konkursu tylko takie …. ? Panie Konarski odwagi są lepsi ludzie do piastowania różnych funkcji w naszym mieście a nie tylko przydupasy z Odnowy.

    • W końcu to siostra Pana Konarskiego, jakby mogło być inaczej… Konkurs wygrała i tylko jako jedyna osoba się zgłosiła… ciekawe, bo to już nie pierwsza taka sytuacja, jak nie ludzie z Odnowy sa zatrudniani, to z rodziny czy ludzie z innych miast. Największe rozczarowanie wyborcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.