zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Jeździsz pociągami? Zobacz, czy jesteś jednym z “Antypodróżników”

Czy w pociągu jesteś melomanem, smokiem a może rugbystą? Śląski przewoźnik kolejowy opublikował kolejny raz serię humorystycznych obrazków pokazujących jak nie należy zachowywać się w pociągu.

Pierwsza odsłona akcji “Antypodróżnik” miała miejsce 1 września 2015 r., druga – 1 kwietnia 2016 r. Teraz do dziewięciu grafik dodano trzy nowe: Degustator, Poeta i Rozrzutny.

– Antypodróżnik to akcja, w której poprzez zabawne obrazy zwracamy uwagę na zasady kulturalnego zachowania w pociągu. Każda z grafik przedstawia pasażerom inną zasadę savoir-vivre-u. Obrazy mają też skłaniać do zadania sobie pytania: „Czy ja sam nie jestem Antypodróżnikiem?”. Akcja przede wszystkim ma wywoływać uśmiech i skłaniać do refleksji. W mniejszym stopniu chodzi o udzielanie reprymendy – czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

W tworzeniu grafik wzięli udział pasażerowie Kolei Śląskich.

– Uważam, że takie akcje są bardzo potrzebne. Niektórzy ludzie nawet nie wiedzą, że są typem Antypodróżnika. Często uświadamiają to sobie dopiero w momencie, kiedy zobaczą swoje zachowanie jako negatywne – mówi pomysłodawca m.in. Poety Justyna Pająk.

Oto wszystkie 12 grafik:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.