zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Jeździsz “na pamięć” po Zawierciu? Uważaj na tę ulicę

We wtorek 26 maja doszło do kolizji koło Placu Dąbrowskiego w Zawierciu. Na ulicy łączącej plac z ulicą Widok kilka tygodni wprowadzono ruch jednokierunkowy.

Ruch na tej jezdni będzie jednokierunkowy do czasu zakończenia remontu wiaduktu, będzie obowiązywał co najmniej do lipca.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

7 KOMENTARZY

 1. Jechaliśmy tędy gdy mój tata wjechał tam ale nie widział znaku jakiś pan zatrzymał się i powiedział tacie że jedzie pod prąd.

 2. No i takie pajacowanie i zmienianie zasad ruchu drogowego na potrzeby chwili dają takie rezultaty, że dochodzi do wypadków. Można powiedzieć, że należy potrzeć na znaki, ale też zmiana znaków powodująca zmianę ruchu drogowego powinna być komunikowana wcześniej, co najmniej 7 dni, a nie jak się komu podoba. A gdzie stosowne wcześniejsze komunikaty dla mieszkańców? O bzdetach wypisują na stronie internetowej urzędu, a o tak ważnej dla mieszkańców sprawie ani słowa. Po co nam taki urząd i prezydent, jak ma nas mieszkańców w 4-literach. Wstyd Panie Konarski. Głosowałam na Pana, ale to była pomyłka – i z pewnością nie uzyska Pan mojego głosu ponownie.

 3. bo powinien być tam jeszcze znak (uwaga-zmiana organizacji ruchu) – tak jak to zrobiono na skrzyżowaniu ul.Marszałkowskiej z ul.Widok (obszar tej samej budowy)

  • do @Ela – ty tak na serio? kawy nie było? powinna być komunikowana wcześniej, co najmniej 7 dni? Na stronie Urzędu Miasta?
   Na znaki się patrzy i ich przestrzegać – tu i teraz za kierownicą. A nie na stronie urzędu i za 7 dni….
   Przez takich pseudo kierowców dochodzi do takich głupich wypadków….
   nie pozdrawiam i oby się nie spotkać gdzieś na drodze…

 4. Uważam, że wcześniej powinna się pojawić ta informacja. Ludzie jeżdżą na pamięć, to fakt. Ale skoro dało się teraz opublikować to dlaczego wcześniej nie?

 5. Do „Mieszko już był” – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem. W § 12 ust. 1 czytamy, że jednostka wprowadzająca organizację ruchu zawiadamia organ zarządzający ruchem, zarząd drogi oraz właściwego komendanta Policji o terminie jej wprowadzenia, co najmniej na 7 dni przed dniem wprowadzenia organizacji ruchu. Na stronie urzędu miejskiego są faktycznie zamieszczane tylko same bzdety. W spóźnionym komunikacie z dnia 19 maja 2020 roku pod tytułem „GDDKiA remontuje wiadukt. Utrudnienia w ruch” możemy przeczytać tylko cyt.: ”Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad remontuje wiadukt w Zawierciu (DK78). W związku z tym wprowadzono ruch wahadłowy i sygnalizację świetlną. Prace mają potrwać do 6 lipca. Policjanci proponują objazdy: kierunek: ZAWIERCIE-KIELCE objazd przez BLANOWICE, SKARŻYCE – wyjazd na drogę krajową 78 (skrzyżowanie ul. Okiennik, Fredry, Jurajska), objazd przez BLANOWICE, SKARŻYCE, PIASECZNO, LGOTĘ MUROWANĄ – wyjazd na drogę krajową w LGOCIE MUROWANEJ
  kierunek: KIELCE-ZAWIERCIE objazd przez SKARŻYCE, BLANOWICE – zjazd z drogi krajowej 78 (w ul. Okiennik) – wyjazd na skrzyżowaniu ul. Aptecznej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Wojska Polskiego w Zawierciu objazd przez LGOTĘ MUROWANĄ, PIASECZNO, SKARŻYCE, BLANOWICE – zjazd z drogi krajowej DK78 w Lgocie Murowanej – wyjazd na skrzyżowaniu ul. Aptecznej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Wojska Polskiego w Zawierciu”.
  Informacji o zmianie organizacji ruchu na w rejonie placu Dąbrowskiego ani słowa. Tak, że spostrzeżenia Eli są uzasadnione.

  • Ale w którym miejscu tego rozporządzenia jest informacja, że należy informować kierowców poprzez fanpage urzędu miasta lub stronę internetową?? Ludzie, to nie jest wielka filozofia, patrzysz na znaki i możesz jechać, tylko tyle, ale rozumiem, że dla niektórych za dużo..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.