zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Jest akt oskarżenia wobec sędzi z Zawiercia, która pijana wjechała w drzewo. Zawiercie w programie TVP “Kasta”

Ciąg dalszy sprawy z marca 2019 roku dotyczącej pijanej sędzi z Zawiercia, która wjechała w drzewo i uciekła z miejsca zdarzenia. Wobec sędzi Sądu Rejonowego w Zawierciu Małgorzaty M.-N. wniesiono akt oskarżenia.

Przypomnijmy, w dniu 12 marca 2019 roku sędzia zawierciańskiego sądu swoim samochodem wjechała w drzewo na ul. Powstańców Śląskich, po czym oddaliła się z miejsca zdarzenia. Świadkowie wezwali policję, która zatrzymała kobietę na ul. Kościuszki. Po badaniu alkomatem stwierdzono u sędzi 3,99 promila alkoholu we krwi (późniejsze badania krwi na zawartość alkoholu wskazały na 3,31 promila).

Widziałem dziś panią z czarnego suzuki które się rozbiło… sprawiała wrażenie, jakby pierwszy raz w życiu jechała samochodem. Nie ogarniała sprzęgła, skręcała używając dwóch pasów i o mało nie przejechała mamy z dzieckiem… dobrze, że skończyło się na drzewie. Kierująca samochodem nieumiejętnie wyjechała z parkingu, zahaczając od krawężnik, po czym wjechała na główną drogę. O mały włos nie przejechała matki z dzieckiem, mimo to pojechała dalej – poinformował jeden ze świadków zdarzenia, który wolał pozostać anonimowy (pisownia oryginalna).

W dniu 15 marca sędzia została tymczasowo zawieszona w czynnościach służbowych, a 15 kwietnia – bezterminowo. Od dnia zdarzenia nie orzeka w żadnych sprawach toczących się przed zawierciańskim sądem. Śledztwo w jej sprawie wszczęła najpierw Prokuratura Okręgowa w Katowicach, które następnie przejęła Prokuratura Krajowa. Po kilku miesiącach, w czwartek 16 stycznia 2020 roku, do Sądu Rejonowego w Zawierciu wpłynął akt oskarżenia wobec sędzi Małgorzaty M.-N. Czy oznacza to, że będzie sądzona przez koleżanki i kolegów z zawierciańskiego sądu?

Do tutejszego Sądu II Wydziału Karnego wpłynęła sprawa przeciwko Pani Małgorzacie M.-N. Sędzi Sądu Rejonowego w Zawierciu o czyn z art. 178a par. 1 kodeksu karnego zgodnie z art. 31 par. 1 kodeksu karnego miejscowo właściwym do rozpoznania sprawy jest sąd, w którego okręgu popełniono przestępstwo. Z uwagi na to, że miejscem popełnienia czynu było Zawiercie, sprawa została wniesiona do Sądu Rejonowego w Zawierciu. Sprawa została przydzielona sędziemu referentowi wskazanemu przez system losowego przydziału spraw. Sędzia referent złożył oświadczenie o wyłączeniu od rozpoznania sprawy, z uwagi na występowanie okoliczności, które mogłyby wywołać uzasadnioną wątpliwość co do jego bezstronności. Również pozostali sędziowie orzekający w tutejszym Sądzie składają oświadczenia o wyłączeniu ich od rozpoznania powyższej sprawy. W przypadku złożenia wniosków przez wszystkich sędziów orzekających w tutejszym Sądzie i wyłączenia ich od rozpoznania sprawy, akta sprawy zostaną przekazane do Sądu Okręgowego w Częstochowie, celem wskazania właściwego Sądu do prowadzenia sprawy – informuje Sąd Rejonowy w Zawierciu.

W momencie zdarzenia z marca 2019 roku sędzia była od kilku miesięcy na zwolnieniu lekarskim. Z nieoficjalnych informacji wynika, że była wówczas w stanie depresji po śmierci bliskiej osoby.

Zdjęcia: Archiwum zawiercianskie.pl

Telewizja Polska w czwartek 23 stycznia wyemitowała program “Kasta”, w którym opisała sprawę sędzi z Zawiercia:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

16 KOMENTARZY

 1. Nie zauważyłem tu aktywności obrońców konstytucji…. Kod ani Koalicja też nie…. Co jest?

  Przecież to na pewno atak na niewinnyego sędziego…

  A jeżeli już nawet tak było, to kto śmie go sądzić i karać jak plebs.?

  Wzymam wszystkich obrońców konstytucji, wolnych sądów i demokracji do protestu!

  • To są pojedyncze przypadki , występujące w każdej grupie zawodowej. Nie można wszystkich wkładać do jednego worka …. Trudno aby za błędy kilku sędziów oczerniać wszystkich .

 2. Program Kasta jest prymitywnym programem. Redaktor prowadzący zadał pytanie dlaczego sędzia nie została skazana skoro upłynęło 10 miesięcy. Redaktor dopiero dziś się urodził czy zerwał się z sufitu. Nie została skazana, bo w sądzie musi być akt oskarżenia wysłany przez Prokuraturę. Bez aktu sąd nic nie zrobi. Akt został wysłany 16 stycznia 2020 r. To jest wyłączna wina prokuratury zarządzanej przez Pana Ziobrę, że 10 miesięcy zajęło jej napisanie i wysłanie aktu oskarżenia do sądu. W TVP gloryfikuje się reformę wymiaru sprawiedliwości, a co ona dała zwykłemu obywatelowi. Podwyższenie opłat. Poza tym nie dała nic. Wstyd, że Pan redaktor Kmiecik wystąpił w tym programie.

 3. Pechowe drzewo kolo zegarmistrza gdzie kiedyś stawał autobus z Jasła dalej pechowe skrzyżowanie z ulicą Franiciszka Szymańskiego (dawna droga do budynku telekomunikacji francuskiej) daje smutny obraz wymiaru nieprawidłowości w Zabierzowie gdzie ludzie tracili pracę…..

 4. Zorganizujcie akcje badania trzeźwości pod KPP w Zawierciu, Starostwem czy też pod UM w Zawierciu to zobaczycie ilu kierowców jeździ po pijaku!!!

 5. Zbliża się koniec pobłażliwości dla kasty sędziowskiej……. Już nie długo zobaczę jak pokolei dyscyplinarki będą się sypały w Polsce…..tych zwykłych sędzin i tych co publicznie się pokazywały……

 6. Tak jest….. Koniec z tymi ludźmi. Dyscyplinarka i do zwolnienia…… następny proszę…..
  Aż znajdzie się sędzia który będzie normalnie wykonywał swoje obowiązki zgodnie z prawem.
  Uciąć pensje WSZYSTKIM sędziom o 2/3 bo za taką fuszere tyle kasy dostają….. WON ZŁODZIEJE W TOGACH KTÓRZY UWAŻACIE SIĘ ZA BOGÓW!!!!!
  Będzie siedzieć razem z tymi których skazywaliscie do więzienia za batona młodych ludzi i będziecie dymani CWELE ?????????
  Szykujcie mandżur do paki…..na kojo nie macie wstępu…..

 7. Odwal się DZIDZIA Z ZABEK…… napisałem ci w poprzednim artykule co myślę…
  Powtórzę jeszcze raz… Pisz na temat pod artykułami i nie wyrywaj z kontekstu zdań piszących….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.