my holy prophet essay earth in 50 years essay essay gatsby american dream last vacation essay analytical essay on tell-tale heart against barbarian empire essay in praise

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Mamy jedno życie, nie wiemy kiedy umrzemy i nie możemy cofnąć czasu” – warsztaty w MOK [ZDJĘCIA]

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbyły się warsztaty edukacyjno-profilaktyczne.

W warsztatach wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami, a także pedagodzy, pracownicy poradni i pracownicy socjalni. Prelegenci ostrzegali młodzież przed niebezpieczeństwem brania narkotyków, a także przed innymi substancjami psychoaktywnymi.

Czasem zaczynam wykłady mówiąc jak do dzieci: ile mamy żyć? No jedno. Kiedy umrzemy? Nie wiemy. Czy możemy cofnąć czas choćby o sekundę? Nie. A więc mamy jedno życie, nie wiemy, kiedy umrzemy i nie możemy cofnąć czasu. Każda chwila, którą źle przeżyjemy, źle przeżyjemy bezpowrotnie. Dlaczego tak się dzieje, że w XXI wieku dziewczyny potrafią się zagłodzić na śmierć, gdy lodówki są pełne? To pytanie bez odpowiedzi – mówił jeden z prelegentów Jacek Wrona.

Prelekcje w ramach konferencji wygłosił kom. Jacek Wrona (biegły sądowy w zakresie kryminologii przestępczości narkotykowej), Katarzyna Handel i Ewa Załęczna (pracownice Ośrodka Pomocy dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Katowicach), Elżbieta Sołtys (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zawierciu), st.sierż. Marta Wnuk (asystent Zespołu d/s Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii policji w Zawierciu;), Artur Mach i Radosław Cieślicki (Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange