zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Jan Mela odwiedził 15-letnią Wiktorię Cymer z Zawiercia

Znany podróżnik i działacz społeczny Jan Mela odwiedził 15-letnią Wiktorię Cymer z Zawiercia.

Przypomnijmy, 15-latka kilka miesięcy temu w wyniku wypadku doznała obrażeń kręgosłupa. W tym tygodniu zawierciankę odwiedził 29-letni Jan Mela (w wieku 14 lat w wyniku porażenia prądem stracił prawe przedramię i lewe podudzie).

Jeśli chodzi o spotkanie z Janem, to zostało ono zorganizowane przez moją Panią Psycholog, a w zasadzie dwie Panie – Ewę i Tosię. Najpierw było spotkanie ogólne ze wszystkimi, którzy są w ośrodku, a po zakończeniu Jan przyszedł do mojego pokoju i mogliśmy trochę porozmawiać. Głównie to on pytał mnie o rehabilitację, o operacje, które miałam i będę mieć. Zadał mi również pytanie o moich znajomych – czy od momentu wypadku coś zmieniło się między nami, czy w dalszym ciągu jest tak jak było przed wypadkiem. Odpowiedziałam, że na pewno trochę się zmieniło i że zostali przy mnie tylko ci najważniejsi. U niego było podobnie. Była to luźna i miła rozmowa, Jan dodał mi otuchy i siły. Oczywiście życzył mi sukcesów, kazał mi się nie poddawać i walczyć o swoje. Powiedział też, że będzie trzymać za mnie kciuka – bo ma tylko jednego. A ja życzyłam mu sukcesów i powodzenia w kolejnej wyprawie na Syberię – wspomina Wiktoria Cymer.

15-latka przebywa obecnie na rehabilitacji.

Przede mną kolejny turnus rehabilitacyjny. Codziennie rano zaczynam dzień masażem, a później kolejno ćwiczenia zabiegi i jeszcze raz ćwiczenia. Wieczorem odpoczywam i zbieram siły na kolejny dzień. Cieszę się bardzo z każdego, nawet bardzo małego postępu – mówi zawiercianka.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.