zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Jaką pomoc otrzymali przedsiębiorcy od Urzędu Miejskiego w Zawierciu? Zapytaliśmy. UM na razie nie powie

W poniedziałek 23 marca Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił program pomocy dla zawierciańskich przedsiębiorców. 14 kwietnia zapytaliśmy, ile wniosków wpłynęło w jego ramach. W piątek 24 kwietnia urząd poinformował o liczbie wniosków, więc kilka dni później dopytaliśmy, jaka pomoc została do tej pory przyznana. Ponownie w piątek 8 maja magistrat stwierdził, że już odpowiedział na to pytanie.

W piątek 24 kwietnia Urząd Miejski w Zawierciu poinformował o łącznie 46 wnioskach złożonych przez zawierciańskich przedsiębiorców. Oto odpowiedź z 24 kwietnia:

Do ZGM wpłynęło 25 wniosków od przedsiębiorców wynajmujących lokale użytkowe. Dotyczą one zwolnienia z czynszów, obniżenia wysokości czynszów, odroczenia płatności czynszów, rozłożenia czynszów na raty. Wnioski te są aktualnie rozpatrywane. Do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu wpłynęło 6 wniosków o umorzenie (do kwoty maksymalnie 3 tysięcy zł) czynszów. Zostały rozpatrzone pozytywnie. Wpłynęło 7 wniosków o ulgi dotyczące podatku od nieruchomości, które są w trakcie rozpatrywania na zasadach wynikających z ustawy ordynacja podatkowa. Do Wydziału Nieruchomości, Gospodarki Miejskiej i Transportu wpłynęło 8 wniosków w sprawie zastosowania ulg w spłacie należności z tytułu dzierżawy terenu od Gminy Zawiercie – poinformowała w piątek 24 kwietnia późnym popołudniem Monika Polak-Pałęga, rzecznika Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Z kolei we wtorek 28 kwietnia redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się do rzeczniczki Urzędu Miejskiego w Zawierciu z pytaniem o to, w jakiej wysokości (ile procent) przyznano zniżki, zwolnienia i obniżenia? Ponownie w piątek, 8 maja, otrzymaliśmy informację, wedle której magistrat miał już odpowiedzieć na te pytania.

Już odpowiedzieliśmy Panu na pytania dotyczące wniosków. Odpowiedzi szczegółowej udzielimy, gdy wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone – informuje rzeczniczka urzędu.

Jesteś przedsiębiorcą? Składałeś wniosek o pomoc miasta? Chcesz się podzielić swoją opinią (również anonimowo)? Napisz: redakcja@zawiercianskie.pl

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

4 KOMENTARZE

  1. Jak przedsiębiorcy czyli właściciele zarabiali – to było ok. Domy, samochody. Jak teraz mają dołożyć z własnej kieszeni, żeby firma nadal działała, to już płacz…. Niech państwo da. A oni grzecznie znowu będą się potem bogacić…

    • Jeśli przedsiębiorcy poupadają to stracą na tym tylko zwykli ludzie czyli pracownicy. Nie dobrze, ze przedsiębiorców się doi, a w czasie kryzysu zostawia samym sobie. Skoro państwo tak podchodzi do sprawy powinni pozwalniać wszystkich pracowników, niech sobie radzą, skoro tacy są mądrzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.