zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Jak zawierciańscy radni komentują odwołanie zastępcy prezydenta?

Zapytaliśmy radnych Rady Miejskiej w Zawierciu o to, jak skomentują środowe odwołanie Łukasza Konarskiego z funkcji Zastępcy Prezydenta Zawiercia ds. Społecznych.

Wczoraj wysłaliśmy do zawierciańskich radnych prośbę o komentarz w tej sprawie. Oto otrzymane jak do tej pory odpowiedzi:

Nie posiadam wiedzy odwołania pana Łukasza Konarskiego z funkcji zastępcy Prezydenta Zawiercia. Na dzień dzisiejszy posiadam informacje z mediów społecznościowych które podają informację o różnicy zdań jako powód odwołania – mówi Grzegorz Kwiecień.

Takich decyzji się nie komentuje. Przynajmniej “na gorąco” i nie znając “opinii” jednej i drugiej strony. Wiem, że z dziennikarskiego punktu widzenia “to źle”, ale są zasady, których się nie powinno łamać i które powinny być respektowane i obowiązywać w “polityce” i życiu codziennym – mówi Mariusz Golenia.

Dla mnie jest to tylko i wyłącznie sprawa polityczna, tak samo jak powołanie P. Konarskiego na wiceprezydenta. Jak Państwo zauważyli P. Łukasz był ostatnio bardzo aktywny wszędzie więc obawy obecnego prezydenta, który mówił że będzie startował na prezydenta w następnej kadencji spowodowało taki ruch. Jakie to jest “nowe otwarcie”, które tak dumnie brzmiało na plakatach wyborczych w 2014 r. że zgoda i spokój. Konkurencja powinna być zawsze bo to jest bardzo dobre dla mieszkańców, którzy są w stanie jeszcze lepiej poznać dane osoby. Nie było przesłanek o których byśmy wiedzieli związanych ze złą pracą P. Łukasza i że współpraca układa się źle z obecnym prezydentem. Powołanie nowego wiceprezydenta pokaże w którą stronę i z kim będzie podążał obecny prezydent do przyszłorocznych wyborów – mówi Michał Myszkowski.

Prezydent sam kształtuję politykę kadrową i dobiera współpracowników, jeżeli uznał że jest to konieczne to pewnie miał ku temu powody – mówi Tomasz Pacia.

Uważam że akurat Prezydent Konarski miał jedną bardzo dobrą cechę, której brakuje wielu samorządowcom “umiał słuchać ludzi”, mimo tego że jest związany z PO potrafił nawiązać porozumienie z każdym niezależnie od poglądów politycznych. Co do jego odwołania, myślę że był to ruch pochopny. I niestety wkradł się tutaj element szerszej polityki, od której w naszych małych ojczyznach powinniśmy być jak najdalej dla dobra naszych mieszkańców – mówi Grzegorz Przybysz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.