zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

ITD wraz z policją kontroluje busy i autobusy na zawierciańskim dworcu [ZDJĘCIA]

We wtorek 26 listopada od rana (prawdopodobnie do godzin południowych) koło dworca kolejowego w Zawierciu funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Katowicach razem z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu kontrolują stan techniczny busów i autobusów.

Policjanci z zawierciańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami inspekcji transportu drogowego sprawdzają dzisiaj szczegółowo stan techniczny pojazdów. Do dyspozycji mają nowoczesną mobilną stacje diagnostyczną. Za jej pomocą można sprawdzić układ kierowniczy i hamulcowy, zawieszenie pojazdu oraz stan oświetlenia. Dodatkowo na wyposażeniu stacji znajduję się dymomierz i analizator spalin. Nowoczesne urządzenie umożliwia przeprowadzenie szczegółowej kontroli stanu technicznego samochodów osobowych oraz wszystkich ciężarówek i autobusów – informuje zawierciańska policja.

Jak informuje ITD, jest to część większej akcji kontroli przy użyciu mobilnej stacji. Podobne kontrole odbywają się na terenie całego województwa śląskiego.

PK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.