zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Inwestor, który chce wybudować halę produkcyjną raczej nie przyjdzie do miejsca, gdzie będzie musiał co dwa dni wywozić szambo”. GDRZ: Przemysław Trepka, radny miejski [WIDEO]

Czy montaż finansowy na budowę przepompowni ścieków w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu polegający na sprzedaży nieruchomości Agencji Rozwoju Zawiercia, przeznaczeniu 5 mln zł z tras rowerowych i 1 mln zł rządowej pomocy to dobry pomysł? Jak można ocenić prawie połowę kadencji rady i prezydenta? Na te i inne pytania odpowiadał Przemysław Trepka, radny Rady Miejskiej w Zawierciu. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

16 KOMENTARZY

 1. oj, Trepka, trepka. Wyprzedawanie majątku zamiast szukania dofinansowania to zbrodnia.
  Za chwilę będą środki z RPO na lata 2021-2027 oraz kasa z funduszu odbudowy.
  To jest niegospodarność, wyprzedaż zamiast dofinansowania. Będzie dużo dotacji na kanalizację / ochronę środowiska /, trzeba trochę poczekać i tyle.
  Tyle się opierda…….. , więc rok nie sprawi wam różnicy.
  Tylko dudków brak , cha, cha, cha

 2. Już jedną inwestycję bez zgody mieszkańców chcieli wykonać instalację Fortum. Po co chcą sprzedać budynek Agencji? Po to, aby sprowadzić kolejnego inwestora, którego nigdzie nie chcą bez zgody mieszkańców. Szkoda komentować bzdur pana Trepki. Jak szybko przyszedł do Rady tak szybko z niej wyjdzie.

 3. Akurat w kwestii sprzedaży radny Trepka ma rację, musiałem dojechać z Blanowic, żeby podpisać aneks do umowy OZE. Trafić tam to jakaś tragedia. Co do kadencji prezydenta to ja oceniłbym ją jako średnią. Lepiej niż poprzednik, ale nie ma cudów. Zdanie o komentarzach na swój temat to mistrzostwo.

  • Zasada “niech mówią, byleby nazwiska nie przekręcali”, którą stosuje nasz radny też nie jest dobra, ale życzę mu wszystkiego dobrego, przynajmniej widać, że głosuje zgodnie ze swoim sumieniem. Z wystąpieniami publicznymi widać, że ma problem i się stresuje, ale może za jakiś czas się wyrobi. Czekam aż mój komentarz będzie cytowany, pozdrawiam Mirek 🙂

  • Wolę takiego radnego niż radnych typu Grim czy Mićka. Nie głosowałem na niego, ale rozważę oddanie głosu na niego.

 4. Po co miastu budynek, który obecnie generuje tylko koszty utrzymania wynoszące ok 400 000 rocznie? Nawet kwoty z wynajmu części obiektu pokrywają obecnie 1/3 kosztu tego utrzymania. Najlepiej go sprzedać, że taniej niż go wybudowano to rzecz oczywista zawsze tak jest. Pytanie czy spełnił on cele, dla jakich go wybudowano. Willa Erbego to nie jest zły pomysł, jeden z nielicznych reprezentacyjnych budynków w mieście, przynajmniej nie będzie niszczał. Lepszy tam urząd niż nic.

 5. Czy ktoś w Zawierciu wie jaki jest plan rozwoju Zawiercia? Zostało włożone dużo środków finansowych w różne zadania.
  Kiedy to się zwróci ? Czy tylko wydawać aby wydać. Oczekujemy odpowiedzi.

 6. młodego już wychlastali po uszach, potulny i dobrze mówi o ‘swoich’

  no cóż 😉 jakbym zarobił 3K brutto, nic nie umiał to też bym się posadki trzymał

  • Mam tam kilku znajomych i raczej Trepka jest ogarniętą osobą i mają o nim dobre zdanie. Jest tam jeden radny o dość niskiej inteligencji, nawet niedawno wydawał mi big baga na Krzywej i nie ma na imię Przemek 😉 sprawdź oświadczenie majątkowe, zarabia więcej niż 3k brutto

 7. Jakie były założenia, przed budową Parku Technologicznego, co do kosztów jego funkcjonowania ? że dopiero teraz wszystkim otwarły się oczy, że to jednak kosztowna w utrzymaniu i w zasadzie niepotrzebna inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.