zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Inwestor “Bramy Jury”: “Cały czas jesteśmy zaangażowani w realizację planu wybudowania obiektu handlowego w Zawierciu”

Czy Galeria Handlowa “Brama Jury” w Zawierciu kiedyś powstanie? W marcu 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu odbyła się konferencja prasowa firmy Master Management Group, podczas której inwestor zapowiadał rozpoczęcie budowy obiektu w ciągu kilku miesięcy. Do dziś budowa nie ruszyła.

Cały czas jesteśmy zaangażowani w realizację planu wybudowania obiektu handlowego w Zawierciu. Aby mówić o jakichkolwiek etapach, w pierwszej kolejności rynek musi zacząć działać i odzyskać stabilizację po trzech zamknięciach. Najemcy muszą się otworzyć i odbudować straty, aby płacić czynsze i kontynuować rozwój w nowych lokalizacjach. Kluczowa jest także decyzja banku o udzieleniu kredytu na budowę inwestycji. Opisane powyżej warunki rynkowe wpłyną na opłacalność projektu i termin realizacji poszczególnych etapów – mówi Karolina Żelazek-Majcher, PR and Marketing Director firmy Master Management Group.

Przypomnijmy, w maju 2013 roku firma Elbfonds Development zakupiła nieruchomość przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu, a we wrześniu tego samego roku opublikowała na swoim kanale na YouTube filmik promujący przyszłe centrum handlowe Marcredo Center, które miało zostać otwarte na przełomie 2014 i 2015 roku (filmik można zobaczyć TUTAJ). W sprawę włączyli się ekolodzy ze Stowarzyszenia Fulguris z Inowrocławia, którzy m.in. zaskarżyli jedną z decyzji Urzędu Miejskiego w Zawierciu w sprawie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko.

Przez wiele miesięcy brak było informacji o dalszych planach budowy obiektu ze strony firmy Elbfonds Development. Pod koniec 2017 roku w mediach lokalnych pojawiła się informacja o nowym inwestorze planującym budowę centrum handlowego przy wyjeździe z Zawiercia w kierunku Poręby – firmie Master Management Group.

– MMG Zawiercie to projekt, który zaoferuje około 15 000 m2 GLA powierzchni handlowej, na której znajdzie się blisko 50 sklepów, nowoczesne, 4 salowe kino i market spożywczy. MMG Zawiercie będzie pierwszym, nowoczesnym centrum handlowym w mieście z atrakcyjną i przystępną ofertą różnych marek. Otwarcie obiektu planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2019 roku. Szacuje się, że w zasięgu 35 minut dojazdu do galerii, mieszka blisko 248 700 mieszkańców Zawiercia i okolic – napisała wówczas na swojej stronie internetowej firma Master Management Group.

W dniu 8 marca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli inwestora oraz władz miasta.

– Brama Jury będzie pierwszym, nowoczesnym centrum handlowo-usługowym z 4-salowym kinem Planet Cinema w mieście. Deweloper otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę i aktywie komercjalizuje projekt. Brama Jury to nowy projekt handlowy Master Management Group, skrojony na miarę potrzeb mieszkańców Zawiercia i okolic. Na 15 000 m2 powierzchni najmu znajdzie się 50 sklepów znanych marek modowych, sportowych i obuwniczych. Ofertę uzupełni supermarket, lokale ze sprzętem elektronicznym i akcesoriami do domu oraz liczne punkty usługowe. Galeria będzie zlokalizowana przy ulicy Wojska Polskiego, z dogodnym dojazdem do centrum miasta i w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych. Otwarcie obiektu planowane jest w czwartym kwartale 2019 roku – informowali na konferencji prasowej przedstawiciele firmy.

W 2018 i 2019 roku inwestor przekazywał informacje o kolejnych najemcach, którzy mają pojawić się w “Bramie Jury” – m.in. Planet Cinema, H&M, Media Expert i Subway, a także uruchomił stronę internetową www.galeriabramajury.pl.

– Dla nas priorytetem są umowy najmu, aby rozpocząć budowę niezbędni są najemcy. W ciągu około 2 tygodni ogłosimy generalnego wykonawcę, a następnie czas wbicia łopaty. Budowa takiego obiektu jak Brama Jury potrwa od 14 do 16 miesięcy – informowała na początku października 2019 roku przedstawicielka Master Management Group.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

17 KOMENTARZY

 1. przetłumaczę i skrócę to na polski – nie będzie galerii, najwcześniej za dwa lata ponieważ teraz jest niestabilnie i nie zanosi się aby w 2021 gospodarka i handel odbudowały się do poziomu z 2019r.
  Możliwe że z innym inwestorem który odkupi tę działkę.

  • i co jeszcze istotne, niedawny przykład Mcdonalds pokazuje, że ludzie w okolicy potrzebują i chcą takich rzeczy. Ci którzy zlekceważyli potencjał tej prowincji i okolicznych wiosek mogą sobie pluć w brodę, że wcześniej nie zdecydowali się tutaj inwestować. Dla mnie jednak zaskoczeniem jest rosman i już 4 sklepy w mieście, możliwe że niewiele osób się tego spodziewało. Najwyraźniej ktoś u nich wyliczył, że to się opłaca i w krótkich odstępach czasu powstały nowe punkty w różnych lokalizacjach.

 2. Inwestor jest niepoważny. Kaufland chciał wybudować sklep, wybudował. McDonald’s chciał wybudować restaurację, wybudował w pandemii. Shell chciał wybudować stację paliw, wybudował. Niech inwestor nie robi z ludzi debili, że to przez pandemię nie buduje. Pandemii nie było i też nie wybudowali. Niewiele wskazuje na to, że galeria powstanie.

 3. Kiedy doczekamy się porządnego marketu budowlanego…który zaspokoi potrzeby mieszkańców i wprowadzi konkurencyjność cen….w tej chwili jest porażka….m

 4. Jak mają wybudować dziadowstwo to lepiej nie nie budują.
  Ta niby galeria ma mieć powierzchnię trzy razy większa od tej pseudo galerii przy Leśnej…
  Żeby tam coś fajnego powstało to jest potrzebny POWAŻNY inwestor a w tym przypadku sami widziecie co mamy…zwodzenie i ścieme na każdym kroku

  • co kilka lat zmienia się inwestor i co rusz jest niepoważny. Swoją drogą to właściciele tych “powierzchni pod wynajem” też są winni bo czynsze są horrendalne (w zależności od miasta, ale jeden kilkudziesięciometrowy lokal to miesięcznie kilkadziesiąt tysięcy i więcej za samą możliwość prowadzenia działalności w galerii ) i nic dziwnego że takie tąpniecie jak w przypadku wirusa rozłożyło sklepy w galeriach, pazerność właścicieli galerii już dawno przekroczyła granice.

 5. Dajmy już sobie spokój z Galerią Handlowa, która nie powstanie… Jak był okres wzrostu gospodarczego nie powstała, to tym bardziej, nie powstanie w czasie pandemii. !!!!
  Zmienia się trend w “sieciówkach” kiedyś pchały się do galerii, teraz wolą mieć lokal z osobnym wejściem.

  Mamy Kaufland, niedługo rozpocznie się budowa marketu Dino w Zawierciu, fajnie by było aby powstał jeszcze market Aldi … i tyle…

 6. Skończcie tą farsę z galerią. Żadna nie powstanie, bo nie ma tu po prostu racji bytu. Ludzie i tak będą jeździć do Katowic, Dąbrowy, Sosnowca i okolic z prostej przyczyny – jadąc np do Katowic można od razu nie tylko wstąpić do przynajmniej 2 dużych galerii (Silesia i Katowicka), ale i np do Ikea, Castoramy, Leroy Merlin, Obi, Agaty, itd
  Jeżeli miałaby w Zawierciu powstać kolejna “pseudo-galeria” jak na ul. Leśnej, a raczej nie liczyłbym że powstanie o wiele większy obiekt, to już lepiej byłoby to miejsce zagospodarować np na jakiś park rozrywki – park trampolin, kręgle, ścianka wspinaczkowa, czy może gokarty. Prędzej z tego byłoby dla mieszkańców większy pożytek niż z kolejnego Rossmana, Euro RTV, Pepko i zapewne jakiejś Biedronki, albo Kauflanda…

 7. Galeria ale tylko w centrum miasta ma sens i oczywiście duża a nie to g…. za miastem. Tam żaden markowy sklep nie powstanie, Zawiercie to wieś a na niej to tylko Pepco i tyle

 8. Już za Macha były plany galerii na FOBie. Tam jest spory teren i fajne miejsce na galerię. Teraz tam burzą hale, oczyszczają teren z drzew, więc może są jakieś plany. Na darmo nie inwestowaliby w rozbiórkę. Jak ktoś coś wie, to niech pisze…

  • tam zostały zwiezione nielegalnie trujące odpady w jakichś beczkach i już doszło do zatrucia gleby. Winnych nie ma bo podobno jakaś “firma krzak”, a miasto zostaje z syfiatym problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.