zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Insp. Jacek Kurdybelski ponownie komendantem KPP w Zawierciu (?)

Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu pojawiła się informacja, że w kierownictwie komendy ponownie znalazł się insp. Jacek Kurdybelski. Został on odwołany z funkcji komendanta zawierciańskiej policji w poniedziałek 14 czerwca.

O odwołaniu komendanta pisaliśmy TUTAJ.

W piątek 5 lipca oficer prasowy KPP w Zawierciu nadkom. Andrzej Świeboda potwierdził, że dodał w dziale “Kierownictwo” informacje o tym, że insp. Jacek Kurdybelski pełni funkcję zawierciańskiego komendanta. Komenda nie chciała komentować sprawy.

Sprawę procedury odwoławczej wobec insp. Jacka Kurdybelskiego zainicjowaną pod koniec kwietnia przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W maju sprawę przejęła Komenda Główna Policji.

W niniejszym wypadku odwołanie insp. Jacka Kurdybelskiego ze stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu podyktowane jest potrzebą dokonania zmiany personalnej na wskazanym stanowisku, mającej na celu zapewnienie właściwego i zgodnego z oczekiwaniami organu powołującego nadzoru służbowego nad realizacją zadań Policji na obszarze działania powierzonej mu jednostki. W ocenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ww. oficer przestał dawać rękojmię sprawowania dostatecznego nadzoru nad realizacją zadań służbowych przez podległych funkcjonariuszy, co w konsekwencji podważyło zaufanie wyższego przełożonego do jego osoby. Z uwagi na fakt, iż decyzja nie jest ostateczna, a postępowanie w sprawie nie zostało zakończone (toczyć się będzie teraz przed organem II instancji), nie jest możliwe wskazywanie szczegółowo motywów podjętej decyzji. Ostateczną decyzję w sprawie podejmie Komendant Główny Policji i wskaże w jej uzasadnieniu motywy przemawiające bądź za odwołaniem insp. Jacka Kurdybelskiego z zajmowanego stanowiska, bądź też za pozostawieniem w/w funkcjonariusza na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu – czytamy w informacji z dnia 25 czerwca przesłanej przez biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Czy przywrócenie dotychczasowego komendanta Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu jest tymczasowe czy ostateczne? Zapytaliśmy o to rzecznika Komendy Głównej Policji.

Trwa postępowanie – odpowiedział insp. Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

Taką samą odpowiedź otrzymaliśmy na wielokrotnie dopytywanie, co to oznacza i czy insp. Jacek Kurdybelski wrócił na stanowisko komendanta powiatowego policji na stałe.

1 KOMENTARZ

  1. Cóż rzec układy układziki i prawdziwy obraz państwa PiS nam się rysuje .Niby kogoś odwołują ze stanowiska a ten odwołany się również odwołuje więc się go przywraca KGP i KWP milczą bo nie wiadomo kto z kim jakie ma powiązania.Jednym słowem komedia w stylu Barei – Stanisława Bareji A ja na to? piss z 10 piętra mojego mieszkania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.