zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Informacje od Czytelników: śmieci z zawierciańskiego wysypiska rozwiane po polach, a na poboczu gruz z odpadami [WIDEO + ZDJĘCIA]

W minioną sobotę redakcja Mediów Zawierciańskich otrzymała filmik, na którym widać, jak na polach przy wysypisku znajduje się mnóstwo śmieci. Z kolei kilkanaście dni wcześniej dotarło do nas zdjęcie przedstawiające wysypany na pobocze ul. Podmiejskiej gruz z odpadami komunalnymi. W tej chwili jest już posprzątane.

Oto filmik:

i zdjęcia:

W przypadku gruzu ze śmieciami na poboczu drogi do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu prezes spółki odpowiedział, że “widocznie pracownik źle oczyścił maszynę przed mieleniem“. Oto, jak tłumaczył kwestię śmieci na polach przy ZGK.

Worki które Pan widzi pochodzą z instalacji nie ze składowiska. Z mojej wiedzy problem ten istnieje już kilka lat. Niestety mamy do czynienia z coraz większymi wiatrami które wywiewają lekkie worki z placu sortowniczego. Linia budowana była wiele lat temu i nie była zaprojektowana na wiatry z którymi mamy teraz do czynienia. Obecnie jesteśmy na końcowym etapie projektowania nowoczesnej hali, gdzie takie problemy nie będą miały już miejsca. Robimy co możemy, aby zmniejszyć uciążliwości dlatego pracownicy na bieżąco zbierają worki. Aby zmniejszyć wywiewanie worków zainstalowaliśmy wysokie ogrodzenie od strony północnej gdzie większość z nich jest zatrzymywana. Obecnie trwają prace nad budową wysokiego ogrodzenia od strony schroniska. Nie wiem kiedy filmik był nagrany, ale dzisiaj już ich tyle nie ma. Jeżeli worki wiatr wywieje staramy się tak jak wspomniałem wcześniej zbierać na bieżąco. Dziękuję za interwencję i pozdrawiam – powiedział Krzysztof Tomczak, prezes ZGK.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

5 KOMENTARZY

 1. ABSURD i wielkie kłamstwa , jakie wiatry ,jak się składuje odpady KOMUNALNE na placu po drugiej stronie schroniska ( szkoda że filmik nie pokazuje drugiej strony ulicy, zapraszam zobaczcie sami co tam się dzieje , ) a nie w hali przyjęć odpadów to jest tego wynik. A co do odpadów wzdłuż drogi to przecież sami pracownicy ZGK wysypywali tam gruz z koleb i utwardzali pobocze dla tirów czy nie tak ,a nie jak Prezes opowiada z maszyny do mielenie ( CZEGO ? ) i cud tak chciał że równomiernie wysypał się ten nieszczęśliwy gruz po obu stronach .( sam się za-kiwał wte kłamstwa )

 2. Jedno wielkie kłamstwo!!!!
  Od lat jestem wolontariuszka w Schronisku i te śmieci walają się wszedzie a nawet przy mocnym wietrze dostają się do kojcy psów w w Schronisku.

  Przy nawet delikatnym wietrze pył z mielarki wpada do oczu ludzi przebywających w pobliżu!!
  A segregacja to tylko pic na wodę mielą wszystko jak leci – to śmiech i żenada a cierpią ludzie dobrej woli i psy!szczęście że ktoś nareszcie się tym zainteresował!

  • Ogarną halę będzie dobrze nie ma co narzekać, zamkną ci śmietnisko i kto ci będzie śmieci zbierał ty z ptakami czy jak a miasto będzie miało paraliż całkowity.

 3. Wystarczy się zatrzymać na drodze SAG widać jak ciężarówki wysypują śmieci i worki się unoszą i kurz to wysypisko powinno zostać zamkniete bo w nocy wypuszczają bio gazy wtedy smród jest nawet 2 km od śmietniska!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.