zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

IMGW: w woj. śląskim możliwy wiatr w porywach do 100 km/h [OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Katowicach wydał ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące silnego wiatru, który – w różnym stopniu nasilenia – występuje na terenie całej Polski.

Komunikat dla województwa śląskiego obowiązuje od godziny 3:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek do północy z poniedziałku na wtorek.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu – informuje IMGW.

Ostrzeżenie ma drugi stopień w trzystopniowej skali.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – brzmi treść opisu drugiego stopnia ostrzeżenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.