zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

IMGW ostrzega: silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, miejscami do 110 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni – czytamy w komunikacie.

Obowiązuje on od godziny 16:00 w niedzielę 23 lutego do godziny 6:00 w poniedziałek 24 lutego. Ostrzeżenie ma drugi w 3-stopniowej skali.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – brzmi opis drugiego stopnia.

Do mieszkańców skierowany został również alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Uwaga! Dziś po południu i w nocy (23/24.02) bardzo silny wiatr. Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem mogą stanowić zagrożenie. Unikaj otwartych przestrzeni – czytamy w treści alertu.

Grafika: zrzut ekranu www.pogodynka.pl

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ostatnio ulewne deszcze przeszły nad grecką Attyka, można było zobaczyć całe zalane ulice i auta, w mieszkaniach zabrakło prądu a ulewy pewnie nie byly spowodowane zamknięciem banku greckiego na skutek kryzyzysu węglowego w 2018 roku..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.