zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Grzegorz Przybysz nowym dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Kim jest nowy szef OSiR-u? [AKTUALIZACJA]

We wtorek 29 grudnia Urząd Miejski w Zawierciu poinformował w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej, że nowym dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu został Grzegorz Przybysz.

Przypomnijmy, dotychczasowy dyrektor OSiR-u Jacek Latko został 1 października 2020 roku nowym prezesem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Zawierciu. Od tego czasu pełniącym obowiązki dyrektora OSiR-u był dotychczasowy wicedyrektor Tadeusz Piotrowski.

We wtorek 8 grudnia prezydent Zawiercia Łukasz Konarski ogłosił konkurs na nowego dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu. W konkursie swoje dokumenty złożył tylko Grzegorz Przybysz.

Grzegorz Przybysz ma 36 lat. W kadencji 2014-2018 był radnym Rady Miejskiej w Zawierciu. W 2018 roku został wicedyrektorem w Szkole Podstawowej nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Zawierciu, a w maju 2019 r. – dyrektorem Zespołu Szkół im. Romana Gostkowskiego w Łazach. Grzegorz Przybysz jest członkiem zarządu Klubu Piłkarskiego Warta Zawiercie.

Konkurs na Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu został rozstrzygnięty. Stanowisko obejmie Grzegorz Przybysz. Ma 36 lat, jest rodowitym zawiercianinem. To absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od 2008 do 2019 roku był nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu. Od września 2019 roku jest Dyrektorem Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Jeśli chodzi o działalność sportową, Grzegorz Przybysz jest m.in. koordynatorem powiatowym PZPN ds. organizacji największego turnieju piłkarskiego w Polsce, czyli „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Od dwóch lat zasiada również w zarządzie KP Warta Zawiercie. Był Radnym Rady Miejskiej w poprzedniej kadencji – czytamy na Facebooku Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

O komentarz poprosiliśmy również Grzegorza Przybysza.

Ten wybór jest dla mnie ogromnym zaszczytem. To także ogromna odpowiedzialność. Chciałbym cały czas rozwijać i unowocześniać bazę sportową, aby mogła służyć wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Ukończyłem studia wyższe o specjalności “Zarządzania w sporcie”. Natomiast, jeśli chodzi o moją działalność jako członka zarządu KP Warta Zawiercie, to nie planuję łączenia tych dwóch funkcji ze względu na fakt, że chcę współpracować ze wszystkimi klubami sportowymi działającymi na terenie miasta. Dlatego na najbliższym spotkaniu Zarządu złożę rezygnację – powiedział Grzegorz Przybysz.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Facebook Miasto Zawiercie

41 KOMENTARZY

 1. Szkoła miała wcześniej bardzo dobra dyrektorkę, ale musiała zwolnić miejsce dla pana Grzegorza, aby ten po roku miał w papierach , że był dyrektorem. Szkoda Pani Dyrektor, szkoda tej szkoły.

 2. Nie zdziwiło mnie to ani nie zaskoczyło. To jest nowy kumpel włodarzy Pana Konarskiego. Przecież wiadomo, że chodzi o władzę. Jeśli coś stanie się radnemu Witoldowi Grimowi to właśnie on zostanie radnym i powiększy głosy koalicji. Pan Przybysz był miernym radnym poprzedniej kadencji.

 3. Nie widzę radości z takiego rozwiązania p. Grażyny P*********, którą wcześniej wszystko lajkowla p. Prezydentowi .

 4. No właśnie A gdzie gratulacje od .Grażyny P. Zarowno dla Prezydenta i Nowego dyrektora . Proszę pomyśleć o mężu.

 5. Pan Konarski załatwia pracę swojej świcie. Miały być kwalifikacje, a jest niestety praca po znajomości. Gdzie są te przejrzyste standardy? Czy Pan Przybysz może się pochwalić doświadczeniem oprócz załatwionej pracy na funkcji dyrektora szkoły? Raczej nie. Ta nominacja jest skandaliczna.

 6. Czy to on “zdradził” Witolda G. w kampanii wyborczej? Był “uchem” Konara? I za zasługi teraz ma…? Jeśli tak, to strasznie robiona kariera :), ale cel uświęca środki 🙂 Powodzenia 🙂

 7. z tego co wiem to wybujałe ego i chyba nie jedynego na stanowisku w naszym mieście, zobaczymy czy bedzie bywał czy praciwał

 8. wiadomo, lanserów sporo jeden pan niewysoki bardzo bogaty (ale to nie jego)i pani co pokazuje nowe szminki i sweterki i robi do nas dziubki. ego wybujale, ale chcemyzobaczyc robote bo pewnie jest tylko na drugim planie

 9. Kim jest nowy szef OSIRU ? Kolejnym towarzyszem szmaciakiem z ustawki. Czy kogokolwiek jeszcze dziwi to, że z tej dziury, zwanej miastem wszyscy wieją ?

 10. Smutne miasto ze smutnym włodarzem u sterów i jego świtą jak ten Kacykowy Karierowicz. Takimi brukuje się to miasto!
  Brawo Jasiu, jak mawiał klasyk.

 11. Potwierdzam Wasze opinie. Cham, kretyn i burak. Dla kariery sprzeda matkę, żonę i całą rodzinę. Słaby piłkarz, słaby sędzia piłkarski ( drukował mecze przeciwko drużynom z Zawiercia i swoim kolegom z którymi kiedyś grał) słabiutki trener bez wyników i sukcesów, słabiutki nauczyciel. Trzy razy startował w konkursach na dyrektora placówek oświatowych w Zawierciu. Wszystkie przegrał. Ostatni na dyrektora 5 ątki próbował ustawić wykorzystując funkcję radnego, zresztą przy pomocy Bencowej. Na radnego startował z SLD, potem podłapał się u Grima, którego zdradził i donosił na niego do Konarskiego, by w końcu spiknąć się z pisiorami, którzy wykreowali go na dyrektora ZS im Gostkowskiego w Łazach. Tam też się nie sprawdził. Tamtejsi nauczyciele opowiadają, że nic nie robił tylko oglądał filmy na You Toubie. K….a co się w tym mieście dzieje. Na kluczowych stanowiskach ludzie spoza Zawiercia, młodzi na których stawiał Konarski to nieudacznicy i kolesie ( nepotyzm sięga szczytów), ubecy z listy IPN. Jakieś Kosonie, Trepki i Janusy którzy przez dwa lata kadencji gówno zrobili poza przyjęciem stanowisk i apanaży. ODNOWA jak ch…j, a Konar płonie.

 12. Co Wy gadacie? To prawdziwy współczesny i rodzimy doktor Judym. Inteligentny, przystojny, gruntownie wykształcony, błyskotliwa kariera z karuzela prestiżowych stanowisk na miarę lokalnych możliwości, wygrany konkurs. Człowiek, który dla pracy jest gotów ponieść największe wyrzeczenia, także osobiste, łącznie z poświęceniem rodziny, domu, najbliższych… Takich Judymów nam trzeba, ku chwale ZAWIERCIA!

 13. Buahahahhaha aż śmiech ogarnia… Znam chłopa od szkolnych lat, zawsze był taki… żaden…
  Pod każdym względem.
  Dziwne że tylko on wystartował do konkursu, a może tylko on o nim wiedział??

 14. Do BORUS czas aby tym wszystkim konkursom łącznie z ostatnim przyjrzały się odpowiednie służby bo zdaje się od początku prezydentury Konarskiego nikogo w Zawierciu nie było, a przecież wiadomo jak wyglądała sprawa za poprzedników i to że Zawiercie od 2014 było na tapecie służb specjalnych, dziwnym trafem teraz cisza, czyżby osoba rządząca miastem mogła być równocześnie tajnym agentem? a przy tym mieć za to ochronę i robić co się żywnie podoba z miastem? bo sam już nie wiem ale może warto wtajemniczyć w to górę odpowiedzialną za działania polskich służb jak to jest jedni są weryfikowani inni już nie , A Zawiercie i te całe konkursy poczynania na ten moment nie jest idealne i ukrywanie tego jest co najmniej nie właściwe

 15. Karierowicza, i menda. Zdradził wcześniej Witka G a teraz jest klakierem Konarskiego. Nie mogło być inaczej. Po odejściu przymusowym dyrektora Latko wszyscy wiedzieli kto ma zostać i kto zostanie dyrektorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.