zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Grand Prix PreZero Polskiej Ligi Siatkówki: Aluron CMC Warta Zawiercie z dwoma zwycięstwami bez awansu [AUDIO]

W niedzielę 26 lipca w Krakowie odbył się Gran Prix PreZero organizowany przez Polską Ligę Siatkówki. Aluron CMC Warta Zawiercie odpadł z turnieju po dwóch zwycięstwach na trzy rozegrane mecze.

Pierwszy mecz w ramach turnieju Jurajscy Rycerze rozegrali z MKS-em Będzin.

W pierwszym meczu nasza drużyna, występująca w tych rozgrywkach pod nazwą Aluron CMC Warta Zawiercie, zmierzyła się z MKS-em Będzin. Spotkanie było bardzo zacięte i pełne przedłużonych wymian. Pełniący rolę trenera Dominik Kwapisiewicz mocno rotował składem, wykorzystując nielimitowaną liczbę zmian. Końcówka pierwszej partii należała wyraźnie do żółto-zielonych, w drugim rywale doprowadzili do gry na przewagi i zachowali więcej zimnej krwi, co nie było łatwe w upalnych warunkach, jakie panowały w Krakowie. O zwycięstwie decydował więc tie-break, a w nim od początki dominowali Jurajscy Rycerze. MVP został wybrany kapitan plażowej drużyny, Jędrzej Brożyniak, który skorzystał z okazji do ponownego reprezentowania naszego klubu po kilku latach przerwy – czytamy na stronie internetowej klubu.

Drugie spotkanie Aluron CMC Warta Zawiercie rozegrała z Jastrzębskim Węglem.

W drugim spotkaniu Aluron CMC Warta zmierzyła się z Jastrzębskim Węglem. Siatkarze ze Śląska z Kubą Popiwczakiem na czele prezentowali się w Krakowie znakomicie i postawili poprzeczkę bardzo wysoko, a w naszym zespole z powodu urazu boisko musiał opuścić Jenio, kapitan i najlepszy siatkarz spotkania z będzinianami. Co prawda, po porażce w pierwszym secie 20:25, wrócił do gry na początku drugiej partii, ale ani to, ani różne rozwiązania taktyczne próbowane przez Dominika Kwapisiewicza, nie pomogły zatrzymać rozpędzonych jastrzębian, którzy wygrali ponownie takim samym wynikiem – czytamy w relacji klubu.

Z kolei w trzecim meczu Jurajscy Rycerze zmierzyli się ze Stalą Nysa.

Oznaczało to, że do awansu do turnieju finałowego potrzebne będzie nie tylko zwycięstwo nad Stalą Nysa, ale też wygrana pewnego udziału w gdańskim finale Jastrzębskiego Węgla z MKS-em Będzin, bo oba kluby ograły wcześniej nysan w dwóch setach. Spełniony został tylko pierwszy warunek, Jurajscy Rycerze pewnie ograli Stal do 18 i 21, a MVP został wybrany Grzegorz Bociek. Jastrzębianie po gładko wygranej pierwszej partii 25:16, co zagwarantowało im zwycięstwo w grupie, w dwóch kolejnych ulegli MKS-owi i tym samym to te dwie ekipy pojadą do Gdańska  – informuje klub.

Oto wyniki turnieju:

Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Będzin 2:1 (25:19, 25:27, 15:10)
MVP: Jędrzej Brożyniak

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:0 (25:20, 25:20)

Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa 2:0 (25:18, 25:21)
MVP: Grzegorz Bociek

Posłuchajcie fragmentu transmisji meczu Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Będzin. Komentował Marcin Górski:

_

Zdjęcie: Biuro prasowe Aluron CMC Zawiercie

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.