zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Gość Dnia Radia Zawiercie m.in. o Witoldzie Grimie: “To było pokolenie wstecz”. Komentarz byłego prezydenta Zawiercia

Gościem Dnia Radia Zawiercie w czwartek 23 stycznia był Piotr Czarnojańczyk (Zawierciańska OdNowa prezydenta Łukasza Konarskiego), członek zarządu powiatu zawierciańskiego. W trakcie wywiadu mówił m.in. o poprzednich prezydentach Zawiercia.

Przypomnijmy sobie, że poprzedni prezydenci, zarówno prezydent Mach i prezydent Grim, no jednak to było pokolenie wstecz, z całym szacunkiem dla nich, ale oni mieli troszkę inne podejście do tego jak zarządzać pracą urzędu, natomiast prezydent Konarski jest z zupełnie innego pokolenia. Oczywiście, można było powiedzieć, że pracował w urzędzie (3 lata jako zastępca prezydenta ds. społecznych – red.), ale trzeba nadmienić, że jeśli pracujemy w jakiejś firmie, w ogóle w jakieś organizacji niezależnie od formy prawnej. Jeżeli pracujemy w jakiejś organizacji nawet na stanowisku kierowniczym to nie musimy się zgadzać ze swoim kierownictwem, prawda? Jakby realizujemy jego zadania, ale ideologicznie i technicznie nie musimy się z nim zgadzać. Z tego co pamiętam i chyba Pan redaktor to potwierdzi, że tam w oficjalnym oświadczeniu przy zwalnianiu prezydenta Konarskiego, jeszcze wtedy wiceprezydenta, ze stanowisko, były prezydent Grim powiedział, że dochodziło do różnicy zdań. I szczerze mówiąc, jak byśmy na tym poprzestali no to tak naprawdę to wystarczy. To wystarczy, żeby stwierdzić, że rzeczywiście te style zarządzania mogły być zupełnie niespójne ze sobą, w związku z powyższym nie mieli prawa się między sobą dogadać – powiedział w trakcie wywiadu Piotr Czarnojańczyk (całość wywiadu do odsłuchania TUTAJ).

Jak tę wypowiedź skomentował poprzedni prezydent Zawiercia Witold Grim?

Powinienem nie komentować tej wypowiedzi, bo ta wypowiedź obrazuje poziom Pana Piotra Czarnojańczyka, ale równocześnie gdybym tego nie skomentował to by mieszkańcy nie mogli wiedzieć, co by w tej mojej kadencji wstecz się działo. Chciałbym poinformować, że pozyskaliśmy 15 mln zł środków unijnych na realizację różnych projektów na rozwój miasta – m.in. na 15 nowych autobusów, remont dawnej łaźni, remont parków, remont budynków przy ul. Niedziałkowskiego, budowa 3 budynków komunalnych przy ul. Obr. Poczty Gdańskiej, kolejny etap budowy drogi do SAG, równocześnie termomodernizacja budynki użyteczności publicznej, w tym Pałacyku w Kromołowie. W tym działaniu “wstecz” sprzedaliśmy 18 działek w Strefie Aktywności Gospodarczej, udało nam się pozyskać 10 nowych inwestorów – ci najwięksi to Virtu i AXA. Nie jestem w stanie wszystkiego wymienić, jest Raport Zawiercie 2015-2018, który dokładnie obrazuje, ile było inwestycji w Zawierciu i działań na rzecz społeczeństwo. Zostawiłem miasto z zadłużeniem 41 mln zł, pomniejszyłem dług poprzednika o 2,8 mln zł, a obecnie za prezydenta Łukasza Konarskiego ponad 50 mln zł długu. Ta krótka ocena mojej kadencji i tak pewnie nie przekona ludzi typu Pana Piotra Czarnojańczyka i jemu podobnych, że nie był to okres stagnacji, tylko dalszy rozwój miasta w różnych jego dziedzinach funkcjonowania – powiedział Witold Grim, radny Rady Miejskiej i prezydent Zawiercia kadencji 2014-2018.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

81 KOMENTARZY

 1. I wybudowano drzwi od sracza, zapomniał dodać. Taki samochwała, a jak było każdy wie.. Ja się cieszę że. Zawiercie podziękowało tym Panom. Jest Prezydent Łukasz Konarski wybrany demokratycznie w wyborach. Zawiercie podziękowało starym dziadkom i to jest najważniejsze. W młodych siła.

 2. Starzy przynajmniej mieli jakieś granice. Konarski to tragedia i kompletna porażka – prezydent wirtualny od głupich pomysłów typu ławki na marszałkowskiej i zdjęć na facebooku. Nie zrównywałbym wszystkich młodych z Konarskim, bo ewidentnie można tutaj popsuć reputację “młodym”, chociaż czy 40 latka można nazwać osobą młodą? Z pewnością młodszą od Grima czy Macha. Dla mnie infantylny poziom reprezentowany przez obecne władze jest nie do zaakceptowania.

 3. Jak sie ma stonowisko dzieki poparciu Konarskiemu to sie gada tak jak mu milo sluchac. Dzis wszedzie juz, w urzedzie, w kosciele, a nawet w tanich barach slychac o niekompetencji lukasza Konarskiego. Wszyscy zaluja ze na niego glosowali. Zostalo oczywiscie kilkanascie osob ktore dzieki niemu dostaloi robote i oni jeszcze sa za nim bo dzieki niemu maja na chleb. ALE I Oni tez coraz rzadziej troluja na zawiercianskie.pl widzac slabosc, bute, swojego pryncypala i rozlatujacy sie domek Odnowy.

 4. W tym wywiadzie Pan Czarnojańczyk nie powinien używać takich określeń. Byli Prezydenci zostali wybrali w demokratycznych wyborach tak jak Pan Konarski i mieli prawo organizować pracę urzędu według uznania. Pan Czarnojańczyk wystawił laur pochwalny Prezydentowi Konarskiemu z tym, że pochwały mieszkańców nie ma, bo ludzie się na Panu Konarskim poznali.

 5. Dokładnie…. Wybrali ludzie w demokratycznych wyborach. I powiem więcej, z całym szacunkiem ale lepiej zarządzał pan Witold Grim mimo iż nie nawidzę SLD ( komuchy won) to tutaj w tamtej prezydenturze mam odczucie że było w większości porządek niż teraz co się dzieje…… Fakt, błąd kardynalny z tymi drzwiami do nikąd mieszkańcy nie wybaczą i będą pamiętać…. ale odczuwam różnicę teraz….a wcześniej. Parki były posprzątane, oświetlenie w parkach w nocy zawsze było, różne fajne wydarzenia typu Tour de Pologne, lepsze Dni Zawiercia i wydarzenia kulturalno- rozrywkowe. Sylwester z fajerwerkami s nii pierdo…..lenie kotka za pomocą młotka że oszczędzaniu i szkoda zwierząt jakby to co tydzień miało miejsce…. paranoja z tymi ekodupkami……a poza tym nie było takich podwyżek za śmieci!!!!!
  Odnowa…..do du…..py z tym programem przedwyborczym….. mówili że będą ulepszać miasto a jest gorzej niż było…..
  Ale właśnie…..tak ludzie wybrali to mają….. Odnowę po chu……ju fes

 6. Każda pliszka swój ogonek chwali.Współczesną nowo mową ,można powiedzieć pan Konarski Przytulił panu Czarnojańczykowi funkcję poza etatowego członka zarządu powiatu zawierciańskiego z wynagrodzeniem prawie 3000 złotych ,to będzie wygłaszał różne laurki na jego temat.

 7. Co chwilę jakieś problemy i nieprawidłowości typu odrzucenie uchwały, kiepskie relacje na linii Prezydent- Rada miasta, chore pomysły typu zastępca prezydenta 16 latek, bagatelizowanie problemu z dzikami, marnotrawienie pieniędzy na prywatne firmy typie WOŚP za moje podatki gdzie się wogóle nie zgadzam na finansowanie psełdo fundacjom, które zarabiają na krzywdzie dzieci, komuchów, pedałów i aborterów z mojego portfela….
  To ja się pytam….. taka jest wasza Odnowa Zawiercia!?!??

  • To są właśnie rządy PO pod pretekstem Odnowy bo nie wierzę w nawrócenie polityków i osób publicznych oraz nie zrzeszonych…..
   to są dokładnie te same chore pomysły jak teraz w Warszawie…… takie mam odczucie.
   Dlatego Panie Prezydencie….. jedzie mi tu czołg????……….??️

 8. Jak można takie komentarze wypisywać. Śmiech mnie ogarnia. Słyszałem, że są bajki o Kurduplach i coś mądrego zrobiły. Ale to tylko w bajkach.

 9. Pycha kroczy przed upadkiem Panie Piotrze, tzreba mieć tupet by oceniać pracę samorządowców z stażem wiekszym niż pana wiek.
  Z cyklu : “Złote cytaty Pana Czarnojańczyka”
  1. Jak nazwać lenia do zwolnienia : style zarządzania mogły być zupełnie niespójne ze sobą,
  2. Jak zwolnić większość doświadczonych samorządowców z Zawiercia ? : “Jeżeli pracujemy w jakiejś organizacji nawet na stanowisku kierowniczym to nie musimy się zgadzać ze swoim kierownictwem, prawda?”
  (owszem Panie Piotrze ale Pana szef Łukasz Konarski zrobił czystki w wszystkich podległych jednostkach, bo mu urzędnicy ideologicznie nie pasowali)
  3. style zarządzania mogły być zupełnie niespójne ze sobą – Tak , Grim i Mach nie mieli tyle osób bezrobotnych w rodzinie i znajomych co Pan Konarski i cała ta OdMowa.

 10. Niech Pan G. Się przestanie kompromitować bo te Pana porażki i nieudolne inwestycje jak droga do nikąd , ułomne wydatki i sponsorowanie prywatnej drużyny z pieniedzy podatników, mieszkancy maja dość!!!

 11. Mieszko na Prezydenta Zawiercia . Na pewno będziesz lepsza od Konarskiego . Czyli już wiadomo kim jesteś . Zrób teraz porządek masz taką możliwość i władze

 12. Tak nieprofesjonalnego zachowania dziennikarza jeszcze nie spotkałem. Wyciąganie z wywiadu zdania i lecieć po komentarz do Grima. No ale wtedy z jednego wywiadu jest kilka artykułów…

  • Zawiercioki nie zdecydowani….. Najpierw wybrali w demokratycznych wyborach Prezydenta a teraz się wypierają swojego kandydata……??????
   Tylko PIS……Pani Beata Chawuła na prezydenta!!!!!!
   Bo reszta nie potrafi zarządzać miastem, modernizować oraz słuchać woli mieszkańców a także nie wywiązują się z obietnic i podejmują uchwały przeciw mieszkańcom……. By doić kasę do swojej kiermany i zawinąć potem mandżur……. Tfuu

 13. Jest kolosalna różnica w pracy i działaniu między ludźmi z PIS-U a resztą urzedasów…… Nie potrafią NIC załatwić ci widać w samorządzie jak i w Polsce oraz międzynarodowej….

 14. A uchodźców byśmy mieli na każdym kroku tak jak na zachodzie…….
  Więc zbędną jadke i brak obiektywizmu można wam przypisać lewackie zawiercioki……????

 15. Moi kandydaci z PISU załatwili ważne sprawy dla Zawiercia…..a wasi???????………. hahahaha…….
  Wyje……li was w bambuko bez mydła nabijając w butelkę……?????

 16. No tak …… feministka oraz chłop z długimi włosami wraz z pedałem u władzy jakie mogą mieć pomysły????…….? Czarna “dziura” gdzie feministka krzyczy: ja chcę równouprawnienia!!!! ?????

 17. Czekamy na nowe wybory tylko czy będzie na kogo głosować. Konarski miał poparcie żony i chwytliwe slogany. I co lipa. Żeby dobrze zarządzać trzeba mieć serce i umiejętności. Bo niektórym władza uderza do głowy.

 18. Mieszko ty nie masz co robić tylko tu pisać? Przecież wszyscy wiemy że jesteś kobietą nawet dobrze znaną kobietą w samorządzie Zawiercia. Dama siebie reklsmujesz. ?

  • Nie masz argumentów więc czepiasz się internauty…… ?????
   Jestem za PIS i gó……no ci do tego ?
   A ty jeden z drugim dziel swój los razem z Odnową PO-wską……????

 19. Mieszko, swój magazyn to jeszcze ogarniasz? Chyba za mało towaru Ci przywożą, skoro masz tyle czasu na pisanie tych bzdur, lepiej poświęć ten czas na myślenie.

 20. mam pytanie , jaką aplikacje skończył p. Czarnojańczyk ? Dwóch fachowców w zarzadzie powiatu to menadżer p.Dors i Czarnojańczyk . Prosze mi zatem wytłumaczyć czemu istnieje prawdopodobieństwo powtórzenie wyborów ? p. Czarnojańczyk mówi że szanse na powtórzenie wyborow to szanse 50 do 50 % . to kompromitacja i brak elementarnej wiedzy . Ale to własnie odnowiciele

  • OBSERWATOR……No bo oni zamiast debatować co zrobić by było taniej i lepiej w Zawierciu wolą przed mikrofonem najeżdżać jeden na drugiego…..

 21. Jaka OdNowa Konarskiego ? Przecież Pan Piotr Czarnojanczyk jest członkiem Prorozumienia Jarosława Gowina (obecnie PIS) i mieszka w Gliwicach, gdzie prowadzi swoją restaurację Ormiańską, a takze inne interesy.

 22. Pieniądze nie śmierdzą. Taki biznesik polityczny w zamian za poparcie Konarskiego w wyborach realne czyli roznoszenie ulotek i złośliwości jakie Czarnojańczyk wygłaszał na temat konkurentów politycznych Konarskiego otrzymał realne wsparcie w postaci miesięcznego stypendium z powiatu,teraz się kończy te wsparcie,ale swoje wydoił .

  • buaahahaha, oczywiście że OFICJALNIE nie dostaje,. ale za darmo w imię honoru ojczyzny by tego nie robił, z resztą tak samo jak Kosoniek. Nie rób z ludzi debili.

 23. Konar załatwił mu prace to będzie lizał du**ę. – Tak jak cała reszta odnowy, urząd i jednostki. Pan Czarnojańczyk powiedział “Urząd stanowi spójną drużynę” – oczywiście że tak, wiecie dlaczego? Ludzie w Urzędzie i jednostkach boją się że stracą pracę, Ci którym udało się utrzymać także liżą du**ę., byłem tego świadkiem..(niestety). Niezły kabaret !!. Na odległość widać i czuć że robią wszystko żeby się podlizać. A jeżeli czegoś nie zrobią to mają prze***ane. A dofinansowanie o którym była mowa w wywiadzie to tylko zasługa pracowników. Jeżeli Gmina nie dostanie tych pieniędzy to zapewnę Konarski obetnie im pensje albo wypieprzy.
  Nie głosowałem na Odnowę i bardzo się z tego cieszę. od początku wiedziałem że byłby to najgorszy pomysł. a teraz wszyscy co głosowali na niego żałują i plują sobie w mordę. Moi drodzy, czas na REFERENDUM. nie zostanie po konarskim suchej nitki.

  • buaahahaha, oczywiście że OFICJALNIE nie dostaje,. ale za darmo w imię honoru ojczyzny by tego nie robił, z resztą tak samo jak Kosoniek. Nie rób z ludzi debili.

 24. Gość widzi coś innego , co pokazują powszechne fakty. Może dla niego (jego fakty) są inne, dla mieszkańców zaś inne. Prezydent się ewidentnie męczy co widać i słychać . Chciał spróbować swoich sił, obywatel dali przyzwolenie (bo też chcieli spróbować zmian) i nie wyszło – żaden to wstyd

 25. Droga redakcjo bardzo proszę o sprawdzenie informacji czy to prawda że na początku tego tygodnia, na spotkaniu w Urzędzie Miasta Pan Prezydent Konarski przy pomocy Pana Naczelnika edukacji oznajmił Dyrektorom Przedszkoli żeby zredukować zatrudnienie w osobach nauczycieli jak i pomocy nauczycieli w ilości około 2-4 osób na każde przedszkole. Czy aż tak kiepsko wygląda budżet Miasta żeby szukać oszczędności zwalniając ludzi z pracy? Czy naprawdę chcę się ratować finanse publiczne zwalniając ludzi i pozbawiać ich środków do życia? I wreszcie dlaczego za nieodpowiedzialne zarządzanie konsekwencje mają ponosić najmłodsi mieszkańcy naszego miasta?

 26. Zamknąć chcą porodówkę ,teraz następny mistrz dobrej zmiany będzie z przedszkoli robił przechowalnie dla dzieci ,bo tak to będzie wyglądało jak się zredukuje nauczycieli i innych pracowników.Władza się sama wyżywi .

 27. MIESZKO na prezydenfa Galaktyki-:) jestes moim idolem bede plakaty na scianie wieszal skakl z radosci jak w KRL…Mieszko kocham Cie!!!

 28. Spokojnie….bo żyłka pęknie….po co te nerwy ?????
  Ja rozumiem, że PISIORY niektórym stanęli na odcisku i doprowadzają wręcz do febry, gdyż odcinają dojścia do źródła hajsu i mają władzę…..
  Bardzo dobrze, jest demokracja i niech się podnosi larmo i krzyk. Ale nic to nie pomoże ? hehehehe…. sory….. taki mamy klimat ?????

  A wracając do tematu co niektórym sprawia to trudność, można odczuć wrażenie, że redakcja w pewnym stopniu podgrzewa atmosferę….a Łodnowa najbardziej łapie się na gierki redakcji i odpowiada na zbędne pytania…no tak. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta…..
  I właśnie zamiast poprawiać jakość życia mieszkańcom Zawiercia to ciągle słychać jedno i to samo……spory i konflikty. Pan prezydent palił się na audyt po poprzednim włodarzu i sam stwierdził że chyba nie tędy droga i szkoda na to czasu kiedy dalej się jątrzy i atakuje cały świat przed mikrofonem…
  Proponuję panu Czarnojańczykowi zająć się obniżką cen za śmieci, problemem dzików, poprawą oświetlenia w parkach i posprzątaniem liści zalegających, oddłużaniem miasta, poprawieniem sytuacji Szpitala oraz zastanowieniem się nad problemem kolejek w przychodni lekarskiej oraz pilnowaniem by kopalnia nie powstała a nie atakowanie byłego prezydenta wyższej rangi od siebie……

 29. Drodzy politykier w du….mam Wasze gierki….co zrobiliście z Zawierciem przez tyle lat….najgorsza strefa ekonomiczna w Polsce! Jacy inwestorzy się pojawia jacy tyle lat strefa działa i co……może lepiej kukurydzę zasiać -:) i tak to jest gdzieś na obrzeżach śląskiego nawet powiat wloszczowski się lepiej rozwija niż zawierciański widać zasadniczą różnicę po przekroczeniu granicy województwa….nie wstyd Wam! Inni mogą MY NIE!!! Ale tak to jest…….mrzonki pier**** dość dość….czy nie wstydu nie macie jak widzicie podobne miasta które kwitną nowe zakłady młodzi nie wyjeżdżają inni mają np wydziały zamiejscowe znanych uczelni etc. A UNAS inwestycje chodnik-:) i to z prawoskretem-:) nie macie to honoru i jak WAM nie wstyd spojrzeć w oczy mieszkańcom Zawiercia!! Do roboty konstrykrywnej a nie bicie piany!!!!!

 30. Widać ewidentną zemstę za zwolnienie ze stanowiska zastępcy prezydenta kiedy był prezydentem pan Witold Grim….no nie jest tak???? Ciekawe kiedy ta telenowela się skończy i zajmą się naprawdę poważnymi sprawami dla dobra mieszkańców …..a redakcja tylko czeka na takie sytuacje by można było pochwycić temat….. jak TVN, RMF.FM, ONET, hehehe…..PUDELEK ?? i inne masmedia zajmujące się zbędnymi tematami…..

 31. Przez Was jesteśmy sto lat za murzynami gdzie dziki i lisy już się nawet nie boją w Zawierciu wychodzić na ulice….??? Zero pomysłów. Tylko siedzieć w Urzędzie i pierdzieć w stołki potraficie!!!! WON stąd…..?

 32. Ja wiem że po to są tacy dziennikarze i ich brukowce aby zakłamywać istotne informacje oraz by ludzie nie wiedzieli co się dzieje wokół nich a także zajmowali się głupotami i byli nieprzytomni. To jest jedna z metod ogłupiania narodu tak jak w Rosji by mieć kontrolę… wszystko by nie mówić o władzy źle. Ale to też zależy od dziennikarza jaką informacje chce przekazywać społeczeństwu i od czytelnika co chce czytać i oglądać……
  Na szczęście sytuacja się zmienia…..

 33. Rozumiem że pisze chyba jakaś osoba z Urzędu….. mogę się mylić.
  Nie wiem jak to nazwać. Brak umiejętności czytania tekstu że zrozumieniem?? Wiadomo że puszczanie bąków oznajmione przeze mnie powyżej było w przenośni ale w tym przypadku trzeba chyba odczytywać dosłownie ?? skoro zamiast zajmować się poważnymi sprawami i problemami i nic się nie robi a wręcz jest ich coraz więcej i jakiś pan oraz inne osoby z Łodnowy ciągle w kółko mówią to samo, to jak można nazwać taką bierność?

 34. A redakcja nie ma innych tematów tylko publikowanie kolejnych artykułów dotyczących jak jeden z drugim się nie lubią i oskarżają na wzajem jak małe dzieci w przedszkolu?!?!? Nie no……????? Co za poziom……..

 35. Jeśli tak to niech w OSIRZE zrobią show gdzie pan prezydent Konarski i Odnowa spotkają się z panem Witoldem Grimem i niech powiedzą co mają sobie do zarzucenia…..a media zawierciańskie niech jeszcze będą patronami….i już ???? a nie z Urzędu robić pole do zemsty kosztem mieszkańców gdzie problemy są i tak spore…..

 36. Mieszko ,tak chwalisz PiS, a co z jedyną słuszną TVP ? To dopiero ogłupianie narodu ….. itd / dalej czytaj twój wpis /

 37. Tylko różnica polega na tym, że w TVP nie zakłamują w przekazywaniu informacji i nie jątrzą lecz pokazują jak jest..poza tym bronią interesów Polski i są własnością RP, propagują patriotyzm i tradycje od wieków. Telewizja jest czy tego chcemy czy nie narzędziem w rękach danej władzy…..czy to prawicowej czy lewacko-pedalskiej. Ja wolę i chcę, aby była w dobrych rękach i dobrą tubą propagandową……

  • MIESZKU,dziecino, starożytne przysłowie powiada: Kogo Pan Bóg kocha, to mu rozum odbiera. Oj,musi cię ten Panbócek bardzo kochać!

 38. Chcesz to se oglądaj nienieckie TVN bądź inne polskie nadajniki sprzedane obcym którzy głoszą i przekazują informacje które są kłamstwami a także różne programy debilne które mają bardzo zły wpływ na młodzież i dzieci……??

 39. Robisz z tego forum teatr jednego aktora i urządzasz monodramy .Nie przekonasz jednych do drugich to taka wojenka,jedni i drudzy uważają,że mają rację i jedni i drudzy uważają,że ratują Polskę.Te zawierciańskie.pl ma uwrazliwic mieszkańców na problemy lokalne i właśnie w tych problemach się obracaj i pisz ,bo wreszcie jest okazja na jakąś normalność w wydaniu zawierciańskim .Z mojego bogatego doświadczenia życiowego spotkasz też uczciwego komucha i zlodzieja rodem z nowogrodzkiej ,świat bialo-czarny nie jest .I dziękuj,że są wolne media bo pozwalają ci spojrzeć na problem z kilku stron i używać głowy. Pozdrawiam serdecznie i z szacunkiem i cenie ludzi zaangażowanych ,tyle ,że po drugiej stronie też są zaangażowani ludzie a nie wrogowie .

 40. No i tu się mylisz…..z resztą nie pierwszy raz.
  Po pierwsze, czytaj ze zrozumieniem. Jak nie umiesz czytać to się naucz i nie wyrywaj zadania z kontekstu.
  Przeczytaj sobie jeszcze raz od początku wszystkie wpisy….. dopiero komentuj. Cały czas piszę na temat jakbyś byś zauważył.
  Po drugie, nie mów mi co mam pisać i ty w tym momencie sam odbierasz od tematu nie odnosząc się do głównego tematu.
  Po trzecie, daj mi konkretny przykład na komucha po stronie prawicy z Nowogrodzkiej ??????
  bo jak narazie to ty nie wiesz co piszesz….. I chyba nie znasz znaczenia słowa- komunista…..?????
  I po czwarte, jak po stronie opozycji totalnej też są ludzie……to dlaczego przez tyle lat mieli ciebie i mnie w du…..pie ???? No……??? Pytam się????
  Dlaczego tyle kurła mać afer i okradali Polaków, podwyżki wieku emerytalnego, VAT, elastyczny czas pracy, likwidacja służby wojskowej, kolaborowanie z Moskwą i Putinem a także Makrelą, chcieli przyjąć imigrantów, seksualizacja dzieci w szkołach, legalizacja aborcji, eutanazji, związków pedałów……
  I ty mi mówisz że to nas nie dotyczy bo tutaj żyjemy w Zawierciu i nas to nie dotyczy…..tak można zrozumieć z twoich dyrdymałów LINDA
  Tak, będę pisał bo to ma związek kolosalny na pozór błachy……i ty dobrze o tyme wiesz skóry Morawiecki potrafi przyjechać do Zawiercia to i totalna opozycja może zawitać i kto wie czy to się nie dzieje za plecami Zawiercia…..nie pouczaj mnie co mam pisać bo widzę że ty nie masz nic konkretnego i ciekawego z argumentami do pisania…..

 41. Poza tym KAŻDY może pisać i nie jest to dyskusja jednego internauty…..ślepy jesteś LINDA??? I odnieś się w końcu do tematu…..

 42. Ja wiem że wy byście chcieli zamknąć usta PISIOROM…….?????
  mam dla was smutną informacje…….
  Otóż, PIS jest u władzy i to dopiero początek…. sory taki mamy klimat ????

 43. @Mieszko pseudo imitacjo z wysokiej jako też obserwator , ile ci płaca wyznawcy xx xxx xxx i ten nieudaczny sport…

  na który pan X prze jak na starą babe , żeby miasto budzet na byle co okrajało i robiło weta aby na nieudaczny sport pchać pieniadze podatników , a ile osób za jego kadencji zatrudniono ( zaraz ja jestem w UM od 2014 to moge to sprawdzić )

 44. Siatkówka to wspaniała sprawa ,kontakt z najlepszymi i wielkie święto sportu w Zawierciu
  Na takim wygwizdowie jak Zawiercie to ewenement i zwyczajnie i kibice i mieszkańcy muszą się przyzwyczaić ,że u nas też się może udać. Widzę jak są tacy to starają się podgrzać te typowo polskie cechy zazdrości typu przegrywają to już ich do wora ,jeżdżą dobrymi furami to też źle i tak można i można. A to nasza dumą że coś w tym mieście może się udać.

  • Ja się nie dziwię że większość mieszkańców takich jak “DZIDZIA Z ZABEK” nie potrafi konstruktywnie pisać i wyrażać swoje zdanie….. efekt jest taki że mamy właśnie takiego włodarza.

   • Dlaczego budując chodnik na tak wąskiej ulicy jak Łośnicka nie zrobiono tego tak by była to jednocześnie ścieżka rowerowa ? Z jednej strony krawężnik , z drugiej brak jakiegokolwiek pobocza. Jadąc z huty do Kromołowa cały czas trzeba uważać by nie zostać rozjechanym a chodnik jest praktycznie pusty ! Jest bezpieczny ciąg z kostki ale nie można po nim legalnie jechać rowerami bo można zarobić mandat. Brakuje 50 cm szerokości. Kto to projektował i dlaczego nie pomyślał o rowerach ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.