zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Gimnazjaliści napisali książkę

“A jeśli mnie zabraknie? ” – to tytuł książki, której autorami jest Grupa Desperacko Szukających Przystojnych Brunetów, a na co dzień uczniów Gimnazjum nr 1 w Zawierciu.

– Bywają dni, kiedy tracisz wiarę. Kiedy świat stawia same pytania, bez żadnych odpowiedzi. Kiedy jesteś samotny. Kiedy nikt nie ma czasu. Kiedy nieprzewidywalna dłoń losu kreśli ci najgorszy możliwy scenariusz. I wtedy nagle myślisz… A co jeśli mnie zabraknie? Zastanawiasz się nad tym, czego nie zrobiłeś, czego nie powiedziałeś. Nagle odżywa nadzieja. Ten zbiór opowiadań jest pytaniem zadanym przestrzeni, krótką historią piątki nastolatków, z różnymi problemami, którzy żyją w kompletnie innych światach. Którzy błądzą, szukając odpowiedzi i światła nadziei. Jak my wszyscy – tak młodzi autorzy reklamują swoją książkę, która obecnie jest dostępna w wersji elektronicznej na stronie https://ridero.eu/pl/books/a_jesli_mnie_zabraknie/

Aby przeczytać książkę w tradycyjnej wersji, można głosować na nią na wyżej podanej stronie, a wtedy publikacja zostanie wydana. Pomóżmy więc Grupie Desperacko Szukających Przystojnych Brunetów, czyli gimnazjalistkom w wieku od 13 do 15 lat.

– Raczej nikogo nie zdziwi, że tworzą ją jedynie dziewczyny. Kombinację stylów i osobowości łączy właśnie ta historia, A jeśli mnie zabraknie?, która zawiera w sobie nie tylko przemyślenia, ale też cały trud włożony w produkcję. W skład zespołu wchodzi pięć autorek oraz jeden niezastąpiony członek obsługi. Grupa powstała pod dowództwem Katarzyny Musiał, a jej nazwa jest związana z dość ciekawą historią, którą opowiemy może innym razem – można przeczytać na stronie internetowej.

Zachęcamy do głosowania (głos można oddać do końca roku). Książkę można również przeczytać na stronie https://ridero.eu/pl/books/a_jesli_mnie_zabraknie/

Źródło: Urząd Miejski w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.