zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Gigantyczny korek na DK78 w Zawierciu. Powód? Ruch wahadłowy na wiadukcie w związku z remontem. Tak będzie przez 2 miesiące [ZDJĘCIA. AKTUALIZACJA]

Na wiadukcie w Zawierciu w ciągu Drogi Krajowej nr 78 od końca stycznia bieżącego roku trwa remont. Dziś wprowadzono tam ruch wahadłowy.

Korek drogowy w wyniku prac na wiadukcie sięga z jednej strony Poręby, a z drugiej dzielnicy Wydra Zielona w Zawierciu. Jak informuje sierż. szt. Marta Wnuk, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, ruch wahadłowy na wiadukcie w związku z remontem potrwa dwa miesiące.

Prace drogowe na wiadukcie są prowadzone przez katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Aktualne utrudnienia związane są z wprowadzeniem nowego etapu robót. Polega on na naprawie, a następnie reprofilacji części płyty ustroju nośnego. Na czas wykonania tych czynności konieczne było zawężenie przekroju jezdni do 1 pasa ruchu – w kierunku Siewierza. W tym czasie, ruch drogowy odbywa się wahadłowo. Czas trwania tego etapu zależny jest od stanu skorodowania płyty pomostu. Analizujemy możliwości wprowadzenia udogodnień, tak aby zminimalizować występujące utrudnienia. Niestety remontu, w szczególności aktualnego etapu prac, nie da się przeprowadzić bez wprowadzenia ograniczeń w ruchu. Zachęcamy kierowców do wcześniejszego planowania podnóży, wykorzystując dostępne narzędzia – w szczególności serwisu dla drogowców, na naszej stronie internetowej (https://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien), gdzie udostępniane są aktualne informacje o wszelkich remontach oraz utrudnieniach. Termin umowny zakończenia remontu to 30 listopada 2020 r. – poinformował Marek Prusak, Starszy Specjalista ds. Komunikacji katowickiego oddziału GDDKiA.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

11 KOMENTARZY

 1. Takie są wady remontu. Ci co znają dobrze miasto pojadą objazdem i stać w korku nie będą. Swoją drogą to wiadukt powinien być wyburzony i zbudowany od podstaw.

 2. Wiadukt wyburzony ,miasto podzielone torami kolejowymi i szlaban jak to drzewiej bywało powinni otworzyć i korek zaczynałbys się np.w Warszawie .Jak się bawić to się bawić .Dlaczego policja i straż miejska nie reaguje na grupy ludzi chodzące bez maseczek .Nic nie zdziałamy nie przestrzegając dystansu społecznego .

  • Do Lindy. A kto tu chce wiadukt wyburzać? Apropo maseczek być może Policja i Straż Miejska zapamiętały jak minister Szumowski zakomunikował, że maseczki przed koronawirusem nas nie ochronią i dlatego nie reagują.

  • Dziś rząd robi wszystko, aby dystans społeczny nie był przestrzegany. Uważam, że znoszenie obostrzeń jest za wczesne. Wypowiadał się o tym Pan Doktor z Wrocławia. Jeśli będzie druga fala epidemii (mam nadzieję, że nie będzie) to jest to wyłączna wina rządu, bo to on znosi obostrzenia.

   • Skoro obwodnica ma być w 2022 roku choć w to nie bardzo wierzę to wiadukt był w tak złym stanie że nie można było poczekać jeszcze z remontem te 2,5 roku ? Wtedy można by go całkowicie wyłączyć i remontować. Prawie Czerwiec na karku a prac przy Zachodniej obwodnicy nie widać – czekają na listopad by było chłodniej ? Co z mostkiem przed Turzą ?

    • mostek przed Turzą to sprawa zarządu dróg wojewódzkich, to jest państwo w państwie…
     biada temu kto planuje inwestycję przy drodze wojewódzkiej bo utknie nawet na kilkanaście miesięcy i straci ten czas na przepychanki, niż gdyby to było realizowane przy drodze zarządzanej przez NORMALNEGO właściciela, a nie urzędniczy beton.

 3. To znaczy ,,że jak traktują Cię jak poważnego człowieka,to uważasz że nim nie jesteś. Nie wciagaj do epidemii walki politycznej ,bo tu chodzi o zdrowie wszystkich .A nie da się wszystkich zamknąć w domu ,mądre i ostrożne zachowanie tylko służy dobry wspólnemu. Dokąd nie będzie szczepionki co też mówił doktor z Wrocławia to życie nie powróci do normalności.

  • Do Lindy. Jeśli stwierdzenie faktu, że rząd znosi obostrzenia jest dla Ciebie polityką to się mylisz. Gdybym chciał wciągnąć w epidemię politykę to podałbym więcej nazwisk (podałem nazwisko ministra zdrowia tylko dlatego, że powiedział o maseczkach, a jest lekarzem). Zamknięcie ludzi w domach to dobra decyzja tylko, że teraz te osoby wyjdą z domu i przez brak obowiązku testów dla wszystkich i mogą zarażać innych. W Łodzi włodarz przed otwarciem przedszkoli zdecydowała się na testy pracowników. Miała rację, bo testy wykryły przeciwciała. Gdyby były obowiązkowe testy dla wszystkich to udałoby się odizolować chorych od osób zdrowych. Zastanówmy się, co by było gdyby taka decyzja nie zapadła przy uporze wojewody łódzkiego o braku testów i dzieci poszły do przedszkola. Pewnie to dla Ciebie też byłaby polityka przez duże P.

 4. Jechałem wiaduktem w poniedziałek o 7.30. Nie było żadnego oznakowania o wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Burdel jak zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.