zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Giebło: Zastrzelił psa sąsiadowi. Grozi mu do 3 lat więzienia

Redakcja Mediów Zawierciańskich otrzymała informację, że w miejscowości Giebło w gminie Ogrodzieniec doszło do zastrzelenia psa jednego z mieszkańców przez sąsiada. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie bliżej.

Sprawa zaczęła się od zgłoszenia jej na policję przez właściciela zwierzęcia. Zapytaliśmy więc Komendę Powiatową Policji w Zawierciu o szczegóły. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy:

14 lutego br. po godzinie 13 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące postrzelenia psa w miejscowości Giebło. O zdarzeniu poinformował właściciel zwierzęcia. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali zgłaszającego oraz martwe zwierzę. Podczas interwencji policjanci przeprowadzili czynności mające na celu ustalenie przebiegu i okoliczności zdarzenia. Wykonana została także dokumentacja procesowa. W oparciu o relację pokrzywdzonego ustalono tożsamość potencjalnego sprawcy i zabezpieczono broń, z której mogło dojść do postrzału zwierzęcia. Obecnie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w kierunku art. 35 ust. 1 Ustawy o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2020r. Poz. 638), w trakcie którego zostaną wyjaśnione okoliczności, w jakich doszło do śmierci zwierzęcia. Martwe zwierzę zabezpieczono do sekcji i w chwili obecnej znajduje się ono w dyspozycji Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Zawierciu. Za zabicie zwierzęcia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Zwróciliśmy się z prośbą do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Zawierciu o potwierdzenie informacji dotyczącej ciała psa. Powiatowy Lekarz Weterynarii Ireneusz Gewald poinformował nas, że jest ono zabezpieczone i znajduje się w dyspozycji instytucji, a także, że obecnie jest ustalana data wykonania sekcji zwłok przez biegłego sądowego w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Katowicach. Policja podkreśla, że ze względu na prowadzone postępowanie, dane właściciela psa i sprawcy zdarzenia nie mogą zostać ujawnione.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.