zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

GDDKiA wyremontuje wiadukt w Zawierciu. Koszt inwestycji wyniesie prawie 9 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach poinformowała, że w przetargu na remont wiaduktu w Zawierciu swoje oferty złożyło 10 wykonawców.

Wybudowany w 1970 roku wiadukt o długości prawie 197 m i szerokości ponad 17 m położony jest w km 119+569 DK78, nad linią kolejową i ulicami miejskimi – Towarową, Kościuszki i Okulickiego w Zawierciu. Jego remont będzie polegał m.in. na rozbiórce elementów wyposażenia i ich odtworzeniu wraz z reprofilacją płyty pomostowej i wymianą izolacji płyty pomostowej, naprawie konstrukcji nośnej oraz podpór wiaduktu. Ponadto w zakres remontu wchodzi odtworzenie nawierzchni na dojazdach, przycinka drzew oraz wykonanie prac porządkowych – informuje GDDKiA Katowice.

Oferta z najniższą ceną wyniosła 7 355 115,32 zł, a z najwyższą – 9 845 772,39 zł. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 8 817 057,77 zł brutto. Teraz komisja przetargowa przeanalizuje złożone oferty.

Roboty mają zostać zrealizowane w terminie do 30 listopada 2020 r.

Od końca września na wiadukcie trwają prace przy wymianie nawierzchni, ich zakończenie jest zaplanowane na środę 16 października.

Zdjęcie: Urząd Miejski w Zawierciu

10 KOMENTARZY

 1. Będzie dobrze… Pamiętam sytuacje jak w którymś artykule pisano o odłączeniu się kawałka wiaduktu, który spadł tam pod wiaduktem koło kościoła św Ap. Piotra i Pawła….kurcze, jak by tak trafił w jakieś auto albo pieszego??…strach pomyśleć.

 2. czyli za 1 rok lub 2 lata się rozpadnie , całe zawiercie aby swoim było dobrze bo stracja ludzi do pracy skandujac przyd….. są Nie dla kopalni jelenie się znależli .

  Most nalezy rozebrać do filarów i kłaśc na nowo a zrobić objazd przez żabki i stary rynek i odwrotnie a tiry kierować na Myszków i tam na Kroczyce , to takie trudne nie jest . Już pare lat do tyłu tak naprawiano i co mamy teraz sypiący się wiadukt

  A reprofilacji płyty pomostowej nie naprawiamy a dajemy Nowa

 3. Wyremontujcie też ten żałosny mostek koło Kuźnicy Masłońskiej przed Turzą – zróbcie na nim rozgrzewkę przed prawdziwym wyzwaniem. Swoją drogą to kiedyś chcieli ważyć TIR-y, pobudowali wypoziomowane zatoczki, zakupili wagi najazdowe, powołali ITD i nagle zapomnieli, że przeładowane ciężarówki nie poprawiają infrastruktury drogowej.

 4. Wiadukt powinien być zburzony, a na to miejsce zbudowany nowy. Fuszerek zrobili tyle, że głowa mała. Teraz GDDKiA zrobi kolejną fuszerę za bagatela 9 milionów złotych.

 5. W tym Zawierciu mieszkańcy sie znaja na wszystkim. Łatwo powiedzieć wybuzyc a skad wziac pozostałe pieniadze na budowe. Przeciez trzeba za wszystkim chodzic. Wiedzac ze wiaduk na DK78 musi byc wyremontowany to najpierw zrobilismy na drodze powiatowe remont wiaduktu na Borowym Polu. Niestety jezeli ktos tak koordynuje prace na drogach,ze robi sie remont drogi wojewódzliej DW 791 /Marciszow-Rolnicza/ i wiadukt to co wymagac wiecej. Remont wiaduktu na Borowym wykonywał Izokor Z-cie prosze zobaczyc jak wygląda po 30 latach po remoncie.
  Remont mostu na Kuznicy Masłonskiej bedzie wykonywany w 2021r./był brak
  zgody na wejscie w trren na budowe mostu tymczasowego na czas budowy.

 6. W tym Zawierciu mieszkańcy się znają na wszystkim. Łatwo powiedzieć wybużyc a skąd wziążdż pozostałe pieniądze na budowę. Przeciez trzeba za wszystkim chodzic, a kto bedzie chodził. Wiedzac ze wiaduk na DK78 musi byc wyremontowany to najpierw zrobilismy na drodze powiatowe remont wiaduktu na Borowym Polu. Niestety jezeli ktos tak koordynuje prace na drogach,że robi sie remont drogi wojewódzliej DW 791 /Marciszow-Rolnicza/ i wiadukt na Dk 78 to co wymagać wiecej. Remont wiaduktu na Borowym Polu wykonywał Izokor Z-cie proszę zobaczyc jak wygląda po 30 latach po remoncie.
  Remont mostu na Kużnicy Masłonskiej bedzie wykonywany w 2021r./był brak
  zgody na wejscie w teren na budowe mostu tymczasowego na czas budowy/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.