zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Gabriel Dors starostą zawierciańskim. Kleszczewski do Piotrowskiego: “pozostanie Pan w kałuży wstydu” [ZDJĘCIA]

Dziś odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego kadencji 2018-2023. W jej trakcie wybrano Przewodniczącą Rady Powiatu wraz z zastępcami oraz Starostę i Wicestarostę.

Pierwsza sesja nowej rady powiatu rozpoczęła się od ślubowania radnych. Następnie odbyło się głosowanie w sprawie przewodniczącego rady – została nią Małgorzata Benc (drugim kandydatem był Jarosław Kleszczewski). Po wyborach zabrał głos Jarosław Kleszczewski, poprzedni przewodniczący rady powiatu, który odniósł się do głosowania za kandydatami PiS-u radnego PO Bogusława Piotrowskiego:

Jako szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie zawierciańskim chciałbym przeprosić za zachowanie jednego z naszych kolegów, Bogusława Piotrowskiego, obecnego radnego, który oszukał swoich wyborców w ten sposób, że startował z listy Koalicji Obywatelskiej, niestety nie dotrzymał słowa. Myślę, że będzie miał problem spojrzeć im w oczy i już na zawsze pozostanie w kałuży wstydu jaką wokół siebie wytworzył – mówił Jarosław Kleszczewski.

Co na to Bogusław Piotrowski?

Główną przyczyną porażki jest przewodniczący struktur Platformy Obywatelskiej, czyli Jarosław Kleszczewski, który swoją postawą negocjacyjną uniemożliwił skonsumowanie wygranej w wyborach, czyli większości mandatów po stronie opozycji. Ja już kilka dni temu poinformowałem o tym, że wycofuję się z pracy w zarządzie w proponowanym składzie, podobnym jak w poprzedniej kadencji. Moje doświadczenia 2,5-letniej pracy w poprzednim zarządzie. Chciałem zmian, ponieważ organizacja pracy zarządu, efekty prac zarządu poprzedniej kadencji uważam za nie najlepsze, żeby nie powiedzieć źle. Czuję się współwinny temu, starałem się w swoim zakresie, w wydziałach mi podległych starałem zrealizować jak najwięcej zadań, myślę, że udało mi się to. Akceptowałbym również konfigurację zarządu nieobejmującą mnie, ważne dla mnie była pozycja Platformy Obywatelskiej, która uzyskała większość mandatów poza PiS-em. Nie planuję wystąpić z PO, będę nadal członkiem Platformy Obywatelskiej – mówił Bogusław Piotrowski.

W trakcie sesji wybrano również zastępców przewodniczącej rady powiatu – zostali nimi: Tadeusz Czop i Andrzej Wilk. Starostą Powiatu Zawierciańskiego został natomiast Gabriel Dors, wicestarostą – Bogusław Piotrowski. Wybrano również etatowego członka zarządu powiatu – funkcję tę sprawował będzie Paweł Sokół, nieetatowym członkiem zarządu Piotr Czarnojańczyk.

Pierwsze wypowiedzi m.in. nowego starosty, przewodniczącej rady powiatu wkrótce na Facebooku Radia Zawiercie.

16 KOMENTARZY

  • Ciężko Wam zrozumieć że Anna z Marią odmieniły szpital. Że wreszcie szpital w Zawierciu jest na poziomie europejskim? Aż miło popatrzeć jak wdzięczni pracownicy żegnają Annę. Finansowo i medycznie ta była umieralnia nie stała nigdy tak dobrze.

   ps. Gratulacje dla p. Dorsa

   • No, potwierdzają to opinie z google. Dźwignęli się na 2,3/5 gwiazdek. Gazetę szpitalną wydali-napisali, że nie ma długu… to pewnie nie ma, gorzej jak ktoś to teraz policzy. Podobno nawet Michał Wiśniewski próbował pomóc wokalnie. Stoi dobrze 🙂

   • Współczuje kolejnemu dyrektorowi, który zawita w tej instytucji. Przez ostatni rok zwolniło się ze szpitala kilku lekarzy kilkanaście pielęgniarek oraz innych pracowników medycznych i personelu pomocniczego, bez których w tym roku ten szpital czeka zapaść. To był prawdopodobnie efekt połączenia przychodni z zadłużonym na ponad 50mln szpitalem, na który to pomysł podobno między innymi wpadły właśnie te dwie Panie. Wszyscy byli ciekawi ile z tego długu ubyło… prawdopodobnie nic, więc całe centrum Zawiercia zagłosowało na PIS kończąc tą żałosną partyzantkę Zarządu Powiatu Zawierciańskiego. Pozdrowienia z Syrii

 1. Paweł, jak się czujesz w towarzystwie czerwonych braci i platformersich konformistów. Pragmatyka polityczna?Trochę grosza do emerytury?Tłumacz sobie to jak chcesz. Nie ma sprawy,należy ci się. Ale ja dalej czuje pały MO na swoich plecach i już Cię nie szanuje.

 2. No ale dość prywaty. Piotrowski się sKałużył.Wpółzałożyciel PO w Zawierciu, jak się sam określa.No.. nie pamiętam gościa, ale niech mu będzie. Jest dowodem, że PO to partia kasy i nic więcej.
  A PiS? Zobaczymy. Dors znany jako wielbiciel jazdy na bani co kosztowało go mandat radnego w kadencji 2006_2010 i..tyle.

 3. Kleszczu to ma talent do ludzi. Kogo by nie wyciągnął z kapelusza za uszy ten go później kopie w tyłek jak Mazur i Nemś. Teraz kolejny.

 4. Teraz czekamy na nowego Dyrektora Szpitala, mamy nadzieję że będzie to osoba która w pierwszej kolejności zrobi porządek z tymi “specjalistami” pozamedycznymi którymi obrósł Szpital, ocierają się tylko o siebie na korytarzu i poza tym nic nie robią, oczywiście pochodzą z Ogrodzieńca i okolic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.