zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Fizjoterapia w szpitalu od 1 lipca zawieszona. W najlepszym przypadku wróci w połowie sierpnia

Z końcem czerwca kończy się kontrakt Szpitala Powiatowego w Zawierciu z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie wykonywania usług fizjoterapii. Co dalej z rehabilitacją w Zawierciu?

Termin składania ofert do NFZ był do 27 czerwca. Nazwa tego konkursu to Postępowanie ofertowe w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej i fizjoterapii ambulatoryjnej. W dniu 1 lipca odbędzie się otwarcie ofert, ogłoszenie na stronie NFZ rozstrzygnięcia postępowania ofertowego odbędzie się 25 lipca. Gdyby otrzymano ten kontrakt, to usługi będą świadczone od 15 sierpnia – informuje Marcin Wojciechowski, rzecznik szpitala.

Temat fizjoterapii w szpitalu był jednym z tematów obrad w tym tygodniu Komisji Zdrowia Rady Powiatu Zawierciańskiego. Obecny na komisji Dariusz Jorg, doradca dyrektora szpitala, poinformował, że do konkursu ofert NFZ sprzed kilku miesięcy (w którym zawierciański szpital nie został wybrany przez podanie w ofercie błędnych godzin otwarcia gabinetów – pisaliśmy o tym TUTAJ) ogrodzieniecki SPZOZ zgłosił ofertę, w której wymienił lekarzy z zawierciańskiego szpitala. Doradca podkreślał również, że w Ogrodzieńcu do tej pory fizjoterapii nie było. Co na to Anna Pilarczyk-Sprycha, była dyrektor szpitala, a obecna burmistrz Ogrodzieńca?

SPZOZ Ogrodzieniec otrzymał kontrakt na rehabilitację, umowa z NFZ została podpisana i od 1 lipca pacjenci będą mogli z niej korzystać, kontrakt w Ogrodzieńcu jest w porównaniu do szpitala niewielki, może 10% i nie tylko Ogrodzieniec go otrzymał. Personel jest już zatrudniony i zgodnie z przepisami prawa, kolejny konkurs na rehabilitację dla powiatu zawierciańskiego NFZ ogłosił 3 czerwca. Mam nadzieję, że szpital złoży ofertę i otrzyma kontrakt – odpowiedziała Anna Pilarczyk-Sprycha.

Pacjenci, którzy mieli wcześniej umówiony termin na lipiec są odsyłani m.in. do Sosnowca.

7 KOMENTARZY

  1. SPZOZ Ogrodzieniec poprawnie wypełnił ofertę, a szpital Zawiercie nie – pytanie – kogo lub skąd nie powinno się w nim zatrudniać na kierowniczych stanowiskach ?

  2. Za źle przygotowana ofertę Dyrekcja powinna wyciągnąć surowe konsekwencje do osób które były za to odpowiedzialne, jak się nie nadają na takie stanowiska to do Biedronki wykładać towar. Ludzie czekają po kilka miesięcy na zabiegi, są po kontuzjach , z różnymi schorzeniami a tu rehabilitacja na Piłsudskiego 80 zamknięta do połowy sierpnia, w Szpitalu też zlikwidowana, Ciekawe co na to wszystko Zarząd Powiatu na czele z Panem Starostą?? W Zawierciu jest problem ze służbą zdrowia, lekarze masowo odchodzą z pracy / w czerwcu 2 kardiologów, 1 lekarz poz, 1 lekarz z poradni rehabilitacji/, likwiduje się poradnie, Czy dla obecnych władz to nie jest problem???

  3. Wszystko zaczęło się sypać kiedy NZOZ został połączony ze szpitalem. Ciekawe komu zależało na rozwaleniu przychodni? Miało być lepiej, a jest coraz gorzej. Chodzą słuchy, że laboratorium z Centrum ma być przeniesione do szpitala, a w Centrum będzie tylko punkt pobrań. Co godzinę ma przyjeżdżać samochód i zabierać próbki do badań do szpitala. Tak ma być taniej ? Umowa połączeniowy – podpisaną przez była Panią dyrektor a obecną burmistrz Ogrodzieńca – obowiązuje jeszcze 2 lata, a potem co? Szpital zabierze cały majątek NZOZ-u a później zostawi i róbcie co chcecie? I znowu powiat będzie musiał wydać kupę milionów aby uruchomić pozamykane przychodnie.

  4. Wniosek został źle wypełniony, śmiech tak jakby to robili pierwszy raz. Pewnie zrobili to specjalnie bo zakład rehabilitacji przynosi straty szpitalowi i gdy nie będzie funkcjonował poprawi to wyniki finansowe szpitala. Dlaczego dyrektor oraz pan Dariusz Jorg nie przedstawią wyniku finansowego za pierwszy kwartał tego roku w porównaniu do 2018 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.